06.05.20, 15:00

Radiofonia zmienia format muzyczny

Logo Radiofonii
Fot.: materiały prasowe

Studencka Radiofonia (Kraków) prowadzona przez Grupę RMF zmieniła format muzyczny.

Radiofonia do tej pory emitowała program wypełniony głównie muzyką rockową i szeroko rozumianą muzyką alternatywną. Wcześniej na antenie gościli, m.in. tacy wykonawcy jak Red Hot Chili Peppers, Manic Street Preachers, Coldplay, System Of A Down, Florence & The Machine, Mrozu, Artur Rojek, Voo Voo czy Baranovski. Teraz format stacji zmienił się na CHR, a rozgłośnia emituje playlistę z której korzysta, m.in. Radia Gra z Torunia czy Jura z Częstochowy. Układ i kolejność utworów jest identyczna.

Skąd decyzja o zmianie formatu i zastosowanie playlisty?Uznaliśmy, że w tych niezwykle trudnych czasach, takie rozwiązanie będzie najlepsze” - tłumaczy dla portalmedialny.pl Maciej Brzozowski, Maciej A. Brzozowski, dyrektor public relations Grupy Bauer Media. Jak podkreśla Brzozowski, stacja nie zamierza zmieniać swojej formuły. Nie zmienił się skład zespołu zarządzającego stacją, a Grupa RMF nie ma żadnych innych planów względem rozgłośni oprócz tych, które były do tej pory realizowane.

Po zmianie formatu muzycznego 1 maja br., na oficjalnym FP w serwisie Facebook słuchacze publikują negatywne komentarze po zmianie muzycznego charakteru stacji.

Radiofonia nadaje w Krakowie na 100,5 FM. Właścicielem koncesji jest Fundacja Krakowskiego Radia Akademickiego ŻAK z siedzibą w Krakowie, a za emisję, produkcję i finansowanie programu odpowiada Grupa RMF. W różnych okresach czasu rozgłośnia studencka funkcjonowało pod różnymi nazwami i formułami, m.in. jako Radio Akademickie Kraków, Radio Żak, eX FM, Eska Rock 100,5 FM czy Luzzz FM.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.