09.06.20, 11:56

Agencji Kalicińscy pracuje dla COSTA COFFEE

Logo agencji
Fot.: materiały prasowe

Agencja Kalicińscy odpowiada za komunikację sieci kawiarni COSTA COFFEE w mediach społecznościowych.

Kalicińscy odpowiedzialni są za wsparcie strategiczne, aktywacje konkursowe, social listening oraz moderację. Do zadań agencji należy przygotowywanie sezonowej komunikacji prezentującej ofertę sieci kawiarni oraz promowanie prawie 500 kawomatów COSTA Express.

W ramach szybkiej reakcji na zamknięcie kawiarni w całej Polsce agencja zrealizowała szereg dopasowanych do sytuacji komunikatów. W mediach społecznościowych COSTA COFFEE pojawiły się informacje odnośnie zaangażowania w akcję #WzywamyPosilki. Sieć kawiarni dziennie przekazywała ok. 550 paczek żywnościowych pracownikom 14 szpitali w pięciu miastach w całej Polsce.

Pracownicy kawiarni, którzy pozostali w domu zaangażowali się w akcję #CostaTeamAtHome. Codziennie pokazywali, w jaki sposób spędzają czas, przygotowując kawę, rozwijając swoje pasje, czy próbując odtworzyć kawiarniane wypieki. Agencja przygotowała dedykowane do tej akcji gify-naklejki na Instagram i codziennie prezentowała najciekawsze relacje na profilu marki.

W prowadzonej komunikacji nasi goście mieli szansę jeszcze bliżej poznać pracowników kawiarni, których na co dzień spotykali w swoich ulubionych lokalach w całej Polsce. Co więcej, na Instagramie mogli również nauczyć się od teamu tworzenia latte art na przygotowanej w domu kawie" − mówi Monika Olenkiewicz, Marketing Communications Specialist.

Sieć kawiarni rozszerzyła już wcześniej dostępną dostawę za pomocą aplikacji UberEats. Agencja Kalicińscy odpowiedzialna była za komunikację prezentującą dynamicznie powiększającą się mapę dostępnych lokalizacji. W ofercie z dowozem do domu pojawiły się nie tylko napoje gorące, ale również kawy w puszkach, ciasta oraz kawa ziarnista.

COSTA COFFEE dołączyła do klientów agencji w wyniku wygranego przetargu. Współpraca trwa od listopada 2019 r.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 10:58
| reklama & PR » informacje
Cukier Królewski akcję ramach akcji Piecz, Przerabiaj, Podziel się uruchamia lodówki społeczne
Marka Cukier Królewski wzmacnia i rozwija kampanię „Piecz, Przerabiaj, Podziel się” i. „Królewski” w myśl hasła „Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”, wspólnie z Fundacją Weź Pomóż, uruchamia lodówki społeczne.
30.11.23, 09:35
| reklama & PR » informacje
Wafelki Góralki będą dalej współpracować z Dziadkiem do orzechów
Producent wafelków Góralki, IDC Polonia, podjął decyzję o przedłużeniu współpracy z agencją reklamową Dziadek do orzechów. Będzie to czwarty rok współpracy między marką a agencją.
30.11.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
SEM House z Grupy RTB House debiutuje na rynku digital marketingu
Globalna spółka MarTech, RTB House, ogłosiła powstanie agencji digitalowej SEM House, skupiającej się głównie na planowaniu i realizacji usług marketingu w przeglądarkach internetowych.
29.11.23, 18:43
| reklama & PR » informacje
Starcom wygrywa przetarg Amnesty International
Agencja mediowa Starcom (Publicis Groupe) wygrała przetarg mediowy i rozpoczyna współpracę z Amnesty International Polska – organizacją pozarządową działającą w obronie praw człowieka.
29.11.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
ORLEN przedłuża na trzy kolejne lata współpracę z Robertem Kubicą
Robert Kubica przez kolejne trzy lata będzie kontynuować współpracę z ORLENEM jako jeden z głównych ambasadorów marki koncernu.
29.11.23, 14:45
| reklama & PR » informacje
DDB Warsaw wygrywa w przetargu Allegro na obsługę strategiczną i kreatywną
Przetarg na obsługę strategiczno-kreatywną marki Allegro wygrała agencja DDB Warsaw. Podmiot będzie obsługiwać Allegro na rynku polskim i czeskim, a docelowo również na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
29.11.23, 13:30
| reklama & PR » informacje
Mars Wrigley promuje limitowaną świąteczną ofertę produktów
Mars Wrigley przygotował limitowaną ofertę produktów marek M&M’s oraz Maltesers. Dodatkowo w telewizji oraz mediach społecznościowych można zobaczyć dedykowaną reklamę M&M’s.
29.11.23, 09:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom zwycięzcą przetargu na dwie kampanie dla Purina
Agencja Streetcom wygrała przetarg na realizację dwóch projektów dla marki Purina. W ramach wygranego przetargu agencja odpowiada za realizację kampanii influencer marketingowych dla specjalistycznych linii produktów Purina Dentalife i Purina ProPlan Cat Sterilised.
29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
29.11.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Marka kosmetyków Gisada klientem oLIVE media
Szwajcarska marka luksusowych kosmetyków Gisada, dostępnych w sieci Douglas, powierzyła obsługę działań PR na polskim rynku agencji oLIVE media.