05.02.21, 17:15

Premiera Planety doskonałej w BBC Earth z dużą widownią

Kadr z serialu, fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 31 stycznia br. na kanale BBC Earth w Polsce odbyła w się premiera „Planety doskonałej”, najnowszej produkcji przyrodniczej z portfolio BBC Studios. Pierwszy odcinek spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów.

Seria wyprodukowana przez Silverback Films, której narratorem jest Sir David Attenborough, bada wielkie siły natury, które wspierają, napędzają i umożliwiają życie na Ziemi. Pierwsze cztery odcinki przedstawiają moc wulkanów, światła słonecznego, pogody i oceanów. Ostatni odcinek serii poświęcony jest dramatycznemu wpływowi najnowszej siły oddziałującej na środowisko naturalne - ludziom - oraz temu, co można zrobić, aby przywrócić równowagę na naszej planecie.

Aby uświetnić premierę serii, BBC Earth wraz z Krzysztofem Zalewskim i Andrzejem Smolikiem stworzyło nową polską wersję utworu „Kolorowy wiatr”, pochodzącego z filmu „Pocahontas”, aby za pomocą tego swoistego hymnu ekologicznego przypomnieć widzom, jak ważne jest życie w harmonii ze światem przyrody. Teledysk do utworu, stworzony z zapierających dech w piersi ujęć z serii, został opublikowany na YouTube i w ciągu tygodnia osiągnął już 800 tys. wyświetleń.

Podczas emisji pierwszego odcinka „Planety doskonałej” BBC Earth osiągnęło 1 proc. udziału w grupie komercyjnej, tym samym plasując kanał na pierwszym miejscu wśród bezpośredniej konkurencji. W grupie widzów 4+ kanał BBC Earth osiągnął wzrost widowni o 136 proc. względem średniej pasma, w którym emitowana jest produkcja (dane: NAM).

„Planetę doskonałą” w polskiej wersji językowej można oglądać co niedzielę, o godz. 11:00 na kanale BBC Earth. Seria została wyprodukowana przez Silverback Films dla BBC One i Discovery, we współpracy z Tencent Penguin Pictures, niemiecką telewizją ZDF, China Media Group CCTV9, France Télévisions i The Open University. Po stronie BBC za projekt odpowiada Charlotte Moore, Chief Content Officer BBC i Jack Bootle, BBC Head of Commissioning, Science and Natural History.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.