24.05.17, 12:00

Krzysztof Koczorowski o nazwach nowych stacji NTC

Krzysztof Koczorowski, właściciel / dyrektor kreatywny Studia Brandingowego KARAT-e
Fot.: archiwum autora

Krzysztof Koczorowski, właściciel / dyrektor kreatywny Studia Brandingowego KARAT-e ocenia nazwy nowych stacji, które pojawiły się w ostatnich miesiącach w ofercie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Super Polsat wcale nie jest taki super. Powtórki powtórek audycji i seriali, które na okrągło emitowane są również w pozostałych kanałach z portfolio grupy: Polsat, Polsat 2, ATM Rozrywka, TV4, TV6 czy Polsat Romans. Obietnica czegoś wyjątkowego, która nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Nowa TV – nowa stara telewizja, w której to znajdziemy znane z innych anten seriale i programy, a także przygarniętych (głównie z TVP) dziennikarzy. W Czechach funkcjonuje Nova TV, my mamy swoją wersję. Miało być coś nowego. Nie jest.

8TV czyli nowy projekt w miejsce Eska TV w NTC – sporo muzyki, jeszcze więcej znanych z innych anten programów lifestyle’owych. Na rynku funkcjonuje TVP 1, 2 i na powrót 3, jest TV4, TV6, TVN 7, no więc i na ósemkę znajdzie się miejsce. Nazwa nie ma żadnego związku z ramówką. Jakby przez przypadek, na szybko, bez zastanowienia.

Telewizja WP / WP1 – są seriale trzeciej kategorii, a do porannego programu zaprasza się kuzynów ekspertów znanych z głównych stacji telewizyjnych. Kanał tworzony i firmowany przez portal WP.pl nie mógł się nazywać inaczej. Wiadomo kto za tym stoi. Zdecydowanie bardziej, ciekawiej i przyjemniej jest w Internecie.

METRO – również i tu bez zaskoczenia. Cała gama programów o tym jak sprzedać, kupić i wyremontować dom. Jest też oczywiście coś o gotowaniu, odchudzaniu, podróżowaniu. Wagonik metra, w którym upchnięto wszystko, wystartowano, a on jedzie i jedzie…

Zoom TV czyli trafiamy w punkt – spora część programów traktuje o lokalnych problemach zwykłych ludzi. Zoom, a więc przybliżenie, a także pogłębienie tematów. Zdecydowanie numer jeden w zestawieniu. Interesująca, nowoczesna i niebanalna nazwa. Bliskie spotkania z prawdą. Tak trzymać!

Patrząc na nowe stacje, które od niedawna dostępne są w ramach telewizji naziemnej można śmiało zapytać: quo vadis telewizjo? Obawiam się, że nie doczekamy się odpowiedzi. Jedenasta muza zwana telewizją obniża loty coraz bardziej. Zdecydowanie częściej wydaje się być pasmem reklam, które od czasu do czasu przerywane są ciekawym filmem czy dającym do myślenia reportażem. Nazwy wszystkich stacji dostępnych naziemnie mieszają się ze sobą, a serwowany repertuar wydaje się być kopią ramówek wielu innych, dostępnych na rynku kanałów.

Komentarze

Powiązane

01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
01.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » seriale
Serial Kurierzy w wiosennej ramówce TV Puls
Telewizja Puls przygotowuje nowy serial fabularno-dokumentalny „Kurierzy”. Zdjęcia do produkcji ruszą w połowie grudnia br. I sezon będzie liczył 40 odcinków.
30.11.22, 12:46
| telewizja / VOD » seriale
Matka. Nowy serial według pomysłu Igora Brejdyganta w Polsat Box Go
30 listopada br. w Polsat Box Go pojawi się pierwszy odcinek nowego thrillera psychologicznego według pomysłu Igora Brejdyganta i w reżyserii Piotra Trzaskalskiego – „Matka”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko.
30.11.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Lipowo. Zmowa milczenia. Premiera serialu Player Original w 2023 roku
Player na 2023 r. zaplanował premierę kryminału obyczajowego „Lipowo. Zmowa milczenia”. Nowy serial jest adaptacją książki Kasi Puzyńskiej „Motylek”.
29.11.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyła kolejna edycja konkursu na film dokumentalny w ramach Festiwalu „Pamięć i Tożsamość”
23 listopada br. ruszyła kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską.
29.11.22, 11:26
| telewizja / VOD » informacje
Warner Bros. Discovery kupiło prawa do mistrzostw świata w lekkoatletyce
Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym również w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 r. rozegrane zostanie w Budapeszcie w okresie od 19 do 27 sierpnia.
29.11.22, 00:21
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Arabia Saudyjska hitem weekendu
Hitem weekendu był sobotni mecz Polska – Arabia Saudyjska rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn – Katar 2022.
28.11.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Serial Wednesday w warszawskim bistro Charlotte
Od 23 do 25 listopada br. w warszawskim bistro Charlotte na placu Zbawiciela miała miejsce akcja promująca serial Netflix ,,Wednesday”.
28.11.22, 13:02
| telewizja / VOD » informacje
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Gazety Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada br. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat.
28.11.22, 10:15
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji 99-Gra o wszystko
Ruszyły zdjęcia do trzeciej edycji „99 – Gra o wszystko” z udziałem gwiazd stacji TTV. Bohaterowie programu będą konkurować ze swoimi sympatiami. Seria na antenie pojawi się wiosną przyszłego roku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. PR i komunikacji

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu | Toruń

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

29.11.2022 r., online.