12.11.18, 19:00

Nowy Hitman i postapokalipsa online. Wydawniczy tydzień gier (12-16.11.2018)

Fallout 76
Fot. materiały prasowe

Zbliżająca się połowa listopada br. oznacza ostatnie duże premiery. Główne produkcje wydawane przez największych producentów znajdują się już na rynku, a z każdym kolejnym tygodniem gier AAA będzie coraz mniej. Jakie największe produkcje ukażą się w okresie od 12 do 16 listopada?

Hitman 2

13 listopada br. na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One ukaże się „Hitman 2” – trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanymi. Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2016 r. „Hitmana”. Za produkcję tytułu po raz kolejny odpowiedzialne jest IO Interactive, które wykupiło prawo do marki od Square-Enix. Wobec tego wydawcą najnowszej części jest Warner Bros. Interactive Entertainment.

W „Hitmanie 2” gracze po raz kolejny wcielają się w postać Agenta 47 – bezdusznego zabójcy, który bez wahania wykonuje skomplikowane zlecenia swoich klientów. Gra kontynuuje historię z pierwszej części, w której bohater podąża tropem jednego ze swoich klientów.

W produkcji po raz kolejny gracze będą mieli za zadanie eliminować poszczególne cele, stopniowo zbliżając się do fabularnego rozwiązania. W każdej misji będzie należało wytropić przeciwnika i odnaleźć najlepszy sposób na jego eliminację. Aby to osiągnąć, gracze będą mogli podsłuchiwać rozmowy, przebierać się za funkcjonariuszy, poznawać elementy otoczenia i ewentualne nawyki osoby, którą będą musieli zabić.

Nowością w serii jest tryb wieloosobowy, w którym dwójka graczy realizuje wspólne zadania. Tryb nosi miano „Sniper Assassin”. „Hitman 2” po raz kolejny zrealizowany jest przy użyciu silnika Glacier Engine 2, który pozwala na generowanie wielu neutralnych jednostek na jednym obszarze. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lubRadeon HD 7870
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
Procesor: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1070 lub AMD GPU Radeon RX Vega 56 8GB
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Spyro Reignited Trilogy

13 listopada br. na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje „Spyro Reignited Trilogy” stanowiący reboot serii, która ujrzała światło dzienne w czasach pierwszego PlayStation. Producentem zestawu jest Toys for Bob, a za wydanie międzynarodowe odpowiada Activision Blizzard. Na rynku polskim wydawcą została Cenega.

„Spyro Reignited Trilogy” to zestaw trzech gier z PlayStation. Są nimi: „Spyro the Dragon”, „Spyro 2: Ripto’s Rage!” oraz „Spyro: Year of the Dragon”. Wszystkie produkcje zostały stworzone od podstaw, z wykorzystaniem nowego silnika graficznego. Oznacza to m.in., że produkcja będzie operowała na nowej, ale nadal bajkowej oprawie wizualnej i stworzonym od podstaw systemie sterowania wspierającym dwie gałki analogowe.

W grach po raz kolejny gracze wcielą się w postać niewielkiego smoka Spyro, który będzie ratował swoich przyjaciół walcząc z przeciwnikami, rozwiązując zagadki i przemierzając platformowe etapy.

„Spyro Reignited Trilogy” umożliwia zabawę tylko w trybie dla pojedynczego gracza. Produkcja otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 7.

Fallout 76

14 listopada br. na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych zadebiutuje „Fallout 76” – multiplayerowa odsłona serii postapokaliptycznych gier RPG. Za jej produkcję i wydawanie na rynku międzynarodowym odpowiada Bethesda Softworks. Na rynku polskim grę wydaje Cenega.

Nowa odsłona jest w serii pierwszą częścią, która w całości operuje na trybie multiplayer. W „Fallout 76” gracze będą mogli stworzyć od podstaw swoją postać i eksplorować rejony postapokaliptycznej Nowej Kalifornii. Według fabuły rejon ten uniknął zmasowanego ataku nuklearnego, dlatego w odróżnieniu od pozostałych części serii gracze napotkają tutaj zieleń, wodę, ale także skażoną promieniowaniem florę i faunę.

Pod kątem rozgrywki będzie to sandbox online z dużym (czterokrotnie większym niż w „Fallout 4”), otwartym światem, w którym gracze będą wykonywać powierzane im zadania. Rozwój postaci został zmodyfikowany, ale nadal opiera się na systemie S.P.E.C.I.A.L., znanym z poprzednich części. Poszczególni gracze będą mogli spotykać się w wirtualnym świecie i w zależności od woli walczyć ze sobą lub zawierać współprace. Dodatkowo w „Fallout 76” powraca system budowania baz, do których wymagane będą surowce.

Produkcja działa na ulepszonym silniku fizycznym „Fallouta 4”. Pozwala on na generowanie dynamicznego systemu pogody, jak również na modyfikację terenu (w grze ma istnieć możliwość bombardowania terenu pociskami nuklearnymi, aby niszczyć wrogie struktury, ale także pozyskiwać nowe surowce). „Fallout 76” nie zaoferuje trybu dla jednej postaci. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18. Wydanie na komputery osobiste nie ukaże się na platformie Steam, a będzie ograniczone do dedykowanej platformy wydawcy – Bethesda.net.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz,
Karta graficzna: NvidiaGeForceGTX 780 lub AMD Radeon R9 285,
Pamięć: 8 GB,
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej,
Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3,5 GHz,
Karta graficzna: NvidiaGeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290X,
Pamięć: 8 GB,
Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.

Underworld Ascendant

15 listopada br. ukaże się „Underworld Ascendant” – pierwszoosbowa gra RPG. Za jej produkcję odpowiedzialne jest Other Side Entertainment, a za wydanie 505 Games. Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych. Porty na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nindendo Switch przewidziane są na 2019 r. Na czele projektu stanął Paul Neurath – współtwórca „Ultimy” (której następcą jest nazywane „UnderworldAscendant”).

W produkcji gracze wcielają się w jedną z trzech klas wykreowanej przez siebie postaci: maga, wojownika i łotrzyka. W produkcji opowiedziana zostanie historia magicznej krainy, w której trzy rasy walczą o dominację. Większość lokacji będzie rozgrywała się pod ziemią i pozwoli postaci podróżować po lochach, labiryntach i rozmaitych osadach. Jako bohater gracz będzie mógł decydować o losach świata poprzez podejmowane decyzje.

Stworzony system rozwoju postaci umożliwi wybieranie różnych opcji rozwoju. Wobec tego nawet rozpoczynając jako wojownik gracz będzie miał możliwość wybierania umiejętności magicznych. Walka toczyć się będzie w czasie rzeczywistym, jednak poza bezpośrednimi starciami produkcja zaoferuje skradanie i zastawianie pułapek.

„Underworld Ascendant” tworzone jest na silniku graficznym Unity i ma oferować zaawansowany silnik fizyczny. Produkcja dostała ograniczenie wiekowe PEGI 16.

Wymagania systemowe

Minimalne:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForceGTX 960 (3GB) lub AMD R9 280 (3GB)
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7/8/10 w wersji 64-bitowej
Procesor: Intel CPU Core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 1500x
Pamięć: 12 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1060 (6GB) lub Radeon RX 480 (8GB)
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

The Sims 4: Zostań Gwiazdą

16 listopada swoją premierę będzie miał dodatek do gry „The Sims 4” nazwany „Zostań Gwiazdą”. Produkcja zostanie wydana tylko na komputerach osobistych. Za produkcję odpowiada EA Maxis, za wydanie globalne Electronic Arts Inc., a za wydanie Polskie Electronic Arts Polska. Produkcja zostanie upubliczniona tylko na platformie Origins.

Dodatek rozbudowuje podstawową wersję gry o nową zawartość związaną z możliwością podjęciem zawodu takiego jak aktor czy piosenkarz. Rozpoczynając od mało rozpoznawalnej persony sim gracza będzie mógł piąć się po szczeblach kariery dzięki ćwiczeniom i odpowiedniemu PR-owi (np. w social mediach), aż do momentu zostania gwiazdą. Dodatek wprowadza także nową lokację Del Sol Valley.

„The Sims 4: Zostań Gwiazdą” jako dodatek wymaga podstawowej wersji gry. Produkcja otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 12.

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.