12.05.16, 16:00

15 mln dolarów dla Brainly

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Brainly, znane pod nazwą Zadane.pl, pozyskało 15 mln dol. finansowania w serii B. Całkowita wartość inwestycji ze wszystkich serii finansowanych przez Napsters, General Catalyst Partners, Point Nine Capital, Runa Capital i Learn Capital osiągnęła 27 mln dolarów. Najnowsza runda finansowania ma zostać wykorzystana do przyspieszenia jej globalnego wzrostu i rozwój produktu.

Brainly, w Polsce działające jako Zadane.pl, ogłosiło zamknięcie rundy finansowania serii B w wysokości 15 mln dolarów, prowadzonej przez Naspers, przy udziale dotychczasowych inwestorów: General Catalyst Partners, Point Nine Capital, Runa Capital oraz Learn Capital. Razem z poprzednimi seriami to w sumie 27 mln dolarów na rozwój.

Inwestycja ma umocnić pozycję Brainly na rynku i przyczynić się do dalszego rozwoju społeczności na całym świecie. Ma zostać wykorzystana do przyspieszenia globalnego wzrostu Brainly, jak również dalszego rozwoju produktu. Twórcy platformy skupią się na personalizacji rozwiązań dopasowanych do specyficznych potrzeb i doświadczeń każdego z uczniów. Dopracują także aspekty społecznościowe dodając m.in. elementy grywalizacji. Inwestycja zostanie spożytkowana w dużej mierze na wzmocnienie oraz rozwój zespołu. Brainly będzie rosnąć w obszarze programistycznym, produktowym, designerskim i kontentowym, zarówno w Polsce jak i w USA.

"Wierzymy, że nauka oparta na wzajemnych interakcjach uczniów jest najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie ciekawości i budowanie zaufania między nimi. Nikt nie wie wszystkiego, ale każdy wie coś" - powiedział CEO Brainly Michał Borkowski. "Dzięki naszym inwestorom, Brainly ma okazję do dalszego rozwoju tej wizji w Stanach Zjednoczonych, natomiast w dalszym ciągu umacnia inne rynki w Azji, Europie i Ameryce Południowej" – dodał Borkowski.

Brainly jest największą na świecie społecznością social learningową dla uczniów. Dociera globalnie do ponad 60 milionów użytkowników w 35 krajach, korzystających z 12 wersji językowych, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Ameryce Południowej i Azji.

"Naspers bardzo cieszy się z możliwości współpracy z Brainly i zainwestowania w platformę, która zmienia sposób, w jaki uczniowie rozwiązują swoje problemy w skali globalnej" - powiedział Bob van Dijk, CEO Naspers. "Poprawa tego jak młodzi ludzie uczą się i wdrażanie narzędzi online do edukacji powinno być celem każdego regionu na całym świecie. Dzielimy wizję Brainly i wierzymy, że należy do niej dążyć w dużych i małych krajach, również w Stanach Zjednoczonych" – dodał Bob van Dijk. Tym samym Brainly dołączyło do grona największych startupów wspieranych przez Naspers: Allegro, Ceneo, payU, Olx, itd.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
12.06.24, 18:12
| internet » informacje
Jakdojade uruchamia sprzedaż biletów w Szczecinie 
Jakdojade rusza ze sprzedażą biletów w Szczecinie. Od teraz użytkownicy aplikacji będa mogli kupować bilety jednorazowe i okresowe na szczecińską komunikację miejską.
12.06.24, 14:15
| internet » informacje
Żyjemy piłkarskim Euro 24. Interia przygotowana na EURO 2024
Na czas EURO 2024 Interia będzie publikować na bieżąco informacje dotyczące wydarzenia. Portal przygotuje także specjalne formaty.
10.06.24, 15:15
| internet » informacje
Grupa WP kupuje 80 proc. udziałów w spółce Creative Eye SRL
Szallas Group należąca do Wirtualnej Polski Holding kupuje 80 proc. udziałów w rumuńskiej spółce Creative Eye SRL, zarządzającej platformą turystyczną Litoralulromanesc.ro. Wartość transakcji to 16,8 mln euro.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
09.06.24, 13:27
| internet » informacje
Wieczór Wyborczy w Onecie
9 czerwca br. o godz. 20:45 na stronie głównej Onetu ruszy Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Marcin Zawada, dziennikarz Onetu. Dziennikarz w Studiu Wyborczym Live w Onecie przedstawi wyniki exit poll i będzie się łączył z reporterami Onetu i Faktu obecnymi w sztabach wyborczych. 
06.06.24, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Nowy serwis historyczny Polskiego Radia z okazji 35. rocznicy wyborów
Z okazji 35. rocznicy wyborów, Polskie Radio przygotowało specjalny historyczny serwis internetowy. Portal zawiera unikatowe nagrania z Archiwum Polskiego Radia i Archiwum Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, dzięki czemu stanowi niezwykły dokument tamtych dni.
05.06.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Patrycjusz Wyżga gospodarzem wieczoru wyborczego w Wirtualnej Polsce
W niedzielę, 9 czerwca br. Wirtualna Polska przygotuje specjalny wieczór wyborczy dotyczący wyborów do europarlamentu. Program emitowany będzie na Stronie Głównej WP, kanale YouTube i w mediach społecznościowych.
05.06.24, 08:30
| internet » informacje
Hotele, o jakich marzysz… w cenach, o jakich marzysz. Kampania portalu rezerwacyjnego Travelist.pl
Pod hasłem „Hotele, o jakich marzysz… w cenach, o jakich marzysz” Travelist.pl ruszył z kampanią reklamową, która otwiera kolejny rozdział w komunikacji marketingowej portalu. Towarzyszyć jej będzie hasło.
04.06.24, 10:56
| internet » informacje
Dr Serce na YouTube. Prof. Robert Gajda gospodarzem nowego formatu
Na platformie YouTube zadebiutuje program internetowy „Dr Serce”, który jest prowadzony przez kardiologa, prof. Roberta Gajdę
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.