07.09.20, 07:00

CANAL+ Polska i Studio Munka SFP wyprodukują serię reżyserskich debiutów

Cztery filmy fabularne debiutantów na etapie przygotowawczym, dwa – w postprodukcji oraz spory katalog docenionych i nagrodzonych debiutów. CANAL+ Polska oraz Studio Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich zaprezentowały wspólne plany produkcyjne obu instytucji. 

Obecnie w ramach Programu „60 Minut” w Studiu Munka trwają przygotowania do realizacji czterech debiutów fabularnych. Są to: „Bracia” Marcina Filipowicza, „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej, „Zaprawdę, Hitler umarł” Moniki Strzępki oraz „Chleb i sól” Damiana Kocura. Na etapie postprodukcji znajdują się dwa kolejne debiuty ze wsparciem CANAL+ Polska - „Wiarołom” Piotra Złotorowicza oraz „Jakoś to będzie” Sylwestra Jakimowa.

Od 2008 r. w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich działa Studio im. Andrzeja Munka, które realizuje Programy dla Młodych Twórców. Pierwszy program, „30 Minut”, powstał w SFP w 2005 r. W ciągu kilkunastu lat pojawiły się kolejne programy, w tym „Debiut Pełnometrażowy” i – najnowszy, z 2017 r. – „60 Minut”. Od 2016 r. CANAL+ Polska oraz Studio Munka SFP wyprodukowały wspólnie cztery filmy. „Cicha Noc” Piotra Domalewskiego otrzymała Złote Lwy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz dziesięć Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. „53 wojny” Ewy Bukowskiej prezentowane były na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. W 2017 r. z inicjatywy dyrektora artystycznego Studia Munka, Jerzego Kapuścińskiego, powołany został Program „60 Minut” poświęcony fabułom średniometrażowym o tematyce współczesnej. CANAL+ Polska przystąpił do koprodukcji pierwszych filmów programu: „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Oba tytuły odniosły znaczące sukcesy w Polsce i za granicą, obecnie znajdują się w dystrybucji międzynarodowej.

Wkrótce Studio Munka SFP ogłosi kolejną edycję Programów dla Młodych Twórców, w tym również Programu „60 Minut”. Nabór na Program „Debiut Pełnometrażowy” odbywa się w trybie ciągłym. „Studio jest otwarte dla studentów i absolwentów szkół artystycznych, nie tylko filmowych. Studenci uczelni plastycznych czy teatralnych także często używają kamery jako narzędzia wypowiedzi artystycznej. Najważniejszy jest dobry pomysł i wizja artystyczna „– mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny Studia Munka.

Komentarze

Powiązane

24.01.23, 13:53
| telewizja / VOD » informacje
Alfa TVP i Belsat TV na szóstym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska wprowadza do dystrybucji naziemnej dwa kanały - TVP Alfa i Belsat TV.
24.01.23, 11:36
| telewizja / VOD » informacje
Jerzy Straszewski: Wejście w życie Lex Pilot osłabi świetnie funkcjonujący rynek płatnej TV w Polsce
Bogata oferta pakietowa płatnej telewizji w Polsce jest jedną z najtańszych w Unii Europejskiej, a rynek jednym z nielicznych z prognozami dalszego wzrostu wobec nasilającej się konkurencji globalnych serwisów streamingowych– wynika z raportu globalnej firmy doradztwa strategicznego Arthur D. Little.
23.01.23, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
INEA: wzrost przychodów o 4 proc. w 2022 r.
INEA w 2022 r. zanotowała wzrost przychodów o 4 proc., przekroczyła liczby 300 tys. klientów indywidualnych.
23.01.23, 05:30
| telewizja / VOD » informacje
True Love. Nowe reality show od 27 lutego w TVN7 i Player.pl
W Kolumbii wystartowały zdjęcia do nowego reality show TVN7 - "True Love". Elementem wyróżniającym go od programów tego typu jest użycie wykrywacza kłamstw oceniającego szczerość uczuć i zamiarów uczestników. Prowadzącą show zostanie Edyta Zając.
22.01.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Paweł Domagała nowym jurorem w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Przy stole jurorskim programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, obok Małgorzaty Walewskiej i Roberta Janowskiego, zasiądzie Paweł Domagała.
21.01.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięknie przyprawiOna. Nowy sezon programu w TVP Kobieta
Ruszyły zdjęcia do kolejnego sezonu kulinarnego formatu TVP Kobieta - „Pięknie przyprawiOna”.
19.01.23, 15:15
| telewizja / VOD » seriale
18. sezon Policjantek i Policjantów wiosną w Czwórce
Czwórka zaplanowała na wiosnę emisję 18. sezonu polskiego serialu kryminalnego „Policjantki i Policjanci”.
19.01.23, 12:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Nielsen dostarczy platformie Netflix badania o zachowaniach widzów
Netflix będzie współpracować z Nielsenem. Wieloletnia umowa obejmuje rynki Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Polski, dotyczy dostarczania Netflixowi danych TV i streamingowych pozwalających całościowo przedstawić współczesnych widzów i ich zwyczaje.
18.01.23, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
Seniora chatka dla 4-latka. Nowe reality show z misją w TV Puls
Telewizja Puls wiosnę wyemituje nowy reality show „Seniora chatka dla 4-latka”. To międzypokoleniowy projekt społeczny, w którym grupa osamotnionych seniorów i grupa czterolatków spędzi wspólnie kilka tygodni.
18.01.23, 06:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Pierwsze zestawienie Nielsen Gauge w Polsce: na telewizorach wciąż dominuje linearna TV
Na telewizorach wciąż dominuje oglądalność telewizji linearnej, wideo online odpowiada za 6 proc. całkowitej oglądalności na ekranie telewizora; największy udział w streamingu ma Netflix - to główne wyniki Nielsen Gauge opublikowane dla Polski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Referent ds. mediów

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.