31.01.19, 13:00

Co u nas słychać? Practum Consulting

Kinga Szkutnik
Fot.: archiwum autorki

W cyklu „Co u nas słychać?”, przedstawiciele najważniejszych podmiotów na polskim rynku reklamy prezentują swoje agencje, przedstawiają najistotniejsze zmiany w firmie z ostatnich miesięcy, a także anonsują najbliższe plany. Agencję Practum Consulting przedstawia Kinga Szkutnik.

Practum Consulting to agencja świadcząca usługi full-service z zakresu PR oraz w kanałach social media. Bazując na blisko 20-letnim doświadczeniu swoich konsultantów Practum skutecznie prowadzi nie tylko bieżące działania w obszarze komunikacji korporacyjnej i produktowej, ale także trudne, wymagające przemyślanej strategii i perfekcyjnego wykonania projekty z zakresu komunikacji kryzysowej, relacji inwestorskich, procesów M&A. Agencja zajmuje się również obsługą ważnych kontraktów, zmian czy restrukturyzacji. Dzięki wysokiej jakości usług klienci pracują z Practum przez wiele lat.

Znaczącym projektem obsługiwanym przez Practum w 2018 roku w ramach współpracy z Ekstraklasą było podpisanie kontraktu o rekordowej wartości 0,5 mld zł dotyczącego sprzedaży praw mediowych do krajowych transmisji telewizyjnych na kolejne dwa lata. W rezultacie rozgrywki najwyższej klasy piłkarskiej w Polsce w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021 będą pokazywane na antenach nc+ i w otwartych pasmach TVP.

Kolejnym spektakularnym projektem z portfela agencji, który miał swój punkt kulminacyjny w 2018 roku, było zakończenie procesu budowy i otwarcie Global Expo – najnowocześniejszego centrum targowo-kongresowego na mapie stolicy, które powstało w ramach rewitalizacji dawnych terenów FSO na Żeraniu. Łącząc surowy, poprzemysłowy design z innowacyjnymi rozwiązaniami jest ono jednym z największych tego typu obiektów w Polsce i oferuje największą halę wystawienniczą pod jednym dachem w Warszawie.

Practum prowadzi też projekty o zupełnie nietypowym charakterze. W 2018 roku odpowiadała za relacje z mediami ogólnopolskimi i lokalnymi wokół wyborów Miss Earth Poland, a potem także komunikację wokół wyjazdu zwyciężczyni na ogólnoświatowy finał na Filipiny.

Osiągnięcia minionego roku to jednak nie tylko nowe projekty. Dzięki solidnej, codziennej pracy i skuteczności realizowanych działań umowy z Practum przedłużyli klienci z branży wnętrzarskiej: Porta KMI Poland, dla której agencja prowadzi działania z zakresu komunikacji produktowej, korporacyjnej i kryzysowej oraz Tikkurila Polska, która od lat powierza Practum działania PR dla marek Tikkurila, Beckers i Jedynka.

Na rozszerzenie umowy zdecydowała się firma Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, dla którego Practum prowadzi obsługę biura prasowego, komunikację korporacyjną i działania w social mediach.
Do portfela marek pod opieką PR-ową Practum w ramach współpracy ze Sfinks Polska włączona została nowo przejęta sieć Piwiarnia Warki. Agencja obsługuje produktowo także sieci Sphinx, Chłopskie Jadło, WOOK, Fabryka Pizzy oraz korporacyjnie spółkę Sfinks Polska.

Rozwojowi firmy towarzyszyły także pozytywne zmiany wewnętrze. Nowo utworzone stanowisko Account Directora objęła Anna Omelańska, związana z Practum od dziewięciu lat. Do zespołów obsługujących Dachser i marki z portfolio Tikkurila Polska dołączyła Arpina Hovhannisyan.

Kinga Szkutnik, Dyrektor zarządzająca Practum Consulting

Practum Consulting to agencja PR oferująca kompleksowe usługi z zakresu public relations, investor relations i zarządzania kryzysowego. Za Practum stoi blisko 20-letnie doświadczenie konsultantów w projektowaniu i realizacji różnorodnych programów PR i IR dla firm i organizacji z różnych branż. Kampanie realizowane przez konsultantów Practum wielokrotnie zyskiwały uznanie w polskich i międzynarodowych konkursach PR, m.in. agencja posiada na swoim koncie Gold SABRE Award, IPRA Golden World Award for Excellence, brązową statuetkę Stevie® czy wyróżnienie w konkursie PR Daily's Nonprofit PR Awards.

Kinga Szkutnik
Dyrektor zarządzająca Practum Consulting ma wieloaspektowe doświadczenie w public relations, w tym w zakresie relacji z mediami i inwestorami, a także zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Przez siedem lat była związana z międzynarodową agencją PR – Publicis Consultants | Rowland - która wówczas czterokrotnie zdobyła tytuł najlepszej agencji PR w Polsce. Przez cztery lata pełniła tam funkcję dyrektora Działu Relacji Korporacyjno-Finansowych. Od 2009 r. prowadzi własną agencję PR. Zrealizowała kilkadziesiąt kampanii na rzecz międzynarodowych korporacji oraz mniejszych podmiotów. Projektowała i realizowała programy dla organizacji i produktów dopiero wchodzących na rynek, będących na etapie rozwoju czy też dla przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku. Wspierała klientów w procesach zmian, czasem trudnych restrukturyzacjach i kryzysach. Odpowiadała za strategiczne planowanie oraz pełną realizację komunikacji podczas fuzji i przejęć, debiutów giełdowych, wezwań ogłaszanych na GPW czy wycofywania spółek z obrotu giełdowego. Prowadzone przez nią kampanie były nagradzane w polskich i zagranicznych konkursach. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Główną Handlową, obecnie przygotowuje na SGH doktorat z zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Komentarze

Powiązane

04.12.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
Elektryczne Gitary zachęcają do jazdy elektrykami w kampanii Volkswagen Financial Services
Pod hasłem „Jedź elektrykiem jak my!” w grudniu br. ruszyła kampania reklamowa Volkswagen Financial Services. Z udziałem Kuby Sienkiewicza i zespołu Elektryczne Gitary powstał klip reklamowy, a także spot telewizyjny z nową wersją przeboju „Włosy.
04.12.23, 15:03
| reklama & PR » informacje
Tchibo przedłuża na trzy lata współpracę z OMD Group
Agencje OMD Group: OMD oraz Resolution, będą kontynuowały kompleksową obsługę mediową marki Tchibo.
04.12.23, 10:40
| reklama & PR » ludzie
Gabriela Bar-Rutkowska w gronie ekspertów 24/7Communication
Agencja PR 24/7Communication rozbudowuje praktykę Environmental, Social, Governance (ESG). Do grona jej ekspertów dołączyła Gabriela Bar-Rutkowska i objęła stanowisko Senior Communication Advisor / PA & Sustainability.
04.12.23, 09:25
| reklama & PR » informacje
InPost oficjalnym partnerem Newcastle United
Grupa InPost zawarła wieloletnie partnerstwo z klubem piłkarskim Premier League Newcastle United, jednocześnie stając się jego oficjalnym globalnym partnerem w zakresie dostaw.
04.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Tiktokerzy śpiewają świąteczną piosenkę w kampanii T-Mobile
W ramach kampanii świątecznej T-Mobile, marka opublikowała teledysk do świątecznej piosenki zaśpiewanej przez tiktokerów. Działania realizuje VMLY&R.
01.12.23, 12:25
| reklama & PR » informacje
Spark Foundry w wyniku przetargu przejmuje obsługę Miele
Agencja mediowa Spark Foundry (Publicis Groupe) rozpoczęła współpracę z firmą Miele – producentem artykułów gospodarstwa domowego premium. Decyzja o wyborze partnera mediowego dla marki Miele została podjęta w drodze przetargu.
01.12.23, 08:54
| reklama & PR » informacje
Daj Coś Od Siebie – Graj, Pomagaj i Wymagaj! Świąteczna loteria marki Tymbark
Marka Tymbark uruchomiła ogólnopolską loterię konsumencką pod hasłem: „Daj Coś Od Siebie – Graj, Pomagaj i Wymagaj!”.
30.11.23, 20:30
| reklama & PR » informacje
Monster Energy z nowym rozdziałem Formuły 1
Po 14 sezonach z zespołem Mercedes- AMG PETRONAS, Monster Energy rozpocznie w 2024 r. swój nowy rozdział w Formule 1.
30.11.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Co dobrego robimy w Hochland dla naszej planety! Temat przewodni kalendarza Hochland Polska 2024
Po raz 17. firma Hochland Polska zaprosiła swoich pracowników, a w tej edycji także dostawców mleka, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Najnowszy kalendarz firmowy Hochland Polska to zbiór 12 prac przedstawiających dobre praktyki, które wspierają ochronę naszej planety – po jednym przykładzie na każdy kolejny miesiąc 2024 r.
30.11.23, 16:51
| reklama & PR » informacje
Miliony trafionych prezentów. Humorystyczne spoty w świątecznej kampanii Empiku
W kampanii Empiku prowadzonej pod hasłem „Miliony trafionych prezentów” marka przedstawia swoje benefity: szeroką ofertę, wygodne formy zakupów i promocje. Komunikacja obejmuje telewizję, radio, digital, media społecznościowe i kanały własne marki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.