02.04.19, 15:00

Polskie Radio Koszalin uruchamia wiosenno-letnią ramówkę

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Energetyczna playlista, nowe magazyny weekendowe i więcej publicystyki składają się na nową ramówkę Polskiego Radia Koszalin, która została uruchomiona 1 kwietnia br. Start nowej oferty pilotuje kampania outdoorowa pod hasłem „U nas już lato!”.

Ta część kampanii, której bohaterami są sylwetki lubianych dziennikarzy naszej rozgłośni w charakterystycznej wiosenno-letniej scenerii, ma wzmacniać właśnie tę stronę naszej anteny, która w czasie nadchodzących, ciepłych dni instynktownie kojarzy się z przyjemnością słuchania muzyki i przyjaznego klimatu radia” – tłumaczy kreację reklamowych billboardów Piotr Kobalczyk, dyrektor programowy stacji.

Największe zmiany dotyczą brzmienia playlisty na która złoży się miks doświadczenia i żywiołowości: w prime time playlistę kreuje dziennikarz młodego pokolenia Tomasz Tran, znany także jako DJ Kriba, który dołączył do Adriana Adamowicza, szefa muzycznego stacji.

Radio zaprezentuje również w nowym kształcie (dotąd niedzielną) audycję muzyczną „Powrót do przeszłości” z najciekawszymi brzmieniami lat 70., 80. i 90. - teraz w wymiarze goldies – w piątkowy wieczór. Audycję rotacyjnie poprowadzą: Janusz Lendzion, Sylwester Podgórski i Przemysław Mroczek.

Jako stacja publiczna nie koncentrujemy się jednak jedynie na zmianach w rozrywce” – podkreśla Piotr Kobalczyk. „Kluczowe zmiany w sferze słowa, to m.in. dobór prowadzących główne pasma oraz poszerzenie oferty formatów informacyjnych, poradniczych i publicystycznych, w tym m.in. debat na żywo i weekendowych magazynów” – dodaje Kobalczyk.

Do prowadzącej poranne „Studio Bałtyk” Anny Popławskiej dołączył na stałe Mateusz Sienkiewicz, znany wcześniej z miejskiej anteny słupskiej PRK, obecnie mieszkaniec Szczecinka. Tutaj też lada chwila stacja otworzy całkiem nowe studio. Do pasma wraca „Niegrzecznik prasowy”, czyli codzienny, krótki przegląd prasy (godz. 7:05), w wykonaniu z reguły amatorów, choć zwykle dobrze poinformowanych - lokalnych autorytetów i liderów opinii.

Katarzyna Kużel i Mariusz Brokos, którzy wrócili na antenę po przerwie zawodowej, to obecnie nowi, zmieniający się co tydzień gospodarze głównego, informacyjno-publicystycznego pasma dnia, czyli popołudniowego „Studia Bałtyk”. Zredefiniowane pasmo popołudniowe obok m.in. magazynu reporterów, czyli relacji z najważniejszych wydarzeń z regionu, w większym stopniu zajmować ma się głębszą analizą bieżących agend dnia, dotyczących gminy, regionu i kraju. Kużel i Brokos są także nowymi gospodarzami towarzyszącego, wydłużonego pasma weekendowego „Radio Wolna Sobota”.

Stacja wzmacnia też obszar publicystyki społeczno-politycznej. Do już emitowanych na antenie stałych dyskusji na żywo, takich jak piątkowe, samorządowe „Rządzi-My”, dołączył nowy, poniedziałkowy program „Zaczynamy tydzień”. Największe zmiany wiążą się jednak z koronną debatą polityczną Polskiego Radia Koszalin. „Po słowie” czyli program z udziałem parlamentarzystów, w nowej ramówce staje się niedzielnym starciem w samo południe z bezpośrednią transmisją wideo (streaming na portalu prk24.pl i FB stacji).

Ofertę informacyjno-publicystyczną wzbogacają od 1 kwietnia nowe magazyny weekendowe. Do już emitowanych w sobotę, m.in.: nadmorskiego „Wodowania”, tożsamościowych „Detektywów historii”, i „O!Kultura”, dołączyły „Zwierzę w eterze” i „Radioportret”. Pierwszy to poradnikowy i ekspercki program dla właścicieli zwierząt domowych, z kolei drugi poświęcony jest pogłębionym sylwetkom osób znanych w regionie od mniej nieznanej strony. Także w sobotę kibice zyskali, wydłużony z 10 minut do godziny, magazyn „Sportowy koniec weekendu”, który rotacyjnie poprowadzą Mirosław Pieńkowski i Krzysztof Klinkosz.

Wieczory publicystyczne, których ukoronowaniem są materiały powstające w rodzimym Studiu Reportażu PRK, zyskały nowy magazyn analizujący bieżącą problematykę międzynarodową „Świat za horyzontem”, do którego autor, Jarosław Rochowicz, zaprasza ekspertów z kraju i zagranicy.

W ramach wiosenno-letniej odsłony ramówki Polskiego Radia Koszalin rozgłośnia finalnie doczeka się także nowej oprawy muzycznej anteny. Przygotuje ją Nieustraszeni Łowcy Dźwięków z Krakowa.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.