22.09.18, 11:00

Dziennikarz Biełsat TV zwolniony za zdjęcie z Andrzejem Dudą

Post Ivana Shyli ze zdjęciem prezydentów

Dziennikarz Biełsat TV Ivan Shyla został zwolniony z pracy za opublikowanie na Facebooku słynnego już zdjęcia Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Jak ustaliła Wirtualna Polska w rozmowie z pracownikami stacji, za zwolnieniem miała stać szefowa stacji Agnieszka Romaszewska.

Ivan Shyla od kilku lat zajmował się wizerunkiem stacji w mediach społecznościowych. W środę, na swoim prywatnym koncie na Facebooku opublikował słynne juz zdjęcie Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Fotografia nie była opatrzona negatywnym komentarzem, a jedynie opisem: "Po lewej stronie - prezydent Polski".

Po publikacji posta, zareagowała szefowa Biełsat TV Agnieszka Romaszewska. "Ty masz kłopot nie tylko ze zrozumieniem czym jest lojalność wobec pracodawcy, ale i lojalność wobec kolegów i wszystkich tych ludzi, którzy przykładają dużo wysiłku, by pomóc Twojemu państwu i Twoim rodakom. A prywatnie i do mnie. Musisz poważnie o tym pomyśleć. Porozumienie o współpracy wojskowej ze Stanami ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski i to jest jeden z niewielu tematów, które nie są powodem do żartów dla pracowników Biełsatu. Kumasz?" - napisała w jednym z komentarzy do Ivana Shyli Romaszewska. "Ja mogę publikować oficjalne zdjęcie ze spotkania polskiego polityka i amerykańskiego prezydenta. Jeżeli nie, to ja chyba czegoś nie rozumiem w sprawie wolności mediów" - ripostował Shyla.

Kilkanaście godzin później Ivan Shyla otrzymał maila od kierownictwa stacji, w którym został poinformowany o zwolnieniu z pracy: "Iwanie, dyrekcja naszej stacji podjęła decyzję o twoim zwolnieniu. Podstawą - niezależyte zachowanie w odniesieniu do kolegów i całej firmy. Jednocześnie dziękujemy za okres pracy z nami. Z poważaniem, Aleksiej Dzikawicki, zastępca dyrektora".

Wirtualna Polska dotarła do listu, który wysłała pracownikom stacji Agnieszka Romaszewska. Szefowa Biełsatu pisze w nim, że "pracownicy zajmujący sie pracą w sieciach społecznościowych mają dbać o dobry wizerunek stacji. Mają też jak wszyscy pracownicy wpisywać się politykę informacyjną stacji. Polityka ta nie zakazuje (...) krytykować czegokolwiek. Jednak sytuacja z nieszczęsnym zdjęciem, a w szczególności awantura, jaka się wywiązała pod postem Szyly pokazała ostatecznie, ze pracownik nie wypełniał swoich obowiązków". Na Twitterze Agnieszka Romaszewska dodała, że "Od 11 lat naczelną zasadą naszej stacji jest stanie z boku polskich konfliktów politycznych." Oświadczyła również, że Ivan Shyla miał być zwolniony od dwóch miesięcy oraz "był absolutnie niegodny zaufania".

Komentarze

Powiązane

14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.