23.09.07, 12:47

Porozumienie TVP S.A., Polskiego Radia i Polkomtela S.A.

Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. oraz Polkomtel S.A., operator sieci komórkowej Plus, podpisały w czwartek 20 września br. list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji oraz świadczenia usług multimedialnych.

Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. oraz Polkomtel S.A., operator sieci komórkowej Plus, podpisały w czwartek 20 września br. list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji oraz świadczenia usług multimedialnych. Otwiera on drogę do rewolucji w masowym dostępie do usług cyfrowych w Polsce. 

To pierwsze tego typu porozumienie między operatorem sieci komórkowej a mediami na polskim rynku. Dokument jest wynikiem wielomiesięcznych uzgodnień. Przedmiotem współpracy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polkomtel S.A. ma być dostarczanie treści multimedialnych poprzez telewizję cyfrową – zarówno naziemną, jak i mobilną, a także radio cyfrowe.

Oznacza to, że programy telewizyjne i radiowe cyfrowej jakości będą mogły docierać do masowego odbiorcy z wykorzystaniem infrastruktury operatora komórkowego.

Andrzej Urbański, Prezes Zarządu TVP S.A.: "Dzięki wsparciu przez państwo projekt jest szansą na udostępnienie każdemu Polakowi taniego dekodera, a za jego pośrednictwem udziału w cywilizacji przyszłości. To wielki projekt modernizacyjny, który otwiera drogę do rewolucji, jaką będzie masowy dostęp do usług cyfrowych w Polsce."

Krzysztof Czabański, Prezes Zarządu Polskiego Radia: "Podpisane dziś porozumienie jest dla Polskiego Radia dużym wydarzeniem. Dzięki cyfryzacji będziemy mogli dotrzeć z różnorodną ofertą do jeszcze większej rzeszy odbiorców. Wspólne przedsięwzięcie daje nam również szansę na poprawę jakości nadawanego sygnału. To wielki krok naprzód."

"Zależy nam na pogłębieniu współpracy w zakresie cyfryzacji radia i telewizji oraz w pokrewnych dziedzinach" – tłumaczy Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A. "W jakich ostatecznie obszarach współpraca ta będzie rozwijana, zależy od wyników analiz, które będą prowadzone przez kilka następnych miesięcy wspólnie przez TVP, Polskie Radio i Polkomtel. Liczymy, że potencjalny udział w procesie cyfryzacji pomoże ugruntować naszą pozycję lidera telefonii komórkowej. Polkomtel widzi szanse w nowych kierunkach rozwoju – przede wszystkim obejmujących usługi multimedialne oraz interaktywne. Widzimy również dodatkowe możliwości wykorzystania sieci telefonii komórkowej w procesie cyfryzacji telewizji."

Porozumienie telewizji publicznej, publicznego radia oraz największego operatora telefonii komórkowej otwiera drogę do wprowadzenia wielu nowych innowacyjnych usług. Partnerzy porozumienia liczą na przewagę, jaką zapewni im ścisła współpraca na bardzo konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym i rynku mediów. Kluczem do sukcesu ma być masowy dostęp do tanich usług, jakich nie jest w stanie zaoferować konkurencja. Duże znaczenie dla projektu ma wsparcie Rządu RP dla zapewnienia możliwości korzystania z nowoczesnych usług cyfrowych przez szeroką rzeszę odbiorców.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.