04.11.19, 09:00

Siedem światów, jedna planeta. Najnowszą serię BBC Studios Natural History Unit promują aktywiści i podróżnicy

Marcin Dorociński
Fot.: materiały prasowe BBC

Siedem głosów, siedem rożnych spojrzeń na świat, jedna miłość. Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy – Our Little Adventures i Razem Taniej występują w klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit „Siedem światów, jedna planeta” opowiadają o swoim zachwycie wobec piękna i różnorodności Ziemi, które możemy bezpowrotnie stracić, jeśli nie nauczymy się szacunku i życia w zgodzie z naturą.

„Siedem światów, jedna planeta” to najnowsza seria przyrodnicza BBC Studios Natural History Unit, ukazująca bogatą i zaskakującą różnorodność natury z perspektywy siedmiu kontynentów. Różnorodność, która nadaje każdej części świata jej unikalny charakter, ale jednocześnie tworzy razem integralną całość. Program, który pojawi się na antenie BBC Earth 3 listopada br. o godz. 11:00, pokazuje niezwykłe zachowania zwierzęcych mieszkańców poszczególnych kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. Narracja Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna) wprowadza widzów w świat nieznanych dotąd historii i ma zwracać uwagę na fundamentalną prawdę o tym, że każdy z siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy. To pierwsze tak głębokie i szerokie spojrzenie na naszą planetę z perspektywy różnorodności biologicznej i zagrożeń, z którymi musi się mierzyć w obliczu działalności człowieka.

Ukazana w serii skala zróżnicowania form życia na każdym z kontynentów ma sprawiać, że najnowsza produkcja BBC Studios Natural History Unit przede wszystkim jednoczy globalnie – wzmacnia poczucie odpowiedzialności i przynależności do zachwycającego świata natury. Dlatego, w ramach akcji specjalnej BBC Earth poprosiło siedmiu podróżników i osób znanych z przywiązania do środowiska o opisanie, czym dla nich jest miłość do naszej planety, którą wszyscy dumnie nazywamy domem. Ich wypowiedzi dowodzą, że wrażliwość na piękno i troska o losy naszej planety stanowią wartości uniwersalne, nie znają podziałów ani nie mają ograniczeń wiekowych. W akcję zaangażowali się: Inga Zasowska (inicjatorka polskiego wakacyjnego strajku klimatycznego, która stała się głosem młodego pokolenia w kontekście spraw środowiskowych) , Marcin Dorociński, Aleksander Doba, Our Little Adventures Razem Taniej oraz Monika Masaj, która samotnie przemierzyła Afrykę podróżując autostopem. Głos w sprawie zabrała również Orina Krajewska, aktorka i promotorka świadomego stylu życia.

Premiera serii „Siedem światów, jedna planeta” odbędzie się już 3 listopada o godz. 11:00 na antenie BBC Earth. Łącznie zostanie wyemitowanych siedem odcinków, z których każdy pozwala lepiej poznać naturę i różnorodność każdego kontynentu. Ujęcia natury z najdalszych zakątków świata zaprezentowane zostaną przy muzyce Hansa Zimmera, który skomponował ścieżkę dźwiękową do serii.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.