15.04.21, 19:30

Naklejki z żonkilem na 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim w Gazecie Wyborczej Warszawa

Zapowiedź wydarzenia
Fot.: materiały prasowe

„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny wspiera społeczno-edukacyjną akcję Żonkile organizowaną przez Muzeum POLIN. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna edycja odbędzie się częściowo w świecie wirtualnym.

16 kwietnia br. do stołecznego wydania dziennika zostaną dołączone naklejki z symbolicznym żonkilem. W ten sposób redakcja będzie zachęcać wszystkich do uczczenia 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz udziału w inicjatywie - robienia zdjęć z emblematem akcji i wstawiania na profile w mediach społecznościowych z hasztagiem #AkcjaŻonkile lub #ŁączyNasPamięć.

19 kwietnia br. mija 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby uczcić to wydarzenie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W kampanii najważniejsze jest rozpowszechnianie żonkila jako symbolu szacunku i pamięci oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. Tegoroczna odsłona wydarzenia po raz pierwszy ma motyw przewodni – są nim kobiety i rola, jaką odegrały w powstaniu. Program rocznicy poświęcony jest zatem głównie kobietom. Z powodu panującej pandemii koronawirusa większość aktywności wokół akcji Żonkile – tak jak rok wcześniej – przenosi się do świata wirtualnego.

W piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej Warszawa” czytelnicy będą mogli przeczytać, m.in. o buncie przeciwko autostradzie A2 pod Warszawą i pomyśle na odkopywanie zasypanych niegdyś rzek w Warszawie. W numerze pojawią się też artykuły o mewach, które zakładają kolonie na dachach wieżowców, oraz wielkich centrach logistycznych Amazona, Allegro i Panattoni budowanych pod Warszawą . Redakcja zaprasza również do wzięcia udziału w głosowaniu w plebiscycie „Supermiasta i Superregiony 2040". Spośród 12 propozycji wyzwań, które powinna podjąć Warszawa, czytelnicy wybiorą siedem najważniejszych w ich opinii.

Komentarze

Powiązane

29.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.05.23, 12:30
| prasa » informacje
IX edycja Konkursu TGE dla mediów Platynowe Megawaty 2022. Lista laureatów plebiscytu
Znamy zwycięzców IX edycji Konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”. Wygranymi tegorocznej odsłony plebiscytu zostali: Dariusz Ciepiela, Robert Kiewlicz, Jakub Wiech, Wojciech Krzyczkowski oraz Bartłomiej Sawicki. Kapituła Konkursu przyznała także trzy wyróżnienia specjalne: dla Tomasza Elżbieciaka, Mateusza Kokoszkiewicza oraz redakcji Polityki Insight Energy.
25.05.23, 08:30
| prasa » informacje
150 pytań i odpowiedzi współczesnej nauki w magazynie Świat Wiedzy Extra
Po sześcioletniej przerwie na rynek powraca magazyn „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
25.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 13:08
| prasa » informacje | internet » informacje
Tygodnik Angora uruchomił portal Angora24.pl
Tygodnik „Angora” rozszerza swoje portfolio. Wydawnictwo uruchomiło portal Angora24.pl. Układ nowej strony ma nawiązywać do papierowego odpowiednika.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.