12.11.19, 09:00

Mikołaj Chrzan, Roman Imielski, Aleksandra Sobczak oraz Bartosz Wieliński zastępcami redaktora naczelnego Gazety Wyborczej

Bartosz Wieliński
Fot.: materiały prasowe

Mikołaj Chrzan, Roman Imielski, Aleksandra Sobczak oraz Bartosz Wieliński – zostali nowymi wicenaczelnymi „Gazety Wyborczej”. Od 6 listopada br. będą współkierować redakcją dziennika, dbając o rozwój tradycyjnego i cyfrowego wydania „Wyborczej”.

Nowymi zastępcami redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” zostali: Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych dziennika; Roman Imielski, szef działu Kraj; Aleksandra Sobczak, szefowa serwisu Wyborcza.pl oraz Bartosz Wieliński, szef działu Świat. Wszyscy będą łączyć dotychczasowe obowiązki z nowymi w kierownictwie redakcji.

Mikołaj Chrzan będzie odpowiadał za redakcje lokalne oraz tworzone przez nie treści publikowane w wydaniach papierowych i serwisach lokalnych Wyborcza.pl, a także za pracę, organizację i budżet wszystkich redakcji „Gazety Wyborczej”. Podlegać mu będą: dział Kultura, Co Jest Grane 24, „Książki. Magazyn do czytania”, „Wyborcza TV”, zespół Foto oraz zespół odpowiedzialny za rozwój Klubu Przyjaciół Wyborczej. Chrzan swój pierwszy tekst opublikował w „Gazecie Wyborczej” w 1996 r. W latach 2012 - 2014 był redaktorem naczelnym redakcji we Wrocławiu, a w latach 2015 - 2018 w Trójmieście. W 2019 r. został powołany na stanowiska szefa wszystkich redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”. Laureat nagrody „Ostre Pióro” z 2007 r., nominowany do Grand Press w 2009 r. w kategorii News. Jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Gdańskim, ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Roman Imielski będzie koordynować prace działu Kraj, Opinie, Wyborcza to Wy, Sport i zespołu śledczego, jednocześnie odpowiadając za treści o tematyce politycznej na Wyborcza.pl. Imielski swoją pracę w „Gazecie Wyborczej” rozpoczął już na studiach – w maju 1995 r. w katowickim oddziale dziennika. Od 1996 r. był reporterem z Zagłębia, w 2001 r. zaczął pracę w redakcji w Warszawie jako wiceszef działu sportowego i szef reporterów lokalnych. W 2007 r. został wiceszefem, a potem szefem działu zagranicznego. Pełnił też funkcję sekretarza redakcji „Gazety Wyborczej”, szefa serwisu Wyborcza.pl i działu Wideo. Od 2017 r. kieruje działem Kraj. Wraz z Radosławem Leniarskim napisał książkę „Najważniejszy mecz Kremla” (2018 r.). Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim.

Aleksandra Sobczak poprowadzi Wyborcza.pl, w szczególności w zakresie tematyki społecznej. Będzie też nadzorować zespoły działu Gospodarka, Nauka, Wyborcza.Tech i wideo oraz rozwojowe projekty redakcyjne. Sobczak - związana z „Gazetą Wyborczą” od 15 lat. Zaczynała w dziale Gospodarka jako redaktorka, potem została jego kierowniczką. Była wicenaczelną „Wysokich Obcasów”. W 2017 r. objęła funkcję redaktorki naczelnej „Gazety Stołecznej”, a od maja 2019 r. kieruje newsroomem Wyborcza.pl. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Bartosz Wieliński będzie odpowiadał za magazyny „Duży Format”, „Ale Historia” i „Magazyn Świąteczny”, a także sprawować nadzór nad działem Świat. Przypadnie mu też rola reprezentanta „Wyborczej” na forach międzynarodowych oraz koordynacja współpracy redakcji z europejskimi i światowymi organizacjami dziennikarskimi. Wieliński - w 1998 r. dołączył do katowickiej redakcji „Gazety Wyborczej” jako praktykant. W latach 2005 - 2009 był korespondentem „Wyborczej” w Berlinie, później pracował w dziale zagranicznym, gdzie dalej zajmował się tematyką niemiecką. Od 2017 r. kieruje działem Świat. W 2013 r. zdobył nagrodę Grand Press za najlepszy reportaż oraz nagrodę Pióro Nadziei przyznawaną przez Amnesty International. Autor książki „Źli Niemcy” (2014 r.). Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych.

Do tej pory zastępcami redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” byli Piotr Stasiński oraz Aleksandra Klich. Stasiński podjął decyzję o przejściu na emeryturę, choć cały czas pozostanie w zespole dziennika. Natomiast Klich nadal będzie kierować redakcją „Wysokich Obcasów”.

Komentarze

Powiązane

25.05.23, 08:30
| prasa » informacje
150 pytań i odpowiedzi współczesnej nauki w magazynie Świat Wiedzy Extra
Po sześcioletniej przerwie na rynek powraca magazyn „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
25.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 13:08
| prasa » informacje | internet » informacje
Tygodnik Angora uruchomił portal Angora24.pl
Tygodnik „Angora” rozszerza swoje portfolio. Wydawnictwo uruchomiło portal Angora24.pl. Układ nowej strony ma nawiązywać do papierowego odpowiednika.
23.05.23, 11:29
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.05.23, 06:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Marzena Tabor przechodzi do Rzeczpospolitej. Zostanie szefową redakcji online
1 czerwca br. Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl.
22.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.