19.05.20, 10:51

Polskie Radio zapowiada audyt Listy Przebojów

Logo Trójki
Fot.: materiały prasowe

19 maja br. w siedzibie Polskiego Radia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Agnieszki Kamińskiej, Prezes Polskiego Radia oraz dyrekcji Trójki: Tomasza Kowalczewskiego (dyrektora) i Mirosława Rogalskiego (wicedyrektora). Spotkanie dotyczyło „Listy Przebojów” i anulowania ostatniego notowania.

Jak wynika z relacji IAR i PAP (na konferencję nie zaproszono redakcji portalmedialny.pl – przyp. red.) Agnieszka Kamińska podczas konferencji powiedziała, że z danych zabezpieczonych przez system informatyczny wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania „Listy Przebojów”. „Nie ukrywam, że jestem zszokowana tymi ustaleniami i tym, do czego dotarliśmy. Te kwestie będziemy jeszcze dogłębnie wyjaśniać” – podkreśliła Prezes Polskiego Radia. 

Podczas konferencji zaprezentowano w jaki sposób miało dojść do ręcznej ingerencji w „Listę” (na te zarzuty odpowiedział Bartosz Gil, dziennikarz Trójki, który nadzorował elektroniczne głosowanie). Według dyrekcji, po operacjach moderatora, który dokonuje selekcji głosów szukających zgłoszeń, które wydają się być oszukane. Dyrekcja twierdzi, że "w ciągu ostatnich 20 wydań 16 razy moderator dokonywał ręcznych ingerencji już po etapie odjęcia głosów uznanych za fałszywe".

Mirosław Rogalski zapowiedział powstanie audytu „List Przebojów” na przestrzeni ostatnich lat. Zapowiedział również zorganizowane spotkanie z pracownikami w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Stworzony ma być także regulamin Listy Przebojów, a słuchacze mają mieć informację o tym, czy ich głos został zaliczony. Rogalski ogłosił także, że są na etapie poszukiwania "nowych radiowych talentów". Zapowiedział pojawienie się nowego gospodarza lub współprowadzącego „Listę”.

Wczoraj pojawiły się nowe wyniki anulowanego notowania „Listy Trójki”. Ostatnia piosenka Kazika pojawiła się ponownie w zestawie do głosowania, mimo, że jeszcze dzień wcześniej nie widniała w wykazie piosenek.

Jak podaje Polsat News w swojej relacji, zdaniem dyrekcji ewidentnie chodziło o to, żeby Kazik jak najszybciej wszedł na listę i zaczął otrzymywać głosy. Z kolei Prezes Polskiego Radia zauważyła, że "Kazik Staszewski stał się ofiarą całej tej historii". „Nie mamy informacji, czy w tym uczestniczył, czy wiedział, czy nie wiedział” – powiedziała Kamińska.

Jak informuje Polsat News, odpowiadając na pytania dziennikarzy Agnieszka Kamińska przyznała, że nie rozmawiała z Markiem Niedźwieckim. Ma się to odbyć "zapewne po wynikach audytu". Przypomnijmy, że dziennikarz złożył wypowiedzenie w ostatnią sobotę.

Powróciła również sprawa nocnego SMS-a Kowalczewskiego do szefa muzycznego Trójki, a ujawnionego przez Bartosza Gila. Polsat News relacjonuje, że Kowalczewski pytany o swój SMS do Piotra Metza - miał napisać "zróbcie coś z tym Kazikiem" - odparł, że natychmiast, jak zauważyli, że coś jest nie tak, to "podjęliśmy kroki do wyjaśnienia tej sprawy". Dyrektor Trójki powiedział, że takiej treści SMS-a nie wysłał, tylko poprosił, żeby wszystkie sprawy związane z LP3 nie były poruszane na antenie, dopóki sprawa nie zostanie wyjasniona. Z kolei serwisowi Press.pl udało się potwierdzić treść nocnego SMS-a. „Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda” – potwierdził Pressowi Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.