24.06.19, 16:00

Znamy laureatki Nagrody KRRiT im. dr Pawła Stępki

Logo KRRiT
Fot.: materiały prasowe

10 czerwca br., w Sali Kolumnowej Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się Uroczystość ogłoszenia laureatów ósmej edycji konkursu o Nagrody KRRiT im. dr Pawła Stępki.

W wydarzeniu uczestniczyli Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, Przewodniczący Kapituły Nagrody KRRiT im. dr Pawła Stępki prof. Janusz Kawecki oraz Andrzej Sabatowski. Ponadto na uroczystości byli obecni dziekan Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW prof. dr hab. Janusz Adamowski oraz prodziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW dr Łukasz Zamęcki.

Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach- za najlepszą pracę naukową oraz wydawnictwo z dziedziny mediów elektronicznych w 2018 r.

Laureatką VIII edycji Konkursu im. dr. Pawła Stępki została dr Anna Stoppel, za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny mediów elektronicznych „Nowe media jako przestrzeń rywalizacji politycznej na przykładzie kampanii prezydenckich w Polsce w latach 1995-2015”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Musiał-Karg prof. UAM. Autorka w swojej pracy skupiła się na problemie wykorzystania nowych mediów podczas kampanii wyborczych na urząd Prezydenta RP. Przedstawiła sposoby i efekty wykorzystania Internetu, wskazując, że zwłaszcza podczas kampanii wyborczej w 2015 r. stanowił on najbardziej popularne i efektywne narzędzie rywalizacji politycznej.

Drugą laureatką została dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak, otrzymała nagrodę za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych „Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznościowych”, wydane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina. Przedmiotem rozważań w pracy są strategie komunikowania podmiotów politycznych w Internecie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na media społecznościowe. Rozważania badaczki skupiały się wokół trójkąta – media, politycy i obywatele. Ważna rolę odgrywają w pracy badania empiryczne, łączone z perspektywą medioznawczą i politologiczną.

Komentarze

Powiązane

01.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » seriale
Serial Kurierzy w wiosennej ramówce TV Puls
Telewizja Puls przygotowuje nowy serial fabularno-dokumentalny „Kurierzy”. Zdjęcia do produkcji ruszą w połowie grudnia br. I sezon będzie liczył 40 odcinków.
30.11.22, 12:46
| telewizja / VOD » seriale
Matka. Nowy serial według pomysłu Igora Brejdyganta w Polsat Box Go
30 listopada br. w Polsat Box Go pojawi się pierwszy odcinek nowego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta i w reżyserii Piotra Trzaskalskiego – „Matka”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko.
30.11.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Lipowo. Zmowa milczenia. Premiera serialu Player Original w 2023 roku
Player na 2023 r. zaplanował premierę kryminału obyczajowego „Lipowo. Zmowa milczenia”. Nowy serial jest adaptacją książki Kasi Puzyńskiej „Motylek”.
29.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyła kolejna edycja konkursu na film dokumentalny w ramach Festiwalu „Pamięć i Tożsamość”
23 listopada br. ruszyła kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską.
29.11.22, 11:26
| telewizja / VOD » informacje
Warner Bros. Discovery kupiło prawa do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym również w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 r. rozegrane zostanie w Budapeszcie w okresie od 19 do 27 sierpnia.
29.11.22, 00:21
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Arabia Saudyjska hitem weekendu
Hitem weekendu był sobotni mecz Polska – Arabia Saudyjska rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn – Katar 2022.
28.11.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Serial Wednesday w warszawskim bistro Charlotte
Od 23 do 25 listopada br. w warszawskim bistro Charlotte na placu Zbawiciela miała miejsce akcja promująca serial Netflix ,,Wednesday”.
28.11.22, 13:02
| telewizja / VOD » informacje
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Gazety Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada br. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat.
28.11.22, 10:15
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji 99-Gra o wszystko
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji „99 – Gra o wszystko” z udziałem gwiazd stacji TTV. Bohaterowie programu będą konkurować ze swoimi sympatiami. Seria na antenie pojawi się wiosną przyszłego roku.
25.11.22, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Tomasz Jaroński, Justyna Kowalczyk-Tekieli i Tomasz Sikora skomentują inaugurację Pucharu Świata w biegach narciarskich
Od 25. do 27 listopada br. w Ruce odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wyścigi będą transmitowane w Metrze, Eurosporcie i w Playerze. Rywalizację skomentują Tomasz Jaroński, Justyna Kowalczyk-Tekieli i Tomasz Sikora.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.