28.09.18, 22:00

25 rok na dzikiej drodze. Rozpoczął się jubileuszowy rok Miesięcznika Dzikie Życie

Okładka magazynu
Fot.: materiały prasowe

Wakacyjny numer „Miesięcznika Dzikie Życie” rozpoczął wydawanie 25. rocznika czasopisma, które w całości poświęcone jest ochronie dzikiej przyrody. W czerwcu 2019 r. ukaże się 300. numer miesięcznika.

Kilka dni temu ukazał się wakacyjny podwójny 289-290 numer miesięcznika "Dzikie Życie", dojrzałego pisma, które mimo upływu czasu konsekwentnie odwołuje się do swoich korzeni – filozofii głębokiej ekologii czy prezentowania kampanii dla ochrony dzikiej przyrody.

Przez ponad 24 lata w miesięczniku ukazało się ponad 4200 artykułów, felietonów, wywiadów, raportów – tekstów krótszych i dłuższych. Ważnych przedruków z prasy zagranicznej, często nieosiągalnej na polskim rynku, w których publikowało prawie 600 autorów z Polski i zagranicy. Wszystkie teksty są dostępne na witrynie miesięcznika dzikiezycie.pl.

„Dzikie Życie powstało w 1994 r., w okresie szczególnym dla ochrony Puszczy Białowieskiej. Pierwszy numer praktycznie w całości był poświęcony kampanii na rzecz powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego. Niemal ćwierć wieku później temat znowu mocno jest obecny na naszych łamach” – mówi Grzegorz Bożek, obecny redaktor naczelny miesięcznika.

Redakcja „Dzikiego Życia” podąża za wszystkimi kluczowymi tematami i problemami w obrębie ochrony przyrody, głównie dzikiej, ale nie ucieka także od tematów z obrzeży. „Dzikie Życie to czasopismo, w którym znajdą coś dla siebie zarówno pasjonaci przyrody, osoby szukające inspiracji i życia w harmonii ze sobą i tym co nas otacza, a także ludzie związani z ruchem ekologicznym, czy też specjaliści i urzędnicy zajmujący się środowiskiem” – mówi Grzegorz Bożek. „Magazyn tworzony jest społecznie przez ludzi z pasją i wiarą, że zmiana środowiskowa jest możliwa. Do tej myśli skłania nas fakt, że wielokrotnie byliśmy na pierwszej linii kreowania zmiany – dotyczy to spraw ochrony dużych drapieżników, Puszczy Białowieskiej, Doliny Rospudy, gór czy korytarzy ekologicznych” – dodaje Bożek.

Miesięcznik jest jedynym w Polsce pismem, które opisuje problemy ochrony przyrody w kraju i zagranicą. W magazynie nie ma reklam, nie otrzymuje się też wynagrodzenia za zdjęcia czy teksty. Autonomia pisma utrzymywana jest dzięki wsparciu czytelników i darczyńców. „Nie ma w Polsce drugiego takiego tytułu. Nie mniej z niepokojem spoglądamy w naszą przyszłość. W obecnych bardzo trudnych dla przyrody czasach los periodyku jest także zagrożony. Jestem jednak przekonany że nasi czytelnicy i sympatycy nie zawiodą. Pod koniec roku planujemy także skromna kampanię której celem jest dotarcie do nowych czytelników” – dodaje Grzegorz Bożek.

Pierwszy redaktorem pisma był Janusz Korbel. Wydawcą od początku pozostaje Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 31 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 31 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
30.05.23, 10:02
| prasa » informacje
Fakty czy kłamstwa? Publicysta Sieci rozprawi się w TVP INFO z kłamstwami i manipulacjami mediów
We wtorek, 30 maja br. o godz. 21:00 w ramówce TVP INFO zadebiutuje program „Fakty czy kłamstwa?”. Gospodarzem programu będzie Jakub Maciejewski związany z tygodnikiem „Sieci” i serwisem woplityce.pl.
30.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
29.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.05.23, 12:30
| prasa » informacje
IX edycja Konkursu TGE dla mediów Platynowe Megawaty 2022. Lista laureatów plebiscytu
Znamy zwycięzców IX edycji Konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”. Wygranymi tegorocznej odsłony plebiscytu zostali: Dariusz Ciepiela, Robert Kiewlicz, Jakub Wiech, Wojciech Krzyczkowski oraz Bartłomiej Sawicki. Kapituła Konkursu przyznała także trzy wyróżnienia specjalne: dla Tomasza Elżbieciaka, Mateusza Kokoszkiewicza oraz redakcji Polityki Insight Energy.
25.05.23, 08:30
| prasa » informacje
150 pytań i odpowiedzi współczesnej nauki w magazynie Świat Wiedzy Extra
Po sześcioletniej przerwie na rynek powraca magazyn „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
25.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.