23.02.18, 08:00

Sporo nowości w wiosennej ofercie TVP1 i TVP2

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

Wiosenne ramówki dwóch najważniejszych anten TVP wypełnione sporą ilością nowości. Nie zabraknie jednak kontynuacji popularnych formatów. 

W poniedziałek, 26 lutego br. w TVP2 zostanie wyemitowany premierowy odcinek serialu „Za marzenia”. To historia trójki przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia: Zosi, dyplomowanej psycholog (Maja Bohosiewicz), Anki, charakteryzatorki na planie hitowej telenoweli (Anna Karczmarczyk) i Bartka, typowego „jutromena” (Piotr Nerlewski). Z kolei od 2 marca, w TVP1 zagości nowa telenowela „Leśniczówka”. W niezwykłą opowieść o rodzinnych tajemnicach zabiorą widzów m.in. Jolanta Fraszyńska, Marek Bukowski, Weronika Książkiewicz i Michał Czernecki.
Wiosną do TVP powrócą nowe sezony lubianych seriali. W Jedynce 25 marca - II sezon serialu „Wojenne dziewczyny”. We wtorkowe wieczory, od 27 lutego, o nowej porze (godz. 21:35) na antenie Jedynki pojawi się serial „Pensjonat nad rozlewiskiem”. Ponadto pojawią się także nowe odcinki takich seriali jak m.in.: „Korona królów” (TVP1), „Klan”(TVP1), „Ojciec Mateusz” (TVP1), „Komisarz Alex” (TVP1), „Barwy szczęścia” (TVP2), „Na sygnale” (TVP2), „M jak miłość"(TVP2), „rodzinka.pl” (TVP2) oraz „O mnie się nie martw” (TVP2).

Niedzielne wieczory w Dwójce to od 11 marca spotkania ze Sławomirem Zapałą, aktorem, showmanem i piosenkarzem, który poprowadzi muzyczne show „Big Music Quiz”, w którym dwie drużyny złożone z czterech gwiazd będą musiały wykazać się słuchem, refleksem, znajomością muzyki poczuciem humoru. Wiosną Telewizja Polska stawia też na cieszące się nieustającą popularnością teleturnieje: „Jaka to melodia?” prowadzona przez Roberta Janowskiego (TVP1), „Jeden z dziesięciu” (TVP1) Tadeusza Sznuka, „The Wall. Wygraj marzenia”, którego gospodarzem jest Paweł Orleański. Ponadto w TVP2 widzowie będą mogli oglądać „Familiadę”, która będzie emitowana codziennie o godz. 14:00. Nie zabraknie „Koła fortuny” z Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan (TVP2), „Postaw na milion”(TVP2) z Łukaszem Nowickim oraz „Kocham Cię, Polsko!”. Wiosna do TVP2 powraca w nowej odsłonie „Bake off – Ale Ciacho!”. Od marca program będzie można oglądać w niedzielę, o godz. 15:20.

Od 8 kwietnia (niedziela), o godz. 21:15 Jedynka zaprosi na wieczorny, cykliczny program rozrywkowy „Od Opola do Opola” promujący polską piosenkę i festiwal w Opolu. Andrzej Krzywy i Ifi Ude, jako gospodarze muzycznego talk-show, prezentować będą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dwójka natomiast od 10 marca w soboty (godz. 21:35) będzie wraz z Grzegorzem Halamą bawić widzów w programie „Ludzik, czyli One Man Show”. Ponadto w Dwójce zagości również satyryczny miniserial „La La Poland” z udziałem aktorów warszawskich teatrów i twórców Kabaretu na Koniec Świata.

Od poniedziałku do piątku w TVP1 o 20.20 Jacek Łęski i Agnieszka Świdzińska na antenie Jedynki poprowadzą nowy program „Alarm!”, w którym ma nie zabraknąć dziennikarskich interwencji, śledztw i opowieści o realnych problemach Polski i Polaków. Późnym wieczorem Rafał Porzeziński spotka się z widzami Jedynki w programie „Ocaleni”. Prowadzący przedstawi historie ludzi, którzy doświadczyli piekła uzależnienia.

W każdy czwartek na antenie Jedynki w „Magazynie 997” pojawi się Dariusz Bohatkiewicz. Magazyn ma prezentować autentyczne, niewykryte sprawy kryminalne, a realizująca go ekipa wraz z policją będzie poszukiwać sprawców zdarzeń, groźnych przestępców. „Zakupy pod kontrolą” to kolejna propozycja na niedzielny wieczór z Dwójką. Kuba Korczak i Dariusz Kuźniak, doświadczeni szefowie kuchni, specjaliści od wartościowego żywienia wezmą pod lupę nawyki kulinarne i zakupowe Polaków.

W TVP1 wiosną programy popularnonaukowe i publicystyczne otrzymają nowe pory emisji. Pasjonujący świat nauki w „Sondzie2” Tomasza Rożka w każdą niedzielę o godz. 14:00. Od 1 marca „Magazyn Śledczy Anity Gargas” w każdy czwartek o godz. 22:25. Od 27 lutego Jan Pospieszalski zaprosi na swój program „Warto Rozmawiać” w każdy wtorek o godz. 20:30. Michał Olszański spotka się z widzami Dwójki w „Magazynie Ekspresu Reporterów” we wtorki o godz. 21.55.

Każdego poranka od poniedziałku do niedzieli widzów Dwójki (od 3 marca już od 7:55) witać będą pary gospodarzy „Pytania na Śniadanie”: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki, Ola Kostka i Tomek Tylicki oraz Marzena Kawa i Robert El Gendy. Od 5 marca nowością będzie 7- minutowe cykliczne „Pytanie na Śniadanie Extra”, każde poświęcone innej tematyce. Nową porę emisji będzie miał „Lajk!”, w którym od 3 marca o godz. 19:35 duet prowadzących Monika Mazur i Mateusz Szymkowiak zaprezentują najciekawsze projekty rozrywkowe i kulturalne tej wiosny.

Wiosna w Telewizji Polskiej to także oferta sportowa. Na kibiców czeka sześć spotkań najlepszych drużyn w Lidze Mistrzów oraz mecze towarzyskie reprezentacji Polski - 23 marca z Nigerią i 27 marca z Koreą Południową. Od 14 czerwca TVP zaprosi na wielkie piłkarskie emocje podczas Mistrzostw Świata Rosja 2018.

Od 22 marca w TVP2 zagości sportowy komediowy serial „Trzecia połowa” czwartek, godz. 20:45. Na co dzień kibice zakochani w swoich partnerkach, ciężko pracujący, zmagający się z życiowymi problemami, raz w tygodniu stają się prawdziwymi wojownikami. Stosując przeróżne fortele, wyrywają się z domu, żeby w pobliskim pubie wspólnie obejrzeć mecz. Emocje sportowe, rywalizacja, trzymanie kciuków za polską jedenastkę – to wszystko łączy zapalonych kibiców, w których role wcielą się: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Cezary Pazura, Weronika Książkiewicz, Wojciech Mecwaldowski.

Wiosną w Jedynce zaplanowano cztery premiery Teatru Telewizji: „Victoria” (12 marca) z kreacjami Marii Pakulnis, Jana Frycza, Michaliny Łabacz i Olgi Bołądź, „Wariacje tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” (19 marca) z Piotrem Cyrwusem, Beatą Schimscheiner, Jerzym Trelą, Marcinem Zacharzewskim. Na Wielkanoc premiera „Pana Jowialskiego” w reż. Artura Żmijewskiego m.in. z Adamem Ferencym, Anną Dymną i Danutą Stenką. 9 kwietnia „Inspekcja”, w której widzowie Jedynki będą mogli zobaczyć m.in. Piotra Głowackiego, Mariusza Ostrowskiego, Przemysława Bluszcza i Radosława Pazurę.

O stałej porze, w środy o godz. 20.30, Wielkie Testy. 21 marca „Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat” (o polskich odkryciach i wynalazkach). 28 marca „Wielki Test. Giganci Ducha” (o wybitnych historycznych postaciach Kościoła w Polsce) i 18 kwietnia „Wielki Test o Podatkach”. Niezmiennie w każdy czwartek o godz. 21:30 „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz.

Komentarze

Powiązane

24.01.23, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
Szkło Kontaktowe obchodzi 18. urodziny
25 stycznia 2023 r. „Szkło Kontaktowe” kończy 18 lat. Z tej okazji w warszawskim teatrze 6. Piętro odbyło się przedstawienie, w którym wystąpiły osoby związane z programem. Niespodzianką wieczoru był wspólny występ Grzegorza Markowskiego ze „Szkła Kontaktowego” i Grzegorza Markowskiego z zespołu „Perfect”. Wydarzenie pojawi się na antenie TVN24 25 i 26 stycznia br. o godz. 22:00.
24.01.23, 13:53
| telewizja / VOD » informacje
Alfa TVP i Belsat TV na szóstym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska wprowadza do dystrybucji naziemnej dwa kanały - TVP Alfa i Belsat TV.
24.01.23, 11:36
| telewizja / VOD » informacje
Jerzy Straszewski: Wejście w życie Lex Pilot osłabi świetnie funkcjonujący rynek płatnej TV w Polsce
Bogata oferta pakietowa płatnej telewizji w Polsce jest jedną z najtańszych w Unii Europejskiej, a rynek jednym z nielicznych z prognozami dalszego wzrostu wobec nasilającej się konkurencji globalnych serwisów streamingowych– wynika z raportu globalnej firmy doradztwa strategicznego Arthur D. Little.
23.01.23, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
INEA: wzrost przychodów o 4 proc. w 2022 r.
INEA w 2022 r. zanotowała wzrost przychodów o 4 proc., przekroczyła liczby 300 tys. klientów indywidualnych.
23.01.23, 05:30
| telewizja / VOD » informacje
True Love. Nowe reality show od 27 lutego w TVN7 i Player.pl
W Kolumbii wystartowały zdjęcia do nowego reality show TVN7 - "True Love". Elementem wyróżniającym go od programów tego typu jest użycie wykrywacza kłamstw oceniającego szczerość uczuć i zamiarów uczestników. Prowadzącą show zostanie Edyta Zając.
22.01.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Paweł Domagała nowym jurorem w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Przy stole jurorskim programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, obok Małgorzaty Walewskiej i Roberta Janowskiego, zasiądzie Paweł Domagała.
21.01.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięknie przyprawiOna. Nowy sezon programu w TVP Kobieta
Ruszyły zdjęcia do kolejnego sezonu kulinarnego formatu TVP Kobieta - „Pięknie przyprawiOna”.
19.01.23, 15:15
| telewizja / VOD » seriale
18. sezon Policjantek i Policjantów wiosną w Czwórce
Czwórka zaplanowała na wiosnę emisję 18. sezonu polskiego serialu kryminalnego „Policjantki i Policjanci”.
19.01.23, 12:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Nielsen dostarczy platformie Netflix badania o zachowaniach widzów
Netflix będzie współpracować z Nielsenem. Wieloletnia umowa obejmuje rynki Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Polski, dotyczy dostarczania Netflixowi danych TV i streamingowych pozwalających całościowo przedstawić współczesnych widzów i ich zwyczaje.
18.01.23, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
Seniora chatka dla 4-latka. Nowe reality show z misją w TV Puls
Telewizja Puls wiosnę wyemituje nowy reality show „Seniora chatka dla 4-latka”. To międzypokoleniowy projekt społeczny, w którym grupa osamotnionych seniorów i grupa czterolatków spędzi wspólnie kilka tygodni.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Referent ds. mediów

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Miasta Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.