31.03.21, 11:00

Akson Studio wprowadza nową identyfikacją

Akson Studio
Fot.: materiały prasowe

Producent filmowy AKSON STUDIO zyskał nową identyfikację wizualną. Rebranding podyktowany był potrzebą odświeżenia wizerunku. Studio do pracy nad nowym ID zaprosiło Andrzeja Santorskiego.

Akson Studio jest jednym z najważniejszych domów produkcyjnych w Polsce. Zestawienie tradycji i nowoczesności stało się główną inspiracją dla nowego systemu identyfikacji wizualnej Studia.

Pracując nad rebrandingiem marki z tak dużym dorobkiem, musieliśmy wziąć na warsztat jej główne założenia strategiczne i komponenty komunikacyjne, a następnie rozłożyć je na czynniki pierwsze” – mówi Andrzej Santorski. „Zaczęliśmy od nazwy: jej geneza pochodzi od elementu neuronu odpowiedzialnego za „przekaz informacji”. W przypadku filmowych produkcji Aksonu przekaz wędruje do widzów za pośrednictwem ekranu, natomiast jednym z głównych receptorów, od którego zaczyna się odbiór tych audiowizualnych informacji, jest oko. Do tego koncepcyjnego rebusa dołączył jeszcze jeden element: most, symbolizujący połączenie tradycji i nowoczesności” – dodaje Santorski.

Rozwiązaniem tej łamigłówki stał się nowy sygnet Akson Studio. Znak nawiązuje do symbolu oka, do którego Studio zdążyło odbiorców przyzwyczaić. Nowy logotyp ma cechować uniwersalność, która ma sprawdzić się zarówno w mediach fizycznych, jak i cyfrowych i ponadczasowa siła wyrazu wyrażona w zestawieniu kontrastujących ze sobą geometrycznych form w prosty symbol. Znak wspiera nowoczesna typografia – krój Matter autorstwa czeskiego studia Displaaay. W akcydensach, materiałach firmowych, mediach społecznościowych i nowym internetowym portfolio Studia, czcionka występuje w zestawieniu z bezszeryfowym krojem Reckless Neue (również autorstwa Displaaay). Poza znakiem i typografią łączenie tradycyjnych i nowoczesnych wartości odzwierciedla nowa, bogata paleta barwna.

Największą zaletą opracowanego przez nas systemu jest jego elastyczność – w zależności od kontekstu i narracji, kolor i litera mogą wcielać się w wiele różnych ról, opowiadać historie i grać na naszych emocjach” – mówi projektant. „W erze, w której odbiorca szuka emocjonalnego powiązania z informacją, forma przekazu kształtuje sposób jej odbioru. Jestem pewien, że nowa identyfikacja Akson Studio, dzięki swoim ponadczasowym walorom przetrwa próbę czasu” – dodaje Santorski.

Akson Studio działa od blisko 30 lat. Studio wyprodukowało ponad 100 seriali i filmów fabularnych, które zdobyły liczne nagrody i nominacje w tym nominację do Oscara. Najważniejsze produkcje to m. in.: „Katyń”, „Miasto 44”, „Powidoki” czy „Atak paniki”.

Andrzej Santorski to projektant specjalizujący się w tworzeniu innowacyjnych systemów tożsamości wizualnej i komunikacji marki. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Współpracował z czołowymi pracowniami projektowymi na świecie takimi jak Bielke&Yang (Norwegia) czy Studio South (Nowa Zelandia). Od 2018 r. prowadzi w Warszawie własną pracownię.

Komentarze

Powiązane

25.05.23, 17:34
| telewizja / VOD » informacje
Viaplay Group rozszerza współpracę dystrybucyjną z Play. Serwis ma 1,2 subskrybentów w Polsce
Viaplay Group rozszerzyło długoterminową współpracę dystrybucyjną z Play, operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. W ramach umowy, dostęp do serwisu streamingowego Viaplay będzie częścią pakietów usług TV znajdujących się w ofercie Play.
25.05.23, 09:30
| telewizja / VOD » ludzie
Agam Giza gospodarzem głównego wydania Panoramy
Adam Giza od czerwca br. poprowadzi główne wydanie „Panoramy” (TVP2). Będzie również przygotowywał dla „Wiadomości” (TVP1) materiały o tematyce zdrowotnej.
24.05.23, 14:30
| telewizja / VOD » informacje
Branża telekomunikacyjna apeluje o dialog z regulatorami na rzecz likwidacji barier inwestycyjnych w środowisku wysokiej inflacji
Na zakończonej w Sopocie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej przedstawiciele branży telekomunikacyjnej dyskutowali o wpływie aktualnego otoczenia makroekonomicznego, w szczególności wysokiej inflacji, na polskich przedsiębiorców oraz o inwestycjach w rozwój zaawansowanych usług cyfrowych i infrastruktury szerokopasmowej.
24.05.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2023 r. zanotowała 3,2 mld zł przychodów
W I kwartale 2023 r. Grupa Polsat Plus rozwijała sieć 5G Plusa, która obejmuje zasięgiem ponad 20 mln mieszkańców Polski. Uruchomiła także największe i najnowocześniejsze w Polsce studio TV, przedłużyła prawa do Energa Basket Ligi i zakupiła prawa do hokejowych Mistrzostw Świata.
22.05.23, 12:08
| telewizja / VOD » informacje
Matylda Szymalska poprowadzi nowy program Skuteczny marketing w BIZNES24
„Skuteczny marketing” to nowy program na antenie telewizji BIZNES24, którego prowadzącą została Matylda Szymalska, Prezeska Agencji Streetcom. 
21.05.23, 19:38
| telewizja / VOD » informacje
60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dużo wspomnień i mało znanych nazwisk
W tym roku przypada 60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu –. W trzydniowym programie 60. KFPP, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca br., nie zabraknie przebojów sprzed lat, jak i najnowszych hitów. Z myślą o fanach muzyki alternatywnej i oryginalnych brzmień przygotowano także OFFPOLE. Festiwal zapowiada się dużo skromniej niż przed latami.
17.05.23, 18:52
| telewizja / VOD » informacje
Szkło kontaktowe pod lupą Przewodniczącego KRRiT
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poinformował, że wystąpił do nadawcy TVN24 o odniesienie się do zarzutów w związku z emisją „Szkła kontaktowego” z 15 maja br.
17.05.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Ela Romanowska już na planie Naszego Nowego Domu
W poniedziałek, 15 maja br., rozpoczęły się nagrania kolejnego sezonu programu „Nasz Nowy Dom” (Polsat). Nową prowadzącą została Ela Romanowska.
17.05.23, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Finały sezonów seriali Sługa Narodu i Rodzina na Maxa w Czwórce. W Polsacie zawita siatkówka
W sobotę, 20 maja br. finały seriali „Sługa Narodu” oraz „Rodzina na Maxa” będą emitowane wyjątkowo na antenie Czwórki, a nie Polsatu.
17.05.23, 13:30
| telewizja / VOD » informacje
Urszula Rzepczak powraca do TVP
Urszula Rzepczak ponownie związała się z Telewizją Polską i będzie relacjonować wydarzenia z Włoch. Dziennikarka wcześniej już była związana z TVP, dla której przygotowywała relacje z Rzymu w latach 2005–2014.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.