14.07.07, 15:56

Spowiedź Rydzyka: Wprost ujawnił nagrania z wykładu dyrektora Radia Maryja

Posłuchaj fragmentów wykładu ojca dyrektora

Zanim polską sceną polityczną wstrząsnęła dymisja Andrzeja Leppera, kraj żył informacjami tygodnika Wprost na temat zagadnień poruszanych przez o. Tadeusza Rydzyka na wykładach ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wczesnym popołudniem w poniedziałek nagrania pojawiły się na stronie tygodnika. Politycy byli szszokowani nagraniami, jednak nie chcieli uwierzyć w ich autentyczność, zaś Episkopat jeszcze nie skomentował całej sprawy. Przełożony warszawskiej prowincji redemptorystów powołał zespół do przeanalizowania sytuacji związanej z "ewentualną wypowiedzią o. Tadeusza Rydzyka". Sprawą zainteresowała się również toruńska prokuratura, która po przeanalizowaniu materiałów zadecyduje, czy wszcząć postępowanie w sprawie znieważenia głowy państwa. Nagraniami może zainteresować się także nuncjatura apostolska, tym bardziej, że redaktor naczelny Wprost Stanisław Janecki zapowiedział, że zamierza jak najszybciej przekazać nuncjaturzeszokujące nagrania. Dodał, że na życzenie kancelarii prezydenta lub premiera, także im udostępni taśmy. Pomimo zamieszania wokół obecnej sytuacji politycznej, może to nie być koniec sprawy - autor artykułu "Spowiedź Rydzyka" Marcin Dzierżanowski informuje, że to jeszcze nie wszystki nagrania, jakimi dysponuje Wprost. Nieujawnione dotąd nagrania mają dotyczyć m.in. szerokiego opis wydarzeń związanych ze sprawą abp. Stanisława Wielgusa.

Zapraszamy do zapoznanaia się z fragmentami nagrań wykładów o. Rydzyka, jakie w poniedziałek zostały opublikowane na stronie internetowej tygodnika Wprost:

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z prezydentem

Spowiedź Rydzyka - Czy przeprosić

Spowiedź Rydzyka - Etyka

Spowiedź Rydzyka - Talmudyczna mentalność

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z Kobylańskim

Komentarze

Powiązane

25.01.23, 15:30
| radio » informacje
75. urodziny Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat
25 stycznia br., dziennikarz muzyczny, Wojciech Mann obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji zespół Radia Nowy Świat przygotował specjalny urodzinowy wiersz, który został wyemitowany na antenie w porannej audycji „Nowy Świt”, a chwilę później pojawił się w formie video w kanałach społecznościowych Radia.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
24.01.23, 19:58
| radio » informacje
Zespół Michalove wystąpi w Jedynce w ramach cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live
 27 stycznia br., na antenie Jedynki zaplanowano transmisję koncertu zespołu Michalove. Wydarzenie odbędzie w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live” – kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata, które Program 1 wznawia po przerwie. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
21.01.23, 15:54
| radio » informacje
Moje winylowe skarby. Konkurs Programu 1 Polskiego Radia
„Moje winylowe skarby” – to nowy konkurs radiowej Jedynki. Od 19 stycznia br. można przesyłać zdjęcia i opisy swoich kolekcji płyt winylowych, sprzętu grającego i wszelkich innych eksponatów związanych z tematyką konkursu.
20.01.23, 09:15
| radio » informacje
Startuje jedenasta edycja plebiscytu MocArty RMF Classic
Rozpoczęła się jedenasta edycja plebiscytu organizowanego przez radio RMF Classic MocArty. Jest to specjalna edycja, bo związana z jubileuszem 20-lecia rozgłośni, który przypada w tym roku.
19.01.23, 10:47
| radio » informacje
Kiribati. Raport z tonącego świata. Nowy podcast Małgorzaty Gołoty na platformie TOK FM
„Kiribati. Raport z tonącego świata” to podcastowy cykl dokumentalny, który pojawi się na platformie TOK FM 19 stycznia br. Jego autorka, Małgorzata Gołota odwiedziła wyjątkowe miejsce na pograniczu półkul Ziemi, by przekonać się jak żyją Kiribatyjczycy - mieszkańcy państwa, które do 2050 r. zniknie z powierzchni Ziemi. 
19.01.23, 09:30
| radio » informacje
Start do nart i Przebojowa zima w Radiu Zet
Radio ZET wyrusza w Polskę z akcjami plenerowymi. Podczas tegorocznych ferii stacja odwiedzi 12 lokalizacji, zapewniając łącznie 18 dni rodzinnych aktywności i zabawy. Zimowe atrakcje wystartują 20 stycznia i zakończą się 26 lutego br.
19.01.23, 06:30
| radio » badania rynku
Eska liderem, duży spadek Meloradia
Radio Eska mimo niewielkiego spadku pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. (sieci radiowe).
18.01.23, 15:00
| radio » ludzie
Justyna Mączka odeszła z Radia 357
Justyna Mączka pożegnała się z Radiem 357. Dziennikarka ze stacją była związana od samego początku.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Referent ds. mediów

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.