21.06.07, 19:55
Gwiazdy światowego bluesa w Ząbkowicach Śląskich
John "Broadway" Tucker - wspaniały wokalista bluesowy, zetknął się z tym stylem muzycznym na początku lat 60-tych ubiegłego wieku. Tucker, znany ze swoich pełnych pasji i energii koncertów, zapraszany jest na znaczące festiwale, m.in. festiwal bluesowy i jazzowy w Monterey czy festiwal bluesowy w San Francisco. Jego mocny i emocjonalny głos można usłyszeć na wielu nagraniach płytowych, a także w radiostacjach bluesowych na całym świecie.
Leszek Cichoński debiutował w 1981 roku w bluesowo- rockowej grupie CDN (Festiwal w Jarocinie 1982r). Od występu na "Rawie Blues'84" związany ze śląskim środowiskiem bluesowym; wspólnie z Andrzejem Urnym i Andrzejem Ryszką zasilał formacje "Grupa Bluesowa WO" i "PAZUR". W 1989 r. współpracował z Tadeuszem Nalepą (nagrania na albumie "To mój Blues" i tourne w USA). Jest autorem pierwszego wydanego w Polsce podręcznika dla gitarzystów z kasetami instruktażowymi oraz kursu Video "Blues - Rock Guitar Workshop" . Jest też współautorem cyklu edukacyjnych programów muzycznych emitowanych przez Telewizję w programie 1. TVP ,TV Polonia i Telewizjach Regionalnych. W maju 2003 roku na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod wodzą Leszka Cichońskiego ustanowiła rekord Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa "Hey Joe".
Wojciech Karolak Ceniony aranżer i pianista jazzowy. Wirtuoz organów Hammonda, koncertujący zarówno z mainstreamowym The High Bred Jazz Trio, jak i z bluesrockowym Guitar Workshop Leszka Cichońskiego. To nie tylko muzyk, ale także erudyta i gawędziarz. Cechuje go skromność, której towarzyszy specyficzne poczucie humoru. Zadebiutował na fortepianie w 1956 roku podczas tzw. trójmeczu jazzowego w Liceum im. Nowodworskiego, grając razem z Romanem Dylągiem, Andrzejem Dąbrowskim, Janem Byrczkiem, Andrzejem Pielą i Ryszardem Rushilem. Dwa lata później, jako saksofonista altowy rozpoczął współpracę z zespołem Jazz Believers, w którym grali m.in. Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda i Jan Ptaszyn Wróblewski. Jednak początku 1961 roku ostatecznie porzucił grę na saksofonie i w kwartecie Andrzeja Kurylewicza poświęcił się bez reszty fortepianowi. Rok później razem z Romanem "Guciem" Dylągiem i Andrzejem Dąbrowskim założył własne trio (The Karolak Trio), z którym nagrał swoją pierwszą autorską płytę. Artysta współpracował także w latach 60-tych XX w. z grupą Polish Jazz Quartet Ptaszyna Wróblewskiego, przez kilka lat przebywał w Szwecji. Po powrocie znów nawiązał współpracę z Ptaszynem Wróblewskim i jego zespołem Mainstream. Jednak coraz więcej czasu poświęca na aranżowanie i komponowanie. W latach 80-tych tworzył wraz z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim superformację Time Killers, z którą nagrał najlepszą płytę polskiego jazzu tamtej dekady. Lata 90-te to okres ożywionej działalności artystycznej Karolaka. Współpraca z Jarosławem Śmietaną, owocuje nagraniem trzech albumów. W 1995 roku wraz z Piotrem Baronem i Zbigniewem Lewandowskim zakłada The High Bred Jazz Trio. Ponadto daje setki koncertów jako członek Guitar Workshop Leszka Cichońskiego. W 1998 roku obchodził 40-lecie pracy artystycznej.
Więcej o koncercie na www.e-zok.pl
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęZapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze