26.08.19, 11:00

Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel poprowadzą konkurs Eurowizji Junior 2019

Ida Nowakowska, Roksana Węgiel, Aleksander Sikora
Fot.: TVP

Gospodarzami tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior widowiska będzie trójka: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. Roksana Węgiel została jednocześnie Ambasadorką tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Konkurs odbędzie się 24 listopada br. w Gliwicach na Śląsku.

Ida Nowakowska to tancerka, aktorka i prezenterka telewizyjna. Karierę aktorską rozpoczęła w wieku siedmiu lat od przygody z filmem. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej, Professional Performing Arts School w Nowym Jorku i wydziału Filmu, Teatru i Telewizji Uniwersytetu Kalifornijskiego. Tańczyła na deskach Metropolitan Opera i Lincoln Center w NYC oraz w największych musicalach Teatru Muzycznego Roma. Zagrała w wielu filmach, m.in. jedną z głównych ról w filmie ze Steven’em Seagal’em. Jako osobowość telewizyjna została zaproszona przez amerykańską telewizję CBS do reprezentowania Polski w programie „The Worlds Best” na antenie CBS. Jurorka programów tanecznych, prowadząca „Bake Off Junior” i „Bake Off- Ale Ciacho!” oraz „Pytania na Śniadanie” i „Wakacyjnej Trasy Dwójki”.

Aleksander Sikora, dziennikarz i prezenter telewizyjny jest absolwentem trzech kierunków (Geografii, Biologii i Zarządzania) na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2019 r. dołączył do stałego grona gospodarzy "Pytania na Śniadanie". Widzowie Telewizji Polskiej znają go jako eksperta ds. show-biznesu w ramach cyklu "Czerwony dywan Pytania na Śniadanie", reportera magazynu kulturalno-rozrywkowego „Lajk!” oraz autora felietonów, reportaży i relacji z wydarzeń muzycznych , emitowanych w „PnŚ”. Sikora jest także prowadzącym "Pytania na Śniadanie EXTRA", gdzie rozmawia z gwiazdami. Współprowadzi także Wakacyjną Trasę Dwójki. Od września br., wraz z Anną Lucińską, na antenie TVP2 poprowadzi nowy format randkowy "Wkręceni w randkę".

Roksana Węgiel jest jedną z najmłodszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W wieku 14 lat wygrała I polską edycję „The Voice Kids”, a następnie zwycięzyła w konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku i tym samym zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Debiutancki album Roksany Węgiel ukazał się 7 czerwca br.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to jedno z największych wydarzeń muzycznych Europy. Gospodarzem i organizatorem tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W tegorocznej edycji Eurowizji Junior weźmie udział 19 państw. Koncert odbędzie się 24 listopada br. w Arenie Gliwice. Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.