14.04.20, 22:05

Sport.pl rozwija cykle redakcyjne

Nowe cykle Sport.pl
Fot.: materiały prasowe

W czasie pandemii, gdy brakuje bieżących wydarzeń, redakcja serwisu Sport.pl stawia na esport, autorskie analizy i nowe cykle redakcyjne.

Mimo braku wydarzeń sportowych w ostatnich tygodniach, Sport.pl odnotowuje wzrost liczby użytkowników, którzy chętniej sięgają teraz po artykuły poświęcone historii sportu, sylwetkom swoich sportowych idoli czy wartościowe, autorskie teksty. Według danych Gemius/PBI w marcu br. Sport.pl odwiedziło 4,39 mln użytkowników (RU), co oznacza wzrost o 13,5 proc. w stosunku do marca 2019 r. (3,86 mln RU) i wzrost o 13,5% w stosunku do lutego br. (3,87 mln RU).

Brakuje meczów i zawodów, ale cały czas dzieje się coś, co wymaga szybkiej reakcji, docierania do źródeł i analiz. Przeżywamy historyczne chwile: pierwsze przełożone piłkarskie mistrzostwa Europy, pierwsze przełożone igrzyska, walka klubów o przetrwanie. Nasi autorzy mogą teraz poświęcić czas na przygotowywanie dłuższych tekstów” – mówi Paweł Wilkowicz, redaktor naczelny Sport.pl. „Chcemy w tym czasie postawić na zupełnie nowe cykle redakcyjne i rozwinąć dział poświęcony esportowi, który teraz w szczególności bije rekordy popularności” – dodaje Wilkowicz.

Redakcja Sport.pl codziennie proponuje czytelnikom nowe autorskie cykle redakcyjne. „Sportowa rozmowa dnia” to wideo wywiad ze sportowcem lub osobą ze świata sportu, dotychczas w programie wystąpili, m.in. Marcin Gortat, Adam Małysz czy Maciej Kawulski. „Tydzień z” to cykl, w którym dziennikarze serwisu przez tydzień koncentrują się na konkretnych postaciach ze świata sportu – na początek przybliżali internautom sylwetki piłkarzy, którzy mieli wielki talent, ale nie do końca spełnili pokładane w nich nadzieje. W najbliższym czasie redakcja Sport.pl planuje także kolejne cykle, m.in. lifestyle’owy, poświęcony pasjom i hobby znanych sportowców.

Redakcja serwisu intensywnie rozwija także temat esportu – dział poświęcony wirtualnym rozgrywkom to jeden z kluczowych kierunków redakcyjnych na najbliższe kilkanaście miesięcy. W dziale Esport codziennie publikowane są nowe treści poświęcone temu tematowi: newsy, wywiady i autorskie analizy dziennikarzy Sport.pl. FIFA, Counter-Strike, Call of Duty, League of Legends, simracing – to najpopularniejsze gry i obszary w tej kategorii.

 

Komentarze

Powiązane

17.03.23, 06:30
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Brand24 rozważa pozyskanie inwestora
Wrocławska spółka Brand24 chce przeanalizować możliwość pozyskania partnera, który przyspieszyłby dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych.
15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.