11.05.21, 07:00

Produkcje TVN Grupa Discovery otrzymały dziewięć nagród na World Media Festivals

Logo festiwalu
Fot.: materiały prasowe

TVN Grupa Discovery zdobyła dziewięć nagród podczas 22. edycji Television & Corporate Media Awards na World Media Festivals. Dziennikarze TVN i TVN24 pozostają niedoścignieni w kategorii „News”. W tym roku zdobywczynią aż dwóch wyróżnień, a zarazem zwyciężczynią całej kategorii została Katarzyna Górniak z redakcji „Czarno na białym”.

Wśród nagrodzonych tytułów znajdują się: „Covid-19: Świat w zagrożeniu”, „W cieniu Świetlistego Szlaku” „Neurochirurg”, i „Niech toną”, serial Player Original „Szadź” oraz reportaże „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” i „Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę”.

Dziennikarka TVN24 Katarzyna Górniak z redakcji „Czarno na Białym” otrzymała aż dwa wyróżnienia za reportaż „Tygrysy na granicy”. Jej materiał zdobył tytuł najlepszego programu śledczego, a także został uznany za najlepszą produkcję w całej kategorii newsowej. To już drugi raz z rzędu, kiedy film TVN Grupa Discovery zyskuje pierwszą nagrodę w tej kategorii. W zeszłym roku tytuł ten został przyznany reportażowi Superwizjera „Morderstwo polskiego podróżnika w Meksyku".

Miejsce I – „INTERMEDIA-GLOBE GOLD AWARD”
• „Covid-19: Świat w zagrożeniu”, reż. Jarosław Jabrzyk, Łukasz Ruciński (kategoria „Documentaries: Covid-19 Topics”).
• „Niech toną”, reż. Wojciech Bojanowski (kategoria „Documentaries: Human Rights”)
• „Szadź”, reż. Sławomir Fabicki, Maciej Bochniak, Anna Kazejak (kategoria „Entertainment: Continuing Series & Serial Programmes”)
• „Tygrysy na granicy”, reż. Katarzyna Górniak (kategoria „News: Investigative Report")
• „Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę”, reż. Grzegorz Głuszak (kategoria „News: Special”)

Miejsce II – „INTERMEDIA-GLOBE SILVER AWARD”
• „W cieniu Świetlistego Szlaku”, reż. Małgorzata Łupina (kategoria „Documentaries: Current Affairs”)
• „Neurochirurg”, reż. Magdalena Zagała (kategoria „Documentaries: Medicine”)
• „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, reż. Marcin Gutowski (kategoria „News: Documentary”)

World Media Festival to festiwal skierowany do globalnych twórców telewizyjnych i filmowych, reklamowych oraz internetowych. Nagrody przyznawane są za najwyższe standardy produkcyjne, a także najlepsze i najbardziej twórcze rozwiązania, m.in. w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations. W tym roku do konkursu spłynęło 811 zgłoszeń z ponad 40 krajów świata.

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.