11.01.21, 09:00

Turniej Czterech Skoczni z rekordową widownią w Eurosporcie 1

Turniej Czterech Skoczni z rekordową widownią w Eurosporcie 1
Fot.: materiały prasowe

Podczas kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku Eurosport 1 był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce, a w trakcie każdego z konkursów Turnieju Czterech Skoczni drugą najczęściej wybieraną anteną. Kwalifikacje i konkursy 69. Turnieju Czterech Skoczni pokazywane w Eurosporcie 1 śledziło średnio ponad 1,22 mln widzów (dane: Nielsen Audience Measurement LIVE +TSV+2). Jest to rekordowa oglądalność w historii transmisji najbardziej prestiżowego cyklu w Pucharze Świata w skokach narciarskich na antenach Eurosportu.

Od 28 grudnia 2020 r. do 6 stycznia 2021 r. Eurosport 1 pokazywał kwalifikacje i konkursy 69. Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizacja na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen przyciągnęła do Eurosport 1 rekordową publicznoś. Każdą relację śledziło średnio ponad 1,22 mln widzów w grupie A4+ i blisko 300 tys. osób w grupie A16-49 (dane: NAM). Są to najlepsze wyniki w historii transmisji Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie, lepsze o odpowiednio 11 i 7 proc. od dotychczasowych rekordów. 

Podczas kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku pokazywanych na żywo wyłącznie w Eurosporcie 1 stacja była najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w Polsce. Z kolei w trakcie każdego z czterech konkursów Eurosport 1 był drugim kanałem z najwyższą oglądalnością w kraju. Środowy konkurs w Bischofshofen, podczas którego Kamil Stoch zapewnił sobie trzeci triumf w Turnieju Czterech Skoczni w karierze śledziło średnio aż 1,76 mln widzów, co jest drugim najlepszym wynikiem pojedynczej transmisji w historii Eurosportu. Była to także trzecia najlepsza w historii relacja z w grupie A16-49 (547 tys. widzów).

Eurosport 1 pokazał na żywo każdy skok zakończonego w środę, 6 stycznia br. Turnieju Czterech Skoczni. Kwalifikacje i konkursy komentował znakomity duet Marek Rudziński – Igor Błachut. Na miejscu wydarzenia relacjonował Kacper Merk, który przeprowadzał wywiady z bohaterami Turnieju. Jego stałym gościem był Dominik Formela z portalu skijumping.pl. W towarzyszących transmisjom ze skoczni studiach, które prowadzili Michał Korościel, Paweł Kuwik i Jakub Pieczatowski, widzowie mogli zobaczyć między innymi Jakuba Kota i Krzysztofa Bieguna, a także Martina Schmitta i Wernera Schustera. Dzięki „teleportacji” w studio gościli również komentatorzy – Marek Rudziński i Igor Błachut. Trwające w sumie 10 godzin relacje ze studia przyciągnęły średnio 414 tys. widzów.

Od początku sezonu skoki narciarskie w Eurosporcie cieszą się rekordową oglądalnością. Transmisje kwalifikacji i konkursów zawodów w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile, Planicy i Engelbergu gromadziły średnio 654 tys. widzów. W 2020 r. Eurosport 1 był najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce zarówno w ogóle widowni, jak i w grupie wiekowej 16-49. Hitami stacji były, m.in. transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz relacje z wielkoszlemowego Roland-Garros.

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.