07.05.18, 10:00

Jan Maria Jackowski kontra Super Express. Polityk zapowiada podjęcie kroków prawnych

Logo "Super Expressu"
Fot.: materiały prasowe

Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości, po publikacji „Super Expressu”, zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

W ubiegłym tygodniu, „Super Express” opublikował zdjęcia z nagiej kąpieli senatora PiS na dzikiej plaży nad Bałtykiem. Do publikacji odniósł się zainteresowany polityk. „Ustosunkowując się do publikacji "Super Expressu" z dnia 30 kwietnia 2018 oświadczam, iż jest ona całkowicie bezprawna. Wspomniana gazeta dopuściła się ciężkiego naruszenia moich dóbr osobistych, a także najbardziej podstawowych zasad etyki dziennikarskiej” – napisał senator w oświadczeniu.

Jak podkreśla Jackowski, trudno wyobrazić sobie jakikolwiek powód usprawiedliwiający publikowanie zdjęć z sytuacji absolutnie prywatnej. „Niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy z nas ma prawo do prywatności i niezakłóconego wypoczynku - bez kamer i aparatów. Zdjęcia zostały wykonane podczas mojego czasu wolnego, a nie w trakcie wykonywania przeze mnie jakichkolwiek obowiązków zawodowych. Nie sposób uznać, iż każdy polityk jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu osobą publiczną. Uważam, że nikomu nie została przeze mnie wyrządzona krzywda, czego nie można powiedzieć o publikacji - ja oraz moja rodzina w ciągu kilku godzin staliśmy sie obiektem nienawistnych komentarzy i wiadomości” – podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że nie jest to pierwsza publikacja twego typu, opublikowana przez to medium. Najwidoczniej jest to standard postępowania, mający na celu poszerzenie kręgu odbiorców i zwiększenie swoich przychodów. Natomiast tego typu zachowanie może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art. 191a kodeksu karnego, a także naruszać moją godność oraz prawo do prywatności”- napisał w oświadczeniu Jackowski. Jednocześnie zapowiedział podjęcie kroków prawnych. „Oświadczam, iż podejmę wszelkie prawem przewidziane kroki celem obrony moich słusznych praw - również po to, aby taka sytuacja ni nie powtórzyła się po raz kolejny. W najbliższym czasie złożę zawiadomienie do prokuratury i wystąpię na drogę cywilną” – zapowiedział Jan Maria Jackowski.

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
16.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 kwietnia?
15.04.24, 13:12
| prasa » ludzie
Dział sprzedaży Wyborczej wzmacnia warszawski region
W kwietniu br. nastąpiły zmiany w zespole zajmującym się sprzedażą reklam w mediach marki „Wyborcza”. Mateusz Gros objął stanowisko kierownika ds. sprzedaży agencyjnej w „Wyborczej” i Wyborcza.pl, a Wioletta Napurka – dyrektorki sprzedaży w regionie Warszawa.
15.04.24, 11:54
| prasa » informacje
Polska Press Grupa rozstaje się z redaktorem naczelnym Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego
Zarząd Polska Press Grupy informuje pożegnał się z kolejnym redaktorem naczelnym – tym razem „Dziennika Łódzkiego i „Expressu Ilustrowanego.
15.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 kwietnia?
14.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 kwietnia?
13.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 kwietnia?
12.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 kwietnia?
11.04.24, 13:57
| prasa » informacje
Polska Press Grupa rusza z rekrutacją redaktorów naczelnych
Polska Press Grupa rozpoczęła otwarte rekrutacje na stanowiska redaktorów naczelnych portali i gazet należących do spółki.
11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy