12.10.18, 08:00

100 # Wolność w Gdańsku. Koncert z okazji odzyskania niepodległości i urodzin TVP Gdańsk

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

W sobotę 13 października br., w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się koncert 100#WOLNOŚĆ z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 60-lecia TVP3 Gdańsk.

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zbiega się z 60-leciem istnienia gdańskiego ośrodka TVP. Jak tłumaczą przedstawiciele stacji, to okazja, aby tym koncertem podkreślić wyjątkową rolę Pomorza i całego regionu w najnowszej historii Polski i Europy. „Niepodległość jest absolutnie związana z wolnością w szerokim znaczeniu tego słowa” – mówi Joanna Strzemieczna-Rozen, Dyrektor TVP3 Gdańsk. „Dlatego jesteśmy przekonani, że kluczem i jednocześnie najlepszym mottem koncertu jest właśnie hasło 100 # Wolność” – dodaje Strzemieczna-Rozen. „Pomorze to miejsce, w którym rozpoczęła się najkrwawsza w dziejach ludzkości wojna światowa. To miejsce, w którym rozpoczął się demontaż będącego wynikiem tej wojny porządku w Europie. Nie ma drugiego tak symbolicznego i ważnego miejsca na świecie” – mówi Dyrektor TVP3 Gdańsk.

Telewizja Gdańsk nie tylko rejestrowała wszystkie ważne wydarzenia ostatnich 60 lat, ale posiada też liczne materiały związane z historią walki o niepodległość i polską obecnością na terenie Gdańska i Pomorza. Te materiały mają posłużyć jako ilustracja do koncertu.

Pomorskie świętowanie niepodległości ma się odbywać się w ramach nowoczesnej, nieszablonowej i dynamicznej produkcji, której spójnikami będą m.in. materiały z archiwum świętującego 60-lecie Ośrodka Gdańskiego TVP. Przez 100 lat niepodległości przeprowadzi widzów przede wszystkim muzyka i piosenka – od pieśni legionowej po standardy jazzowe i wielkie przeboje. Widowisko zostało pomyślane jako interaktywne, patchworkowe, nowoczesne przedsięwzięcie artystyczne, wzbogacone wieloma atrakcjami i odrobiną humoru. Zainstalowane multimedia artystycznie ożywią i wzbogacą to, co będzie działo się na scenie. Materiały archiwalne TVP Gdańsk i fragmenty Kronik Filmowych maja przybliżyć widzom poszczególne dekady z polskiej niepodległej historii.

W ramach wydarzenia widzowie koncertu na miejscu oraz widzowie TVP będą mieli okazję podziwiać wielu polskich artystów. Na placu przed Muzeum II Wojny w Gdańsku 13 października wystąpią : Monika Borzym, Halina Młynkowa, Przemek Dyakowski, Natalia Szroeder, L.U.C, Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Ania Karwan, Damian Ukeje, Dagadana (Mikołaj Pospieszalski), Zuzanna Jabłońska (The Voice of Kids), Sławek Jaskułke (pianista), Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Jarosława Sellina, sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Głównym koncertu jest PKN Orlen.

Emisja koncertu na antenie TVP1 o godz. 21.30 . Realizacja TVP 3 Gdańsk.

Komentarze

Powiązane

25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
21.09.23, 08:30
| telewizja / VOD » seriale
Powrót serialu Szadź. Premiera wiosną 2024 r.
Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Macieja Stuhra, Aleksandrę Popławską, Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę, Bartosza Gelnera oraz Piotra Trojana.
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
20.09.23, 20:26
| telewizja / VOD » informacje
Rytmy Dwójki. Autorski format TVP2 z udziałem Edyty Górniak i Rafała Brzozowskiego
W jesienniej ramówce TVP2 zadebiutował nowy muzyczny show „Rytmy Dwójki”, który będzie emitowany przez osiem tygodni,. W zaś programie pojawią się polskie przeboje w wykonaniu duetów, a publiczność wybierze swój ulubiony utwór.
20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.