01.07.21, 09:28

Turystyczne propozycje w Gazecie Wyborczej przez całe wakacje

Zapowiedź akcji
Fot.: materiały prasowe

25 czerwca br. lokalne redakcje "Gazety Wyborczej" rozpoczęły dwa cykle związane z szeroko pojętą turystyką - nie tylko plenerową, ale też miejską. Z pierwszego - pod hasłem "Miasto na jedną noc" - czytelnicy mogą dowiedzieć się, gdzie i jak warto spędzić weekend w Polsce i nie tylko. Z kolei w cyklu "Wakacje 2021" ukazywać się będą publikacje poświęcone najciekawszym miejscom w naszym kraju - propozycje zobaczenia nieoczywistych zakątków. Wszystkie materiały dostępne będą na tradycyjnych łamach "Wyborczej" oraz w 30 serwisach lokalnych Wyborcza.pl.

Projekt "Miasto na jedną noc" związany jest z podróżami miejskimi - tzw. "city breaki", czyli kilkudniowe wypady do innych miast, to wielka gałąź współczesnej turystyki. I tak jak inne sektory, tak i ona szybko budzi się po pandemii. Przez 10 wakacyjnych weekendów "Wyborcza" zaprosi czytelniczki i czytelników do odwiedzenia 10 ciekawych miast – dużych i mniejszych, tych popularnych i tych wartych odkrycia. Reporterzy dziennika opowiedzą, dlaczego warto wybrać dane miejsce, jak tam dotrzeć, co zwiedzić, gdzie się zatrzymać i co zjeść. Akcja będzie relacjonowana w każdy weekend na Wyborcza.pl oraz w piątkowych, sobotnich i poniedziałkowych wydaniach papierowych "Wyborczej". Cykl ruszył 25 czerwca br.

25 czerwca ruszył również cykl "Wakacje 2021", w ramach którego dziennikarze "Wyborczej" będą polecać odbiorcom warte odwiedzenia miejsca w Polsce. To propozycje nieoczywiste, oryginalne, skierowane zarówno do rodzin, jak i do samotnych podróżników. Na łamach dziennika pojawią się m.in. pomysły na podróż szlakiem toruńskich kobiet, wyprawę wzdłuż szczecińskiej Amazonki, opowieść o Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle czy propozycja spaceru pieszą obwodnicą Warszawy. Teksty powstałe w ramach cyklu "Wakacje 2021" będą ukazywać się przez całe lato w piątkowych tygodnikach lokalnych "Gazety Wyborczej", codziennie na jej stronach krajowych oraz na Wyborcza.pl.

To już kolejna edycja wakacyjnego cyklu "Wyborczej" poświęconego turystyce w Polsce. W ubiegłym roku redakcja w artykułach pod hasłem "Wakacje 2020" informowała, m.in., ile naprawdę kosztuje ryba nad Bałtykiem i jak długo trzeba czekać w kolejce, by wspiąć się na Giewont. Przez całe lato czytelniczki i czytelnicy mogli znaleźć na łamach dziennika praktyczne urlopowe podpowiedzi i informacje zarówno o wyjątkowych miejscach do podróżowania po Polsce, ciekawych sposobach spędzania weekendu w mieście, jak i pogodzie czy jakości powietrza w całym kraju.

Oprócz tego specjalne wakacyjne publikacje przygotowują też najmłodsze redakcje lokalne Wyborcza.pl. Dziennikarze w Wałbrzychu tworzą cykl publikacji o Zamku Książ, który po pandemicznej przerwie znów czeka na turystów, a także o podziemnych trasach turystycznych. Redakcja koszalińska szykuje się na najazd turystów, którzy - przy zmiennej nadbałtyckiej pogodzie – będą mogli znaleźć na koszalin.wyborcza.pl informacje o tym, co można zobaczyć na Pomorzu Środkowym niezależnie od aury, gdzie zjeść i gdzie znaleźć nocleg. Natomiast redakcja w Zakopanem posłuży radą początkującym wspinaczom, grotołazom i biegaczom górskim. Opowie też - w zaplanowanym na całe wakacje cyklu publikacji - o górskiej faunie i florze.

Na wakacje 2021 swoją ofertę mają również "Wysokie Obcasy" , kontynuujące akcję "Kobiety w podróży". Składają się na nią historie kobiet-podróżniczek, które odkrywają najpiękniejsze miejsca w kraju oraz zagraniczne perełki turystyczne. Podróżują samodzielnie, z partnerem, z przyjaciółmi, z dziećmi - inspirują czytelniczki i czytelników serwisu Wysokieobcasy.pl swoimi doświadczeniami.

„Kobiety w podróży” to również szereg sprawdzonych i przydatnych informacji od globtroterek. Projekt prowadzony jest w serwisie Wysokieobcasy.pl i potrwa do końca wakacji.

Komentarze

Powiązane

20.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 marca?
19.03.25, 14:43
| prasa » informacje
Tygodnik Powszechny w prenumeracie z odbiorem w Paczkomatach InPost
„Tygodnik Powszechny” - pismo społeczno-kulturalne wydawane od 1945 r. w Krakowie, rozpoczął współpracę z InPost i uruchamia nową formę dystrybucji swojego papierowego wydania przez sieć maszyn Paczkomat.
19.03.25, 08:30
| prasa » informacje
Supermiasta i superregiony 2025. Polska rowerowa tematem szóstej edycji projektu Gazety Wyborczej
14 marca br., ruszyła kolejna odsłona akcji “Supermiasta i superregiony” organizowana przez lokalne redakcje “Gazety Wyborczej” oraz Wyborcza.pl. Głównym tematem tej edycji projektu jest Polska rowerowa.
19.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19  marca?
18.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 marca?
17.03.25, 15:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Stan Wyjątkowy będzie emitowany dwa razy w tygodniu
Od 18 marca br. podcast „Stan Wyjątkowy” będzie ukazywał się częściej, bo dwa razy w tygodniu. Nowe odcinki będą miały premiery we wtorki o godz. 19:00 i w soboty o godz. 20:00 na stronie głównej Onetu.
17.03.25, 14:49
| prasa » informacje
Czego lekarz Ci nie powie. Poradnik 50+ wydanie specjalne
Na rynku prasowym pokazało się wydanie specjalne miesięcznika „Poradnik 50+” pt. „Czego lekarz ci nie powie” (Wydawnictwo Bauer). Podobnie jak tytuł macierzysty, to magazyn skierowany do kobiet w wieku 50+ i starszych, zainteresowanych poradami zdrowotnymi.
17.03.25, 10:23
| prasa » ludzie
Joanna Lorynowicz powraca do Twojego Stylu
Joanna Lorynowicz, była redaktor naczelna miesięcznika „Elle” (Burda Media Polska), po ponad siedmiu latach ponownie dołączyła do redakcji „Twojego Stylu” (Wydawnictwo Bauer).
17.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 marca?
16.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 marca?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 19.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 19.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.