21.12.16, 16:00

IMM: Stacje radiowe na medialnym podium w listopadzie br.

Najbardziej opiniotwórcze media w listopadzie br.
Fot.: Instytut Monitorowania Mediów

Pierwsze miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza”, a drugie i trzecie miejsce przypadło stacjom radiowym – Radiu ZET i RMF FM  – wynika z najnowszego raportu Najbardziej opiniotwórczych mediów Instytutu Monitorowania Mediów. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się „Rzeczpospolita” i telewizja TVN24.

W listopadzie br. największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa przeszłości Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego oraz planowane zmiany w systemie podatkowym. W mediach często komentowano również temat ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, wybory prezydenckie w USA oraz wygraną Donalda Trumpa.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych listopada br. ponownie znalazła się „Gazeta Wyborcza”, która zawdzięcza swoją pozycję doniesieniom na temat przeszłości Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego oraz nadchodzącym zmianom w systemie podatkowym. Wyprzedziła „Rzeczpospolitą” oraz „Newsweek”.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem listopada br. był „Newsweek”. Na drugim miejscu ponownie znalazł się „wSieci”, a trzecie miejsce przypadło „Tygodnikowi Solidarność”, ze względu na publikacje wywiadu z premier Beatą Szydło na temat zmian w kwestii finansowania organizacji społecznych oraz NGO-sów. 

Dzięki rankingowi „100 największych polskich firm prywatnych”, najczęściej cytowanym miesięcznikiem w listopadzie br. był „Forbes”, a drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno miesięcznikom „Playboy” oraz „Grazia”.

Wśród stacji telewizyjnych kolejny miesiąc prowadzi TVN24, wyprzedzając TVPinfo oraz TVP1. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi rzecznika rządu na temat incydentu z udziałem kolumny samochodów premier Beaty Szydło podczas wizyty w Izraelu.

Liderem cytowalności wśród stacji radiowych ponownie zostało Radio ZET, wyprzedzając RMF FM oraz PR3. Tym razem -  za sprawą doniesień o rozpoczęciu ekshumacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. PR1 zawdzięcza miejsce w pierwszej piątce wypowiedź Konstantego Radziwiłła na temat likwidacji NFZ.

Najpopularniejszym portalem internetowym w listopadzie br. został Wp.pl, za sprawą publikacji na temat ekshumacji ciał katastrofy smoleńskiej. Kolejne pozycje zajmują wPolityce.pl oraz Onet.pl.

„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Wyprzedził m.in. „Puls Biznes” oraz „Forbes”.

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Gdańsk, w związku z wypowiedzią posła PiS Kazimierza Smolińskiego na temat planu budowy drogi S6. Kolejne miejsca zajęło Radio Kraków oraz Radio Szczecin.

Komentarze

Powiązane

28.02.24, 10:30
| prasa » informacje
Silna jak dziewczynka. Akcja społeczna Wysokich Obcasów
Startuje akcja społeczna “Wysokich Obcasów” pod hasłem “Silna jak dziewczynka”, która ma na celu wzmocnienie wiary i pewności siebie dziewczynek zarówno w codziennym życiu, jak i w dążeniach do osiągania swoich celów i marzeń. 
28.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 lutego?
27.02.24, 16:45
| prasa » informacje
Pani domu poradnik tym razem na Wielkanoc
28 lutego br. ukaże się „Pani domu poradnik” - „Wielkanoc” (Wydawnictwo Bauer).
27.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 lutego?
26.02.24, 14:35
| prasa » informacje
Spotkania z Zabytkami w odświeżonej formie sprzedaży notuje wzrost sprzedaży
Po przejęciu wydawania magazynu „Spotkania z Zabytkami” przez Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków, pismo notuje zwiększoną sprzedaż oraz większe zainteresowanie prenumeratą.
26.02.24, 09:51
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 lutego?
25.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 lutego?
24.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 lutego?
23.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 lutego?
22.02.24, 06:30
| prasa » ludzie
Karolina Bordo zastępczynią naczelnego magazynu K MAG
Karolina Bordo objęła stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „K MAG” . Dotychczas Bordo była sekretarzynią redakcji.