22.12.19, 11:19

Mazowszem, Włodek Pawlik i Marcin Wyrostek. Święta w RMF Classic

RMF Classic
Fot.: materiały prasowe

RMF Classic przygotowało specjalne propozycje na Święta. Pojawią się, m.in. rozmowy Artura Andrusa oraz relacja z tournée zespołu „Mazowsze” po Islandii.

W wigilijny wieczór pojawi się rozmowa o niezwykłym księdzu z Polski, który w Watykanie organizuje pomoc dla bezdomnych i ubogich. O papieskim jałmużniku, kardynale Konradzie Krajewskim opowie autor książki „Zapach Boga” - Krzysztof Tadej.

W pierwszy dzień świąt dziennikarze stacji sprawdzą, jak świętuje w Waszyngtonie się i na plażach Australii, a także zajrzą do jednej z polskich hodowli reniferów. Będzie też podróż do przeszłości, do atmosfery świąt z lat, które – tak jak 2019 – kończyły się cyfrą 9. Start w roku 1839. Kolejny punkt programu to relacja z tournée zespołu „Mazowsze” po Islandii, gdzie soliści, chór i orkiestra występowali z koncertami kolęd i pastorałek tuż przed Bożym Narodzeniem.

Popołudnie pierwszego dnia świąt to również pierwsza część spotkania Artura Andrusa przy świątecznym stole z aktorką Hanną Śleszyńską, Joanną Kołaczkowską z kabaretu „Hrabi” i laureatem „Grammy” – pianistą i kompozytorem jazzowym Włodkiem Pawlikiem. Z kolei wieczór upłynie pod znakiem refleksji o cudzie narodzin i macierzyństwa. Motywem przewodnim programu będzie historia znakomitego lekarza, ginekologa i położnika - profesora Romualda Dębskiego. Wspomnienia jego pacjentek Edyta Brzozowska zebrała w książce „Profesor Dębski. Lekarz od cudu życia”. A przed snem pojawią się najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacjach Włodka Pawlika. 

Drugi dzień świąt rozpocznie się od kontynuacji spotkania z gośćmi Artura Andrusa – tym razem przy świąteczny śniadaniu. Tuż po nim pojawi się opowieść o wielkiej gwieździe Hollywood – Audrey Hepburn, która część swojej młodości spędziła w holenderskim Arnhem. Tam też przeżyła najcięższą zimę swojego życia w ostatnim roku II wojny światowej. I to temu epizodowi życia aktorki poświęcony będzie program nagrany w miasteczku, o które walczyli także polscy spadochroniarze.

Tuż po grudniowym otwarciu krakowskiego Muzeum Książąt Czartoryskich po wieloletnim remoncie, dziennikarze RMF Classic sprawdzili, jak wygląda nowa ekspozycja „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci. Kolejnym gościem świątecznego programu będzie akordeonista Marcin Wyrostek, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Harmonia Świąt”.

Finał świątecznej ramówki to tradycyjnie rozstrzygnięcie plebiscytu na Najpiękniejszą Muzykę Na Święta, w którym od początku grudnia słuchacze stacji oddawali głosy na swoje ulubione bożonarodzeniowe przeboje.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.