05.04.16, 06:00

Program Kulaj się, Ziemio! w BBC Earth

Kadr z programu "Kulaj się, Ziemio!"
Fot.: materiały prasowe

BBC Earth wyemituje nowy program "Kulaj się, Ziemio!". Emisja pierwsza odcinka przewidziana jest na 10 kwietnia br. o godzinie 16.00.

"Kulaj się, Ziemio!" to program przyrodniczy, w nietypowej - bo komediowej - konwencji. Seria powstała dzięki współpracy BBC z nagradzanymi twórcami komediowymi, którzy mieli za zadanie stworzyć kompilację najlepszych fragmentów przyrodniczych produkcji spośród skarbów BBC i okrasić je dowcipnym komentarzem. Narratorem w oryginalnej wersji jest Matt Lucas ("Mała Brytania", "Zapraszamy na pokład"), w polskiej wersji zastąpi go Paweł Bukrewicz.

Dzięki serii można się przyjrzeć się m.in. życiu w Arktyce, jednemu z najbardziej niegościnnych miejsc na naszej planecie. Przez cztery miesiące w roku kraina ta pogrążona jest w ciemnościach, a temperatura spada do 40 stopni poniżej zera. Zwierzęta, żyjące w tym klimacie to wyjątkowo twardzi zawodnicy. Będzie można podążyć tropem niedźwiedzi polarnych, poszukujących miłości i nowego życia oraz przyjrzymy się, jak lis arktyczny zdobywa pożywienie i walczy z nieoczekiwanymi przeciwnikami.

W jednym z odcinków zostanie odwiedzony park narodowy Yellowstone, który nie tylko charakteryzuje się spektakularnym krajobrazem, ale jest taż siedliskiem wielu gatunków dzikiej flory i fauny. Ten łagodny i spokojny obszar kryje jednak sekret – położony jest bowiem na szczycie ogromnego wulkanu, który w każdej chwili może eksplodować, zmieniając swoich mieszkańców w przypalone szczątki. Rezydenci parku – bobry, wydry, łosie i bizony – “żyją chwilą” świetnie radząc sobie w środowisku smaganym przez mroźne zimy i obsypanym wrzącymi kominami termalnymi.

W programie przyrodniczym na wesoło nie mogło zabraknąć materiału o nieznanych i niedocenianych bohaterach podwodnego świata. Nie spotkamy tu zatem słodkich błazenków czy groźnych rekinów, a wesoły delfin pokaże się tylko na chwilę. W zamian poznamy za to brzydkie lecz nietuzinkowe strzykwy, drapieżne rozgwiazdy i jadowite ślimaki conus.

"Kulaj się, Ziemio!" będzie pokazywane na BBC Earth od niedzieli, 10 kwietnia br. o godzinie 16.00. Program liczy dziesięć trzydziestominutowych odcinków.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.