27.05.21, 10:02

#Razemzawszelepiej. Radio Zet rusza z kampanią społeczną

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Radio ZET organizuje kampanię społeczną pod hasłem #Razemzawszelepiej, której celem jest zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży w czasie pandemii. Kampania ruszyła 27 maja br. i potrwa do Dnia Dziecka.

Punktem wyjścia jest raport z badań ilościowych „Dzieci w pandemii” przeprowadzony na zlecenie Radia ZET przez firmę Difference. To pierwsze tak szerokie badanie na temat tego, jak z czasem izolacji poradziły sobie polskie dzieci. Wyniki raportu zostaną ogłoszone 27 maja br.

Do Dnia Dziecka kondycja psychiczna dzieci i młodzieży w czasie pandemii będzie motywem przewodnim na antenie Radia ZET. Dziennikarze porozmawiają, m.in.: z psychologami dziecięcymi, badaczami, nauczycielami i znanymi rodzicami, szukając odpowiedzi, jak pomóc dzieciom w powrocie do szkoły i życia sprzed pandemii, roli rodziców i instytucji państwowych w tym procesie, na co zwracać uwagę, jak rozmawiać i reagować. Stacja przedstawi różne obszary i punkty widzenia.

Postanowiliśmy przyjrzeć się nastrojom dzieci i młodzieży w pandemii, ponieważ to właśnie oni są przyszłością i będą w dużej mierze decydować o tym, w jakim świecie będziemy żyć. Nie powinniśmy zostawiać ich samych sobie. Dlatego mówimy #Razemzawszelepiej. Rodzice, opiekunowie, nauczyciele powinni je wspierać, rozmawiać i reagować na sygnały, które im wysyłają. Świadomość, że jest obok nich osoba bliska, na którą zawsze mogą liczyć, stanowi pomoc nie do przecenienia” - mówi Małgorzata Kozieł-Pańczyk, szefowa komunikacji Grupy Eurozet oraz pomysłodawczyni kampanii #Razemzawszelepiej.

Na specjalnej podstronie Radiozet.pl poświęconej kampanii #Razemzawszelepiej będzie można znaleźć pełny raport „Dzieci w pandemii”, dedykowane podcasty z udziałem ekspertów, a także artykuły opisujące problemy dzieci i porady, jak rodzice mogą pomóc im w powrocie do normalności.

Kampania #Razemzawszelepiej realizowana jest we współpracy z Uniwersytetem SWPS, RESQL, firmą badawczą Difference i Wydawnictwem Natuli - Dzieci są ważne. Patronat nad akcją objęła Fundacja Radia ZET. Zaangażowali się w nią również ambasadorzy, m.in.: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018), Magdalena Krajewska (InstaLekarz), Marta Żysko-Pałuba (psycholożka dziecięca), Joanna Berendt (psycholożka dziecięca), Beata Tadla i Damian Michałowski dziennikarze Radia ZET.

1 czerwca, w Dniu Dziecka, słuchacze Radia ZET będą mogli wziąć udział w otwartym webinarze dla rodziców, który poprowadzi trenerka NVC oraz psycholożka dziecięca Joanna Berendt.

Komentarze

Powiązane

30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
27.01.23, 18:43
| radio » informacje
Cykl programów o depresji na antenie Chillizet
Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia br. ruszy weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.
26.01.23, 14:30
| radio » informacje
Nowe koncesje dla Radia Złote Przeboje 100,1 FM i Trendy Radio
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że warszawskie Radio Złote Przeboje 100,1 FM oraz krośnieńskie Trendy Radio będą mogły emitować swój program przez następne dziesięć lat.
26.01.23, 13:30
| radio » informacje
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy na antenach stacji Grupy Eurozet
Stacje Grupy Eurozet tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 12. Antyradio jest wyłącznym rockowym patronem medialnym Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty patronem medialnym wydarzenia zostało Radio ZET. Finał wspierają również Meloradio i Chillizet.
26.01.23, 12:30
| radio » informacje
Tomasz Terlikowski zastępuje Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM
Na czas urlopu Roberta Mazurka, gospodarzem „Porannej rozmowy RMF FM” jest Tomasz Terlikowski.
26.01.23, 11:24
| radio » informacje
Polskie Radio Białystok: nietrzeźwy dziennikarz prowadził program, stacja przeprasza
20 stycznia br. popołudniowe pasmo Polskiego Radia Białystok prowadził nietrzeźwy dziennikarz. Zarząd zapowiada surowe konsekwencje służbowe. Jednak w czasie trwania audycji nikt z osób nadzorujących ani współpracowników nie zareagował.
25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalist/-ka ds.promocji

Kielecki Teatr Tańca | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.