19.04.19, 16:00

Wielkanoc w RMF Classic

Logo RMF Classic
Fot.: materiały prasowe

Na Święta Wielkanocne dziennikarze RMF Classic przygotowali szeroki wachlarz tematów i zaprosili do rozmów barwne postaci.

W Wielki Piątek wieczorem historyk i teolog Paweł F. Nowakowski, autor książki "Maria Magdalena" opowie o tej najbardziej tajemniczej kobiecie w Biblii. Przed snem będzie można posłuchać muzyki ze spektaklu „Requiem pour L”, w którym artyści z całego świata spotkali się wokół „Requiem” Mozarta.

W Wielką Sobotę Artur Andrus zaprosi na przedświąteczną rozmowę z Zającem. Tak koledzy nazywają muzyka jazzowego i aranżera – Wojciecha Karolaka.

Z kolei w Niedzielę rano stacja odwiedzi Pelplin, gdzie w Muzeum Diecezjalnym przechowywana jest unikatowa Biblia Gutenberga, a w pracowni introligatorskiej powstają faksymilia i artbooki inspirowane Pismem Świętym. O pomocy humanitarnej i medycznej dla ludności w Tanzanii opowie doktor Bartłomiej Guzik, który wraz ze swoimi studentami jeździ na misje medyczne w ramach projektu „Doctors Africa”. Tulipany i ich niezwykłe odmiany, to temat rozmów z holenderskimi ogrodnikami i spacer po ich kolorowych ogrodach. Także w niedzielę na antenie pojawią się opowieści o polskich badaniach archeologicznych na Wyspie Wielkanocnej, a dziennikarze zajrzą również za kulisy spektaklu „Jesus Christ Superstar” w warszawskim Teatrze Rampa. Na dobranoc zabrzmi Andrea Bocelli i jego album „Si”, czyli 16 oryginalnych kompozycji, celebrujących miłość, rodzinę, wiarę i nadzieję.

Wielkanocny Poniedziałek rozpocznie się od spotkania z wokalistą Igorem Herbutem, który opowie o świątecznych tradycjach jego rodzinnej Łemkowszczyzny. Lany Poniedziałek to pretekst do rozmów o wodzie. Podczas spaceru po dawnej łódzkiej elektrowni, a dziś Centrum Nauki i Techniki EC 1, dziennikarze opowiedzą o tym, jaką rolę odgrywa woda w procesie produkcji energii elektrycznej. Tuż potem spotkanie z pasjonatami, którzy w Warszawie rekonstruują dawne łodzie flisackie i organizują spływy po Wiśle. Pojawi się też propozycja dla miłośników książek – omówienie pięciu najciekawszych pozycji o świątecznych przesądach, zabobonach i gusłach. Mocnym muzycznym zwieńczeniem świątecznych propozycji ma być specjalny program z okazji 100. rocznicy urodzin Nat King Cole’a prezentujący największe dokonania artysty i ogrom inspiracji, jakie przekazał kolejnym pokoleniom muzyków i wokalistów.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.