09.08.21, 18:00

Ojciec Mateusz hitem TVP HD

Kadr z programu „Przystanek Slow Food”, fot.: materiały prasowe TVP

W lipcu br., według NAM kanał TVP HD uzyskał rekordowe od maja 2020 r., miesięczne udziały w trzech grupach wiekowych: 0,53 proc. w grupie 4+, 0,68 proc. w grupie 16-59 i najwięcej 0,69 proc. w grupie komercyjnej. W TOP5 najliczniej oglądanych programów miesiąca znalazły się polskie seriale, rozrywka i film komediowy.

W lipcu br. TVP HD odnotowało wzrost udziałów w porównaniu do 2020 r. Według NAM dynamika stacji w grupie 4+ wyniosła 20,5 proc. W grupie 16-59 antena zwiększyła udziały o 19,3 proc. w porównaniu do roku ubiegłego, a w grupie komercyjnej wzrost był największy i wyniósł 25,5 proc.

Pracujemy nad tym, by TVP HD stał się kanałem oferującym nie tylko najlepsze produkcje Telewizji Polskiej, ale także atrakcyjne nowości przygotowane specjalnie dla widzów tej anteny. Cieszy nas fakt, że „Przystanek Slow Food” podbił serca publiczności. To pierwszy program z nowej oferty, którą przygotowujemy dla Państwa na kolejne sezony” – mówi Irena Pręcikowska-Chełminiak, Redaktor Naczelna TVP HD.

W analizowanym miesiącu najliczniej oglądany był emitowany w niedzielę, 25 lipca odcinek serialu „Ojciec Mateusz”, który zgromadził prawie 135 tys. osób, przy udziałach anteny 1,33 proc. W TOP5 programów miesiąca na wzrost wyników stacji wpłynęły emisje znanych polskich seriali jak „Komisarz Alex” i „Ranczo”, programu rozrywkowego „To był rok!” oraz polski film komediowy „Nie lubię poniedziałku”.

Widzowie także licznie obejrzeli nowość „Przystanek Slow Food”. Odcinek 18 lipca zgromadził ponad 77 tys. widzów przy udziałach 0,97 proc. Nowy program w każdą niedzielę zabiera widzów w podróż po niezwykłych zakątkach Polski, odwiedza lokalne uprawy i miłośników zdrowego jedzenia. Gospodarzem programu jest znawca filozofii Slow Food, Jacek Szklarek. Premierowe odcinki programu „Przystanek Slow Food’ są emitowane w każdą niedzielę, o godz. 12:25.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.