24.12.17, 11:00

Agencja Kalicińscy.com przygotowała kampanię społeczną dla Banków Żywności

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna Banków Żywności pod hasłem „Ratuj jedzenie, któ-re dla innych jest marzeniem”. Za pomysł kreatywny, hasło kampanii i jej realizację w telewizji, radiu, prasie, OOH oraz kanałach digital, odpowiedzialna jest agencja Kalicińscy.com. 

W Polsce rocznie marnowane jest 9 mln ton żywności, podczas gdy 1,8 miliona osób żyje w ubóstwie i jest niedożywionych. Banki Żywności są jedyną organizacją, która na masową skalę potrafi rozwiązać ten pro-blem poprzez pozyskiwanie żywności od producentów, z hipermarketów oraz z sieci restauracji Amrest i przekazywanie jej potrzebującym. Celem kampanii jest zebranie pieniędzy na koszty związane z logistyką, czyli transportem żywności odebranej od darczyńców, jej magazynowaniem, przechowywaniem i przekazy-waniem dalej.

Zadaniem agencji Kalicińscy.com było stworzenie konceptu kreatywnego kampanii, która ma zachęcić Pola-ków do przekazywania wpłat na rzecz organizacji oraz będzie budowała wizerunek i rozpoznawalności Ban-ków Żywności, które do tej pory prowadziły kampanie komunikacyjne jedynie w okresie przekazywania 1 proc. podatku na organizacje non-profit oraz w czasie świątecznych zbiórek żywności w hipermarketach. Teraz poprzez zintegrowaną kampanię organizacja chce silniej zaistnieć w świadomości Polaków.

Za ideę kreatywna kampanii odpowiada Michał Plichta, Copywriter Kalicińscy.com. Nad kreacją kampanii pracowali również Piotr Wróblewski, Senior Art Director Kalicińscy.com oraz Sebastian Deszkiewicz, Graphic Designer Kalicińscy.com. Autorem zdjęcia na kreację outdoorową kampanii jest Krzysztof Bednarski, Senior Art Director Kalicińscy.com. Projekt prowadzony jest przez Polę Ziejewską, Client Service Director Kaliciń-scy.com oraz Łukasza Jankowskieg, Account Managera Kalicińscy.com.
Kampania to 30 sekundowy spot emitowany w TVP oraz w stacjach komercyjnych, 30 sekundowy spot ra-diowy, kreacje prasowe, kreacje na nośnikach reklamy zewnętrznej oraz kreacje dostosowane do kanałów digital, w tym social mediów.
Agencja przygotowała również landing page poprzez który, będzie można wpłacać pieniądze na rzecz Ban-ków Żywności.
Spot telewizyjny oraz spot radiowy zostały wyprodukowane przez Fog Production, pod kierownictwem Marii Taras, Senior Producer Fog Production.

Komentarze

Powiązane

07.12.23, 14:00
| reklama & PR » informacje
Ciasta Dan Cake dobrze się prezentują. Świąteczna kampania marki Dan Cake
W najnowszej kampanii Dan Cake zachęca do tego, by na świątecznych stołach zagościły gotowe, pakowane wypieki. Za przygotowanie i obsługę kampanii odpowiadają agencja Ancymony, Key Story oraz Value Media.
07.12.23, 10:49
| reklama & PR » ludzie
Lidia Tofil wkrótce w szeregach Warsaw Creatives
Od stycznia 2024 r. Lidia Tofil dołączy do agencji Warsaw Creatives i obejmie stanowisko Head of Events.
07.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Prezenty zostają z nami na zawsze. Świąteczna kampania wizerunkowa Carrefour Polska
Ruszyła kampania Carrefour Polska przygotowana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotach emitowanych do 26 grudnia br., sieć podkreśla jak ważna jest bliskość i radość z chwil spędzanych w gronie najbliższych, w tym także towarzystwo czworonożnych przyjaciół, którzy są równie ważni jak członkowie naszych rodzin. 
07.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć. Fortuna z nową kampanią
Fortuna Zakłady Bukmacherskie rozpoczęły kampanię wizerunkowo-promocyjną. W ramach akcji „Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć” przygotowane zostały spoty video z udziałem brand hero marki – Bogini Fortuny.
06.12.23, 16:30
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w strukturze Biura Reklamy RAS Polska. Firma stawia na pozytywne doświadczenia klientów
Pod przewodnim hasłem „Customer Experience” wprowadzono nową strategię Biura Reklamy Ringier Axel Springer Polska, która weszła w życie 4 grudnia br.
06.12.23, 15:15
| reklama & PR » ludzie
Grzech Luft na czele kreacji w Cape Morris
Grzech Luft stanął na czele kreacji w agencji Cape Morris. Wcześniej dotychczasowy Head of Creation, Jarek Kacperczyk, awansował na stanowisko Chief Design Officer i zajmie się koordynacją działań nowo utworzonego zespołu designu w ramach struktury agencji.
06.12.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Kanały Grupy Canal+ Polska ofercie przechodzą do portfolio Polsat Media
1 stycznia 2024 r. biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w 13 kanałach TV należących do Grupy Canal+ Polska. Do końca br. za sprzedaż reklam w tych kanałach odpowiada TVN Media.
06.12.23, 11:21
| reklama & PR » informacje
dentsu X rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini o kolejną markę
Agencja dentsu X (dentsu Polska) rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini i odpowiada za obsługę kolejnej marki z portfolio firmy – whisky Aberfeldy.
06.12.23, 09:49
| reklama & PR » informacje
Ferrero przedłuża współpracę z MullenLowe Warsaw
Firma Ferrero w Polsce przedłużyła współpracę z agencją MullenLowe Warsaw o kolejny rok. Po wygranym zeszłorocznym przetargu, zakres pracy agencji nadal obejmować będzie kompleksową obsługę kanałów marki KINDER mediach mediach społecznościowych.
06.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tchibo prowadzi świąteczną kampanię na Tik Toku
Należące do OMD Group agencje OMD oraz Resolution, prowadzą świąteczną kampanię Tchibo na platformie Tik Tok.