28.07.16, 20:00

Pojedynek medialności polskich gwiazd Euro 2016. Lewandowski VS Błaszczykowski

Rozkład publikacji na temat Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego – czerwiec 2016 (prasa, Internet, RTV)
Fot.: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

W cyklicznym raporcie „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” porównał medialność Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego.

W czerwcu br. kapitan drużyny ponad czterokrotnie pobił rekord publikacji z maja, odnotowując blisko 35 tys. materiałów w prasie, internecie i RTV. W tym samym czasie na temat Kuby Błaszczykowskiego pojawiło się prawie 15 tys. informacji. Największą uwagę mediów Robert Lewandowski skupiał 30 czerwca, w związku z ćwierćfinałowym meczem Polska – Portugalia, co zaowocowało liczbą 3926 publikacji. Wyraźny wzrost medialności Kuby Błaszczykowskigo zaznaczył się 21 czerwca – 2046 materiałów (mecz Polska – Ukraina), a szczyt nastąpił 9 dni później – 525 informacji. Obaj zawodnicy odnotowali przewagę informacji w mediach o zasięgu regionalnym, w przypadku Lewandowskiego wyniosła ona 58 proc., a u Błaszczykowskiego – 52 proc.

Analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wyliczyli, że ekwiwalent reklamowy informacji na temat Lewandowskiego wyniósł aż 285 mln zł. Najwięcej przyniosły materiały opublikowane w prasie - 114 mln zł, następnie w telewizji – 73 mln zł. Błaszczykowski najwięcej zyskał na promocji w stacjach TV – 40 mln zł. AVE ze wszystkich mediów w jego przypadku wyniosło 121 mln zł. Równocześnie jedak publikacje na temat Błaszczykowskiego, które pojawiły się w mediach dzień po zwycięskim meczu z Ukrainą, były warte o 261 tys. zł więcej niż informacje na temat RL.

Na wynik Lewego miały wpływ m.in. liczba wystąpień na pierwszych stronach gazet. W analizowanym miesiącu Lewandowski pojawił się na okładkach w aż 262 materiałach. Do najaktywniejszych źródeł należały: Sportowefakty.wp.pl (681), Sport.pl (647), Polsat News (541), TVN24.pl (485), Eurosport.onet.pl (457).

Emocje związane z meczami polskiej reprezentacji znalazły swoje odzwierciedlenie m.in. w aktywności użytkowników social media. Aż 245 tys. wpisów i komentarzy na Facebooku, Twitterze, YouTube’ie, Instagramie i Wykopie zebrał w czerwcu br. Lewandowski. Jakub Błaszczykowski uzyskał 134 tys. informacji. O ile w mediach tradycyjnych nie było takiego dnia, by Kubie udało się przebić Roberta, to 15 i 21 czerwca użytkownicy social media częściej wzmiankowali właśnie o nim – odpowiednio 37 tys. do 28 tys. i 27 tys. do 16 tys. Dla Lewandowskiego szczytem popularności był 30 czerwca, kiedy odnotował ponad 40 tys. informacji.

Komentarze

Powiązane

13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
03.03.23, 09:10
| radio » ludzie | internet » ludzie
Paweł Tabędzki szefem wydawców online serwisów stacji muzycznych z portfolio GRA
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory – Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
01.03.23, 18:03
| internet » ludzie
Monika Maszkiewicz przechodzi z Party.pl do Iberion
Na początku marca br. do grupy mediowo-społecznościowej Iberion dołączyła Monika Maszkiewicz, która wcześniej związana była z portalem Party.pl.
28.02.23, 10:37
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Katarzyna Wiatkowska awansuje w Gazeta.pl. Będzie kierować działem współpracy z reklamodawcami
Katarzyna Wiatkowska objęła stanowisko szefowej działu współpracy z reklamodawcami w Gazeta.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.