14.07.21, 14:00

Andrzej Duda gościł w siedzibie SDP podczas promocji książki Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii

Okładka książki
Fot.: materiały prasowe

12 lipca br., Andrzej Duda, Prezydent RP, był gościem Domu Dziennikarza w Warszawie. Powodem wizyty była promocja książki Marcina Wikło „Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii”.

Rok po reelekcji Andrzeja Dudy na Prezydenta RP Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i wydawnictwo Fratria zorganizowały spotkanie autorskie wokół książki Marcina Wikło „Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii”. Na scenie w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, oprócz Prezydenta RP i autora książki, pojawili się: Krzysztof Skowroński (Prezes SDP), Marzena Nykiel (redaktorka naczelna portalu wPolityce.pl), Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnia „Sieci”). Spotkanie prowadził Krzysztof Ziemiec.

Prezydent Andrzeja Dudy zabrał autora książki do Dudabusa i pozwolił dzień po dniu przyglądać się kampanijnej kuchni. „To nie była łatwa decyzja. Dudabus to specyficzne miejsce, to jest kampania, tam są łzy, lament, wściekłość, krzyk, to jest miejsce gdzie są duże emocje. Robi się raczej wszystko, aby dziennikarze tego nie widzieli. Nie znałem dobrze redaktora Wikło, ale czytałem jego teksty i miałem zaufanie do redakcji. To był ryzyk-fizyk” – podkreślił na spotkaniu Andrzej Duda.

Prezydent powiedział także, że z dwóch powodów pojawił się na spotkaniu w siedzibie SDP. „Marcin Wikło poświęcił mi dużą cześć swojego czasu. Obiecałem, że ja też znajdę czas, aby porozmawiać o jego książce. Druga przyczyna jest taka, że ta książka w sferze faktów jest w stu procentach prawdziwa. Mogę mieć inny punkt widzenia, ale dotyczy on najwyżej interpretacji faktów, a nie samych faktów” – dodał Duda.

Komentarze

Powiązane

11.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.06.24, 16:30
| prasa » informacje
Dwudzieste wydanie magazynu Omnibus Wakacyjny Polityki
Po raz 20.na rynku ukaże się „Omnibus Wakacyjny Polityki”, czyli letnie wydanie specjalne dla osób lubiących umysłowe rozrywki.
10.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
07.06.24, 07:30
| prasa » informacje
Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa
World Association of News Publishers, to największa organizacja mediowa na świecie. W czasie 75. Światowego Kongresu Mediów Informacyjnych w Kopenhadze WAN-IFRA ogłosiła, że kolejne wydarzenie odbędzie się w maju 2025 r. w Polsce – miastem-gospodarzem wydarzenia będzie Kraków, a jego partnerem – Grupa Agora. 
07.06.24, 06:00
| prasa » informacje
Historyczna decyzja Polska Press Grupa. Kurier Lubelski będzie ukazywać się tylko trzy razy w tygodniu
Od 1 lipca br. „Kurier Lubelski” (Polska Press Grupa) zmienia swój cykl wydawniczy. Gazeta będzie ukazywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Nowe wydania będą dostępne w sprzedaży przez cały tydzień. Redakcja stawiać będzie teraz przede wszystkim na rozwój serwisu kurierlubelski.pl.
07.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
06.06.24, 10:24
| prasa » informacje
Daniel Obajtek przegrywa w sądzie z Onetem. Były szef Orlenu pozwał portal w trybie wyborczym
Onet wygrał w trybie wyborczym z Danielem Obajtkiem – poinformował portal Onet.pl. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na europosła pozwał serwis za jeden z artykułów. Orzeczenie nie jest prawomocne.
06.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 6 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 6 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.