06.10.20, 07:00

Lista laureatów Konkursu Programów Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Znamy zwycięzców Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi jednak dopiero w przyszłym roku. 

Wręczenie statuetek Kryształowego Ekranu nastąpi dopiero na uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w 2021 r.

Konkurs programów telewizji lokalnych „TO NAS DOTYCZY” został organizowany już po raz siedemnasty przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. W tym roku materiały telewizyjne ubiegały się o Nagrody w następujących kategoriach: „Moja Mała Ojczyzna”, „News”, „Zwyczajnie niezwyczajni” oraz „Społecznie wrażliwi”.

W tej edycji w konkursie udział wzięło 18 telewizji, które zgłosiły łącznie 105 materiałów filmowych. Oceny materiałów w nadesłanych na Konkurs dokonała: Komisja Programowa, która wybrała materiały telewizyjne nominowane do II etapu Konkursu.

W składzie Komisji Programowej Konkursu znalazły się takie osoby jak: Ewa Michalska, Dyrektor Konkursu, Halina Godecka – Fundacja Akademia Mediów, Juliusz Marek – Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. W skład Jury weszli: Krzysztof Grabowski – producent filmowy i telewizyjny – Przewodniczący Jury; Agnieszka Wąsowska – Dyrektor Departartamentu Monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; Jerzy Krzysztof Czerwiecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz Artur Majer – adiunkt, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.

W pierwszym etapie swojej pracy Jury wyłoniło po trzy nominowane materiały filmowe do Nagrody Głównej w każdej kategorii. W drugim etapie Jury wybrało spośród nominowanych po jednym Laureacie w każdej kategorii, który otrzyma „Kryształowy Ekran”. Dodatkowo kategoria Moja Mała Ojczyzna została objęta honorowym patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która jest również fundatorem trzech nagród pieniężnych w tej kategorii.

W kategorii „Moja Mała Ojczyzna” zwyciężył materiał „Złe duchy opanowały gminę Linia” zgłoszony przez Twoją Telewizję Morską z Wejherowa. Autorami materiału są: Mieszko Weltrowski, Monika Wejer, Damian Klechowicz. II miejsce zajęła Telewizja Toya z Łodzi, która zgłosiła materiał „Zgierski wehikuł czasu” autorstwa Kamili Basińskiej. III miejsce zajęła Telewizja Toya z Łodzi, która zgłosiła materiał „Koronawirus. Walka z chińskim potworem” autorstwa Tomasza Bogołębskiego.
W kategorii „News” zwyciężyła Telewizja Toya z Łodzi za materiał „Pełnia życia” autorstwa Kamili Basińskiej.
W kategorii „Zwyczajni niezwyczajni” zwyciężył materiał zgłoszony przez Telewizję Obiektyw z Krosna „Wykuci w ogniu” autorstwa Bogdana Miszczaka. Z kolei w kategorii „Społecznie wrażliwi” zwyciężył reportaż „Komputer” autorstwa Marty Stelmeszyńskiej i Eugeniusza Domańskiego z Telewizja Olsztyn.

Głównymi nagrodami w Konkursie są statuetki Kryształowego Ekranu. Stacje telewizyjne, które zwyciężyły w swoich kategoriach otrzymują również nagrody pieniężne.

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.