20.09.19, 10:00

Czar Par powraca do TVP2. Kto wymyślił format, kto go prowadził, a kto sparodiował?

Prowadzący nową edycję programu "Czar Par"
Fot.: materiały TVP

W piątek, 20 września br. o godz. 20:40, po 23 latach przerwy TVP2 wyemituje pierwszy odcinek programu „Czar Par”. W nowej odsłonie format poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan, a na fotelach jurorów zasiądą małżeństwa: Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka z Radosławem Pazurą. 

Program będzie emitowany przez dwanaście tygodni. W każdym z odcinków programu, paru będą poddawane różnym próbom testującym ich miłość, współdziałanie, poczucie humoru i wiedzę o sobie nawzajem. Program od pierwszej wersji ma się zdecydowanie różnić, m.in. za sprawą wykorzystywania najnowocześniejszej technologii. Zmagania uczestników wybranych na castingach, spośród tysięcy chętnych do rywalizacji par, będą oceniać dwa małżeństwa: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura. W każdym odcinku ma pojawić się również gość specjalny – ekspert w swojej dziedzinie, a zarazem znane nazwisko w show-biznesie. Gościem pierwszego odcinka będzie Bożena Dykiel, która przed laty sprawdzała w programie „Czar Par” zdolności aktorskie jego uczestników.

W każdym odcinku program opuści para z najmniejszą liczbą punktów. W odcinku finałowym spotkają się trzy najlepsze pary, które będą walczyć o 300 tys. zł. Zwycięzców nowej edycji programu „wybiorą widzowie w głosowaniu sms. Program będzie emitowany w piątki na antenie TVP2 o godz. 20.40.

„Czar Par” był pierwszym telewizyjnym show w Polsce w latach 90. zrobionym z tak dużym rozmachem. Pierwszy odcinek programu został wyemitowany 20 lutego 1993. "Czar par" doczekał się trzech sezonów w TVP1. Format wymyśliła Bożena Walter, a prowadzili Krzysztof Ibisz i Hanna Dunowska. Teleturniej emitowany był w sobotnie późne wieczory. Nagrania do programu realizowane były w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Do wygrania w każdej z edycji był dom oraz samochód.

Teleturniej został sparodiowany przez Wojciecha Manna oraz Krzysztofa Maternę w skeczu „We dwoje przez znoje” w cyklu "Za chwilę dalszy ciąg programu". 

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.