03.12.18, 10:00

Ikona Radia Zet odchodzi ze stacji. Marzena Chełminiak opuszcza rozglośnię

Marzena Chełminiak poinformowała słuchaczy o rozstaniu się z Radiem Zet
Fot.: materiały prasowe

Marzena Chełminiak odchodzi z Radia Zet. Powodem odejścia jest likwidacja autorskiego programu dziennikarki.

Chełminiak tuż przed weekendem poinformowała w mediach społecznościowych, że p.o. szef (Michał Celeda – przyp. red.) zlikwidował jej program „Życie jak marzenie” i zdecydował się zwolnić dziennikarkę stacji. Prezenterka miała umówionych już gości na weekendowe pasmo. „Wszystkim słuchaczom, nie tylko Życia jak marzenie, ale wszystkich innych moich programów dziękuję za to, że byli” – napisała dziennikarka w mediach społecznościowych.

Chełminiak radiową przygodę rozpoczęła w Radiu Akademik w Warszawie. W Radiu Zet z krótką przerwą pracowała od samego początku (1990 r.). Prowadziła m.in. takie programy jak: „Dzień jak nie co dzień”, „Do trzech razy sztuka”, „Hip-hop Zet” (z Wojciechem Jagielskim), „Nie zgubię poniedziałku”, „Nie do zobaczenia” (m.in. razem z Justyną Pochanke), „Piątki na piątki w Radiu Zet”, „Lista Starych Przebojów” (z Marią Czarnecką), „Słodka szesnastka Radia Zet” (z Wojciechem Jagielskim), „Weekend z Gwiazdą”, „Powiedz tylko Marzenie”, „Dzień dobry bardzo”, Zet Cafe”. Najbardziej znane pasmo, które przez wiele lat prowadziła Chełminiak to „Kuferek Radia Zet”. Od września 2015 r. była autorką pasma weekendowego „Życie jak marzenie”. Dziennikarka brała udział w dwóch kampaniach reklamowych stacji (2012 r. i 2014 r.). Przez chwilę w 2000 r. pracowała w RMF FM. Jest także autorką dziennika dokumentującego wychodzenie z choroby nowotworowej. 

Dziennikarka rozstaje się z Radiem Zet za porozumieniem stron.

Komentarze

Powiązane

25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
21.01.23, 15:54
| radio » informacje
Moje winylowe skarby. Konkurs Programu 1 Polskiego Radia
„Moje winylowe skarby” – to nowy konkurs radiowej Jedynki. Od 19 stycznia br. można przesyłać zdjęcia i opisy swoich kolekcji płyt winylowych, sprzętu grającego i wszelkich innych eksponatów związanych z tematyką konkursu.
20.01.23, 09:15
| radio » informacje
Startuje jedenasta edycja plebiscytu MocArty RMF Classic
Rozpoczęła się jedenasta edycja plebiscytu organizowanego przez radio RMF Classic MocArty. Jest to specjalna edycja, bo związana z jubileuszem 20-lecia rozgłośni, który przypada w tym roku.
19.01.23, 10:47
| radio » informacje
Kiribati. Raport z tonącego świata. Nowy podcast Małgorzaty Gołoty na platformie TOK FM
„Kiribati. Raport z tonącego świata” to podcastowy cykl dokumentalny, który pojawi się na platformie TOK FM 19 stycznia br. Jego autorka, Małgorzata Gołota odwiedziła wyjątkowe miejsce na pograniczu półkul Ziemi, by przekonać się jak żyją Kiribatyjczycy - mieszkańcy państwa, które do 2050 r. zniknie z powierzchni Ziemi. 
19.01.23, 09:30
| radio » informacje
Start do nart i Przebojowa zima w Radiu Zet
Radio ZET wyrusza w Polskę z akcjami plenerowymi. Podczas tegorocznych ferii stacja odwiedzi 12 lokalizacji, zapewniając łącznie 18 dni rodzinnych aktywności i zabawy. Zimowe atrakcje wystartują 20 stycznia i zakończą się 26 lutego br.
19.01.23, 06:30
| radio » badania rynku
Eska liderem, duży spadek Meloradia
Radio Eska mimo niewielkiego spadku pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. (sieci radiowe).
18.01.23, 15:00
| radio » ludzie
Justyna Mączka odeszła z Radia 357
Justyna Mączka pożegnała się z Radiem 357. Dziennikarka ze stacją była związana od samego początku.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Miasta Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Referent ds. mediów

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.