21.11.19, 13:16

Nowoczesne wideokonferencje w Twojej firmie – podnieś ich jakość

Fot.: materiały prasowe

Wideokonferencje to sprawdzony i skuteczny sposób na efektywną komunikację w grupie. Jednak aby były one satysfakcjonujące, trzeba zadbać o ich odpowiednią jakość. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Niczym niezakłócony dźwięk

Podczas wszelkich spotkań, również tych odbywających się na odległość, jednym z najważniejszych czynników jest wysoka jakość dźwięku. Jeśli komunikacja ma przebiegać bezbłędnie, musimy dobrze słyszeć, co mają nam do powiedzenia wszyscy członkowie rozmowy. Pomoże  w tym sprzęt do wideokonferencji, wyposażony w mikrofony zbierające dźwięk z całej sali, wyposażone w system redukcji szumów, usuwania niechcianych hałasów oraz pogłosu. Niezwykle ważna jest również wysoka klasa zintegrowanych głośników oraz akustyka danego pomieszczenia.  

Doskonały obraz

Wybierając urządzenie do wideokonferencji, warto zwrócić uwagę również na kaliber obrazu. Obecnie powszechne są sprzęty wyposażone w kamerę i ekran o dużej rozdzielczości i jakości  HD lub 4K. Dużą zaletą jest również kamera z funkcją kadrowania, która automatycznie kieruje obraz na osobę zabierającą głos w dyskusji. Dzięki temu każda wideokonferencja będzie sprawiała wrażenie rozmowy odbywającej się twarzą w twarz.

Wielofunkcyjność

Na rynku dostępne są  multifunkcyjne urządzenia wideokonferencyjne, które mogą pełnić np. rolę terminala, tablicy  interaktywnej oraz nośnika do przesyłu danych, takich jak pliki z dokumentami, zdjęcia czy filmy. Dzięki temu zamiast kilku różnych sprzętów możemy zaopatrzyć nasze biuro w jeden, który spełni wszystkie wymagania, a przy tym zajmuje znacznie mniej miejsca.

Szybka i prosta obsługa

Olbrzymią zaletą każdego sprzętu elektronicznego jest jego intuicyjność oraz łatwość obsługi. Prosty, czytelny interfejs, bezprzewodowe działanie oraz możliwość szybkiego przesyłania plików z telefonu lub laptopa to ogromne zalety, które w znaczący sposób podnoszą jakość każdej wideokonferencji. Świetnym rozwiązaniem jest również funkcja plug-and-play umożliwiająca korzystanie z urządzenia zaraz po podłączeniu.

Odpowiednie ustawienie sprzętów

Nie tylko akustyka pomieszczenia i rodzaj wybranych sprzętów, ale również ich rozmieszczenie w sali konferencyjnej ma ogromne znaczenie dla jakości prowadzonych na odległość spotkań. Warto zaaranżować przestrzeń tak, by ekran nie znajdował się naprzeciwko drzwi – w przeciwnym wypadku przypadkowo wchodzące do pomieszczenia osoby, będą niepotrzebnie stawały się widoczne dla wszystkich uczestników konferencji. W bliskim sąsiedztwie terminala nie powinno się również znajdować źródło intensywnego światła, takie jak lampa, czy nieosłonięte okno.

Nowoczesne rozwiązania na każdą kieszeń

Wideokonferencje na najwyższym poziomie to opcja dostępna dla każdej firmy, bez względu na to, jakim metrażem oraz budżetem dysponuje. Dopasowanie urządzenia do potrzeb użytkowników i możliwości lokalowych jest niezwykle ważne, ponieważ w dużej sali konferencyjnej sprawdzą się zupełnie inne rozwiązania niż w niewielkim Huddle Roomie. Duży wybór urządzeń oraz systemów do wideokonferencji oferuje firma VisionCube: https://www.visioncube.pl/offer-item/videoconference/, specjalizująca się we wprowadzaniu na rynek nowoczesnych technologii, podnoszących jakość życia oraz pracy.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Referent ds. mediów

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Miasta Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.