24.05.17, 12:00

Krzysztof Koczorowski o nazwach nowych stacji NTC

Krzysztof Koczorowski, właściciel / dyrektor kreatywny Studia Brandingowego KARAT-e
Fot.: archiwum autora

Krzysztof Koczorowski, właściciel / dyrektor kreatywny Studia Brandingowego KARAT-e ocenia nazwy nowych stacji, które pojawiły się w ostatnich miesiącach w ofercie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Super Polsat wcale nie jest taki super. Powtórki powtórek audycji i seriali, które na okrągło emitowane są również w pozostałych kanałach z portfolio grupy: Polsat, Polsat 2, ATM Rozrywka, TV4, TV6 czy Polsat Romans. Obietnica czegoś wyjątkowego, która nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Nowa TV – nowa stara telewizja, w której to znajdziemy znane z innych anten seriale i programy, a także przygarniętych (głównie z TVP) dziennikarzy. W Czechach funkcjonuje Nova TV, my mamy swoją wersję. Miało być coś nowego. Nie jest.

8TV czyli nowy projekt w miejsce Eska TV w NTC – sporo muzyki, jeszcze więcej znanych z innych anten programów lifestyle’owych. Na rynku funkcjonuje TVP 1, 2 i na powrót 3, jest TV4, TV6, TVN 7, no więc i na ósemkę znajdzie się miejsce. Nazwa nie ma żadnego związku z ramówką. Jakby przez przypadek, na szybko, bez zastanowienia.

Telewizja WP / WP1 – są seriale trzeciej kategorii, a do porannego programu zaprasza się kuzynów ekspertów znanych z głównych stacji telewizyjnych. Kanał tworzony i firmowany przez portal WP.pl nie mógł się nazywać inaczej. Wiadomo kto za tym stoi. Zdecydowanie bardziej, ciekawiej i przyjemniej jest w Internecie.

METRO – również i tu bez zaskoczenia. Cała gama programów o tym jak sprzedać, kupić i wyremontować dom. Jest też oczywiście coś o gotowaniu, odchudzaniu, podróżowaniu. Wagonik metra, w którym upchnięto wszystko, wystartowano, a on jedzie i jedzie…

Zoom TV czyli trafiamy w punkt – spora część programów traktuje o lokalnych problemach zwykłych ludzi. Zoom, a więc przybliżenie, a także pogłębienie tematów. Zdecydowanie numer jeden w zestawieniu. Interesująca, nowoczesna i niebanalna nazwa. Bliskie spotkania z prawdą. Tak trzymać!

Patrząc na nowe stacje, które od niedawna dostępne są w ramach telewizji naziemnej można śmiało zapytać: quo vadis telewizjo? Obawiam się, że nie doczekamy się odpowiedzi. Jedenasta muza zwana telewizją obniża loty coraz bardziej. Zdecydowanie częściej wydaje się być pasmem reklam, które od czasu do czasu przerywane są ciekawym filmem czy dającym do myślenia reportażem. Nazwy wszystkich stacji dostępnych naziemnie mieszają się ze sobą, a serwowany repertuar wydaje się być kopią ramówek wielu innych, dostępnych na rynku kanałów.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.