12.05.16, 17:00

Parkiet uruchamia własną telewizję

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

W poniedziałek, 16 maja br., Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” rozpoczyna nadawanie internetowej ramówki Parkiet TV. Pierwszym formatem emitowanym na żywo będzie program „#Prosto z Parkietu”, który poprowadzą Andrzej Stec, Jan Morbiato, Przemysław Tychmanowicz, Dariusz Wieczorek i Piotr Zając.

Będziemy rozmawiać nie tylko o akcjach, obligacjach, funduszach inwestycyjnych, ale też o sztuce, czy nieruchomościach” – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny Parkietu. „Chcemy informować widzów o ciekawych produktach finansowych i zastanawiać się nad ich atrakcyjnością. Będziemy też rozmawiać z przedstawicielami spółek giełdowych, maklerami, analitykami i ekonomistami. W programie jest miejsce na prowadzoną regularnie edukację finansową” – dodaje Stec.

Zdaniem Mikołaja Tockiego, dyrektora ds. Multimediów w Gremi Business Communication i producenta programu, projekt Parkiet TV to naturalny następny krok po rozpoczęciu emisji stałej ramówki Rzeczpospolita TV.W marcu rozpoczęliśmy codzienne nadawanie na żywo trzech programów tematycznych w serwisie rp.pl: #RZECZoPOLITYCE, #RZECZoBIZNESIE i #RZECZoPRAWIE” - przypomina Mikołaj Tocki. „Nasza oferta kontentowa dynamicznie się rozwija. Program „#Prosto z Parkietu” będzie emitowany na żywo od poniedziałku do piątku, o godz. 12.00. Będzie trwał 20 minut i ma być pigułą informacyjną dla ludzi związanych z rynkiem kapitałowym” – dodaje Tocki.

Dotychczasowa formuła ramówki Rzeczpospolita TV oraz planowane na 16 maja rozpoczęcie emisji „#Prosto z Parkietu” to zdaniem wydawnictwa sposób na nowoczesne rozwinięcie tradycyjnych kanałów i form dystrybucji wartościowych informacji z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi dotarcia do głównych grup docelowych.

Zdaniem władz Gremi umiejętne łączenie produktów mediowych to przewaga tych wydawców, którzy mają własne tytuły i anteny.Chcemy, aby obecność w studio Rzeczpospolitej TV i Parkiet TV dawała naszym gościom możliwość szerokiego dotarcia do widzów, w tym inwestorów i klientów. Wierzymy, że tematy podejmowane na naszych antenach będą nadawały ton dyskusji w mediach tradycyjnych i elektronicznych” – mówi Marcin Kowalczyk. „Drogą Gremi jest podążanie w kierunku cyfrowym z zachowaniem opiniotwórczości naszych brandów prasowych. Multimedia i internet tylko wzmacniają dziś siłę i szybkość oddziaływania naszych publikacji opartych o specjalizację, jakość i kontekstowość” – dodaje Kowalczyk.

Program będzie emitowany jednocześnie na stronach parkiet.com oraz rp.pl. „#Prosto z Parkietu” poprowadzą redaktorzy „Parkietu”: Andrzej Stec, Jan Morbiato, Przemysław Tychmanowicz, Dariusz Wieczorek i Piotr Zając ubrani w białe koszule z zakasanymi rękawami i czerwone szelki. Prowadzących ubierać będzie spółka Bytom S.A.

Programy wchodzące w skład Parkiet TV, po emisji na żywo, będą dostępne w serwisie parkiet.com oraz na Facebooku w dostosowanej do mediów społecznościach formie.

Komentarze

Powiązane

18.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
15.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
14.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.06.24, 09:53
| prasa » ludzie
Dziennik Zachodni, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny i Kurier Lubelski. Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy
Polska Press Grupa kontynuuje zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych. Tym razem, w ramach rekrutacji, wyłonionych zostało trzech szefów redakcji, którzy pokierują czterema serwisami i tytułami należącymi do spółki.
12.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.06.24, 16:30
| prasa » informacje
Dwudzieste wydanie magazynu Omnibus Wakacyjny Polityki
Po raz 20.na rynku ukaże się „Omnibus Wakacyjny Polityki”, czyli letnie wydanie specjalne dla osób lubiących umysłowe rozrywki.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.