07.06.21, 14:12

Bielmo. Rusza nowy cykl reportaży Marcina Gutowskiego w TVN24

Logo TVN24
Fot.: materiały prasowe

„Bielmo” to nowy cykl materiałów autorstwa Marcina Gutowskiego, które ma odsłonić kolejne przypadki tuszowania nadużyć seksualnych w Kościele na całym świecie.

Cykl ma szeroko i wyczerpująco opowiadać o tym, na czym polega system ochrony przestępców w sutannach – od Watykanu po najdalsze zakątki globu. Po „Don Stanislao”, dziennikarz postanowił kontynuować poszukiwania prawdy o roli jaką otoczenie Jana Pawła II - i on sam - odgrywało w tym procederze. Pierwszy odcinek poświęcony będzie Orchard Lake w USA, gdzie znajduje się seminarium duchowne. Kształcą się w nim polscy klerycy. Rektorem seminarium jest ks. Mirosław Król, oskarżony w USA o molestowanie seksualne. Dziennikarz dotarł do osób oskarżających duchownego, m.in. o napaść seksualną oraz zbadał powiązania Króla, m.in. z polskimi biskupami, a zwłaszcza kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Premiera cyklu w TVN24 GO została zaplanowana na poniedziałek, 7 czerwca br. oraz w TVN24, w programie "Czarno na białym", w środę o godz. 20.30.

Autorem cyklu jest Marcin Gutowski, który w latach 2006-2017 związany był z Trójką. W tym czasie współpracował z TVN24, TVP Info i TVP Polonia. Od 2017 r. jest reporterem magazynu „Czarno na białym” w TVN24. W 2020 r. wyemitowano jego dokument „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, który wstrząsnął opinią publiczną. Publikował, m.in. w czasopiśmie „Więź”. W latach 2016–2018 stale współpracował z miesięcznikiem „W Drodze”.

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.