28.06.21, 10:00

Zawsze Blisko Ludzi - drugi etap kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk

Logo akcji
Fot.: materiały prasowe

Od lutego 2021 r. trwały prace projektowe nad stworzeniem nowej kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk, największego nadawcy publicznego na Pomorzu. Do współpracy zaangażowano specjalistów w dziedzinie projektowania informacji wizualnej oraz samych radiowców – ludzi tworzących Radio Gdańsk na co dzień. 

Punktem odniesienia do pracy nad docelowym, kompletnym komunikatem informacyjno-wizualnym dedykowanym odbiorcom była aktualna oferta programowa Radia Gdańsk. Współpracując w trybie warsztatowym, zespół projektowy określił kierunek znaczeniowy informacji, koncentrując się na  prospołecznej funkcji radia.

 „Zawsze blisko ludzi” to hasło przewodnie empatycznej kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk, prezentowanej w maju i czerwcu w przestrzeni publicznej.  Biorąc pod uwagę dynamikę rozpowszechniania informacji w internecie, czyli równoległej przestrzeni publicznej, skoncentrowaliśmy się na pytaniu, jak w tradycyjnej przestrzeni audialnej  najlepiej wykorzystać możliwości i narzędzia dedykowane publikacjom w przestrzeni wirtualnej. Słowem, w jaki sposób internet  może stanowić  dla słuchaczy Radia Gdańsk naturalne wzmocnienie  przekazu, opartego o wyrazistość  znanej  i lubianej od lat anteny. 

Kampania „Zawsze  blisko ludzi” tokompletny produkt wizerunkowy, dedykowany  odbiorcom Radia Gdańsk,  traktujących internet nie jako konkurencję czy destrukcję, lecz poszerzoną i elastyczną ofertę medium znanego od lat.

W pierwszym (majowym) etapie  kampanii, na obszarze całego województwa pomorskiego rozlokowano kilkadziesiąt charakterystycznych billboardów oraz zestawów posterów (w środkach komunikacji miejskiej) z logotypem Radia Gdańsk.  Przy pomocy pozytywnych haseł,  nawiązujących do codziennej dziennikarskiej pracy, Radio Gdańsk symbolicznie pozdrowiło słuchaczy, jednocześnie przypominając o swojej ofercie programowej. Pierwsza część kampanii odwoływała się do tradycyjnej siły rozgłośni jako powszechnie  rozpoznawalnego i lubianego najstarszego medium  regionu, druga jej część jest przede wszystkim propozycją  dla odbiorców, będących aktywnymi członkami społeczności internetowej.

W czerwcu (w  tych samych miejscach) w realnej przestrzeni dróg i miejscowości Pomorza pojawiły się nowe billboardy i nowe hasła z puentą w formie serwisu internetowego „ZawszeBliskoLudzi.pl”.  Obydwa etapy kampanii utrzymane zostały w określonym i konsekwentnym stylu wizualnym, zobrazowanym podstroną www, a ich graficzne zróżnicowanie jest podkreśleniem faktu,  że w transporcie informacji na szeroką skalę współcześnie coraz bardziej uczestniczy technologia. Przygotowana w ramach kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk strona internetowa „ZawszeBliskoLudzi.pl” to nie tylko  jej nowoczesna  puenta i szybkie łączenie z www.radiogdansk.pl . To przede wszystkim wygodnie i atrakcyjne internetowe narzędzie kontaktu z ludźmi Radia Gdańsk, którzy trafnie określając tempo i rytm rozwoju dorobku rozgłośni, korzystają  z najnowszych osiągnięć dla budowania więzi z słuchaczami.

Obydwie odsłony kampanii, zarówno w  wersji outdoorowej, jak i prowadzonej w internecie przypominają, że gdańska rozgłośnia od  lat informuje, interweniuje i  pomaga oraz kulturalnie, sportowo i muzycznie uczestniczy we wszystkich aspektach życia mieszkańców regionu. Kampania wizerunkowa „ZawszeBliskoLudzi.pl” to ponadczasowa suma walorów potencjału Radia Gdańsk zaprezentowana w nowej, dynamicznej formie typograficznego opracowania przy arcyważnym udziale nowoczesnej technologii. To poszerzenie oferty dla tych słuchaczy, którzy aktywnie funkcjonują w przestrzeni internetu, stanowiącego istotny element obiegu współczesnych mediów w Polsce. 

Ponieważ  w procesach komunikacyjnych autopromocja jest wciąż dla nadawców skutecznym i tanim narzędziem, a oryginalne jej formy stanowią efektywny instrument uzyskiwania uwagi odbiorców, druga część kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk promowana jest przede wszystkim w internecie. Banery autopromocyjne „ZawszeBliskoLudzi.pl” dostępne są na wybranych portalach branżowych i informacyjnych. Każdy z nich prowadzi odbiorcę na stronę internetową i zachęca do wyboru Radia Gdańsk jako wiarygodnego, atrakcyjnego i znanego od lat  publicznego nadawcy  na Pomorzu.

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.