04.11.18, 19:21

Anna Rokicińska nie pracuje już w Trójce

Post Anny Rokicińskiej na Facebooku
Fot.: materiały prasowe

Anna Rokicińska, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia musiała rozstać się z Trójką. Polskie Radio nie przedłużyło kolejnej umowy z reporterką. Autorzy profilu "Ranek w Trójce" stanęli w obronie dziennikarki. 

„(…) Dziękuję tym, którzy cierpliwie tolerowali mój charakterek, mimo tego słuchali "nudnych" relacji i dźwięków czy reportaży. To był dla mnie zaszczyt pracować dla najbardziej wymagających słuchaczy pod słońcem. Mikrofon trójkowy zawieszono mi na gwoździu. Niestety dość wysoko. Ale choć jestem niska, będę podskakiwać. Może pewnego dnia uda mi się go zdjąć. Kolegom, życzę wytrwałości i równie wrednego charakterku, jak mój oraz przypominam, że wciąż istnieje art. 10 prawa prasowego. (…)” - napisała na Facebooku Anna Rokicińska.

Rokicińska pracowała w Trójce blisko 11 lat. Przygotowywała głównie materiały reporterskie do pasma „Zapraszamy do Trójki”.

Na profilu „Ranek w Trójce” prowadzonym przez poranną ekipę „Zapraszamy do Trójki” pojawił się post w którym autorzy odnieśli się do sprawy Rokicińskiej. „Nie "ROZSTAJE SIĘ", tylko... Reporterce Trójki, która jest we władzach związku zawodowego, broniącego praw dziennikarzy, nie przedłuża się umowy o pracę. W uzasadnieniu padają słowa o jej konfliktowości i braku kreatywności, bo wszystko można dziś napisać, powiedzieć. Prawda to czy nie, nieważne. Idzie w świat i już. Sąd już przyznał rację dwóm zwolnionym po wyborach w 2015 roku, naszym kolegom. Wierzymy, że tym razem będzie podobnie, ale dziś nikt o to nie dba. Żadnej odpowiedzialności nie ma. W ten sposób wymienia się redakcję "Zapraszamy do Trójki", zajmującą się bieżącymi sprawami społeczno - politycznymi. Sprowadza się w szybkim tempie ludzi mniej doświadczonych, z niewielkim stażem radiowym. Po co? Nie zgadzamy się na taką "zmianę", dokonywaną w stylu, który godzi w dobre imię i markę radia, które współtworzymy od lat” – pod postem podpisali się Krystian, Marcel, Romka i Iza.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.