12.04.18, 10:58

Raport Komisji Antoniego Macierewicza zepchnięty na margines na antenach TVP

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

Kanał TVP INFO nie transmitował konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej na której przedstawiono długo zapowiadany raport techniczny. Z kolei "Wiadomości" (TVP1) poświęciły tylko kilkadziesiąt sekund osobie Antoniego Macierewicza.

Przedstawienie raportu technicznego podkomisji smoleńskiej było oczekiwane przez media. Dla większości mediów był to temat numer jeden wczorajszego dnia. Transmisję z konferencji prowadziły kanały Polsat News oraz TVN24. W tym czasie jednak kanał TVP INFO transmitował posiedzenie komisji ds. Amber Gold.

Prezentacja raportu, a także wypowiedzi związane z jego przedstawieniem zdominowały nie tylko program TVN24 czy Polsat News, ale także były numer jeden dla Gazeta.pl, Onet czy wpolityce.pl i Niezalezna.pl, TV Trwam.

Telewizja Polska także w "Wiadomościach" zepchnęła informację do jego końcowej części (dopiero 16. minuta programu). Serwis poświecił wydarzeniu zaledwie kilkadziesiąt sekund. "Podkomisja Antoniego Macierewicza powołana do ponownego zbadania przyczyn katastrofy Tu-154 M zaprezentowała raport techniczny. A wczoraj w czasie uroczystości ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziękował Antoniemu Macierewiczowi za dotychczasową pracę" - zapowiedziała materiał Danuta Holecka. Jednak widzowie „Wiadomości” nie zostali poinformowani, co mogło być przyczyną katastrofy. W materiale pojawił się były szef MON, który tłumaczył na czym koncentruje się raport podkomisji. „Wiadomości” zamieściły jednak podziękowania Jarosława Kaczyńskiego - był to fragment wypowiedzi szefa PiS z obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Co ciekawe, dla „Wiadomości” ważniejsze od informacji o raporcie był m.in. news dnia o zlikwidowanej luce w podatku VAT.

Zepchnięcie na margines raportu nie uszło uwadze dziennikarzy. "Wiadomości" - pas transmisyjny władzy nowogrodzkiej - w środę zlekceważyły Antoniego Macierewicza i jego konferencję prasową, podczas której po raz 1257. oznajmiał o wybuchach na pokładzie Tupolewa i po raz 1257. nie pokazał na to ani jednego dowodu” – napisała na łamach „Gazety Wyborczej” Agnieszka Kublik. Z kolei Tomasz Fenske w serwisie Twitter zwrócił uwagę, że materiał „Wiadomości” nie zawierał choćby słowa o wnioskach z raportu i prezentowanych przez podkomisję, domniemanych przez nią przyczynach katastrofy (czyli wybuchach). „Wygląda na to, że Antoni Macierewicz znów wraca do szafy” – napisał Fenske.

Komentarze

Powiązane

28.01.23, 23:11
| telewizja / VOD » informacje
Magdalena Wolińska-Riedi odsunięta od obowiązków zawodowych. TVP: słowa godzą w polską rację stanu
Włoska korespondentka Telewizji Polskiej została odsunięta od obowiązków służbowych po zamieszczonych komentarzach na Twitterze.
28.01.23, 10:25
| telewizja / VOD » informacje
Nowe pakiety abonamentowe dostępne od marca dla polskich klientów Viaplay
Od marca 2023 roku polscy subskrybenci platformy streamingowej Viaplay będą mogli wybierać spośród trzech różnorodnych i dostosowanych do ich potrzeb pakietów abonamentowych.
27.01.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Branża apeluje o prowadzenie transparentnych rozmów z rynkiem
Mimo sprzeciwu branży, Sejm przyjął w pierwszym czytaniu niekonsultowany z rynkiem, rządowy projekt nowelizacji Prawa komunikacji elektronicznej. 24 stycznia br., po raz czwarty z rzędu została odwołana Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, która miała się zajmować dalszym procedowaniem projektu w Sejmie.
26.01.23, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
Love Island. Wyspa Miłości. Program wzmocni ofertę Czwórki
Wiosną format „Love Island. Wyspa Miłości” nie będzie emitowany w Polsacie, a wzmocni ofertę Czwórki. To jedna z pierwszych decyzji Edwarda Miszczaka, nowego dyrektora programowego Polsatu.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
25.01.23, 10:06
| telewizja / VOD » ludzie
Dorota Żurkowska z nową funkcją w w Warner Bros. Discovery w Polsce. Piotr Tyborowicz odchodzi
Zaskoczenie na rynku. Dorota Żurkowska obejmuje nowe stanowisko Group Senior Vice President Revenue w Warner Bros. Discovery w Polsce. Związany od początku istnienia TVN, Piotr Tyborowicz odchodzi nie tylko ze stanowiska Dyrektora Biura Reklamy TVN i członka zarządu TVN, ale i z firmy.
24.01.23, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
Szkło Kontaktowe obchodzi 18. urodziny
25 stycznia 2023 r. „Szkło Kontaktowe” kończy 18 lat. Z tej okazji w warszawskim teatrze 6. Piętro odbyło się przedstawienie, w którym wystąpiły osoby związane z programem. Niespodzianką wieczoru był wspólny występ Grzegorza Markowskiego ze „Szkła Kontaktowego” i Grzegorza Markowskiego z zespołu „Perfect”. Wydarzenie pojawi się na antenie TVN24 25 i 26 stycznia br. o godz. 22:00.
24.01.23, 13:53
| telewizja / VOD » informacje
Alfa TVP i Belsat TV na szóstym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska wprowadza do dystrybucji naziemnej dwa kanały - TVP Alfa i Belsat TV.
24.01.23, 11:36
| telewizja / VOD » informacje
Jerzy Straszewski: Wejście w życie Lex Pilot osłabi świetnie funkcjonujący rynek płatnej TV w Polsce
Bogata oferta pakietowa płatnej telewizji w Polsce jest jedną z najtańszych w Unii Europejskiej, a rynek jednym z nielicznych z prognozami dalszego wzrostu wobec nasilającej się konkurencji globalnych serwisów streamingowych– wynika z raportu globalnej firmy doradztwa strategicznego Arthur D. Little.
23.01.23, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
INEA: wzrost przychodów o 4 proc. w 2022 r.
INEA w 2022 r. zanotowała wzrost przychodów o 4 proc., przekroczyła liczby 300 tys. klientów indywidualnych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.