07.09.20, 07:00
CANAL+ Polska i Studio Munka SFP wyprodukują serię reżyserskich debiutów
Cztery filmy fabularne debiutantów na etapie przygotowawczym, dwa – w postprodukcji oraz spory katalog docenionych i nagrodzonych debiutów. CANAL+ Polska oraz Studio Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich zaprezentowały wspólne plany produkcyjne obu instytucji.
Obecnie w ramach Programu „60 Minut” w Studiu Munka trwają przygotowania do realizacji czterech debiutów fabularnych. Są to: „Bracia” Marcina Filipowicza, „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej, „Zaprawdę, Hitler umarł” Moniki Strzępki oraz „Chleb i sól” Damiana Kocura. Na etapie postprodukcji znajdują się dwa kolejne debiuty ze wsparciem CANAL+ Polska - „Wiarołom” Piotra Złotorowicza oraz „Jakoś to będzie” Sylwestra Jakimowa.
Od 2008 r. w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich działa Studio im. Andrzeja Munka, które realizuje Programy dla Młodych Twórców. Pierwszy program, „30 Minut”, powstał w SFP w 2005 r. W ciągu kilkunastu lat pojawiły się kolejne programy, w tym „Debiut Pełnometrażowy” i – najnowszy, z 2017 r. – „60 Minut”. Od 2016 r. CANAL+ Polska oraz Studio Munka SFP wyprodukowały wspólnie cztery filmy. „Cicha Noc” Piotra Domalewskiego otrzymała Złote Lwy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz dziesięć Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. „53 wojny” Ewy Bukowskiej prezentowane były na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. W 2017 r. z inicjatywy dyrektora artystycznego Studia Munka, Jerzego Kapuścińskiego, powołany został Program „60 Minut” poświęcony fabułom średniometrażowym o tematyce współczesnej. CANAL+ Polska przystąpił do koprodukcji pierwszych filmów programu: „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Oba tytuły odniosły znaczące sukcesy w Polsce i za granicą, obecnie znajdują się w dystrybucji międzynarodowej.
Wkrótce Studio Munka SFP ogłosi kolejną edycję Programów dla Młodych Twórców, w tym również Programu „60 Minut”. Nabór na Program „Debiut Pełnometrażowy” odbywa się w trybie ciągłym. „Studio jest otwarte dla studentów i absolwentów szkół artystycznych, nie tylko filmowych. Studenci uczelni plastycznych czy teatralnych także często używają kamery jako narzędzia wypowiedzi artystycznej. Najważniejszy jest dobry pomysł i wizja artystyczna „– mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny Studia Munka.
Referent ds. mediów
Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole
Przejdź do ofertySpecjalista ds. promocji
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie
Przejdź do ofertyDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Do zdobycia jeden egzemplarz książki.
Do zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze