11.03.16, 17:00

Małgorzata Kożuchowska kolejny rok ambasadorem krakowskiej Bonarki

Małgorzata Kożuchowska podczas sesji dla Bonarki
Fot.: materiały prasowe

Aktorka Małgorzata Kożuchowska przez kolejny rok występować będzie w kampaniach reklamowych krakowskiej Bonarki. Nową kampanią „Wehikuł kultury” Bonarka chce kreować się na ambasadora sztuki i działań kreatywnych.

To ewolucja, a nie rewolucja naszego przekazu marketingowego. Dwa lata temu wykorzystywaliśmy kapitał lokalny i różnorodność dzielnic. W ubiegłym roku kapitał historii. Teraz przyszedł czas na wątek kultury” – tłumaczą w Bonarce.

Małgorzata Kożuchowska od lat pełni rolę ambasadorki Bonarka City Center. Aktorka wzięła udział w sesji zdjęciowej do nowej kampanii. Jej pierwsze zwiastuny mieszkańcy Krakowa i okolic mogą już oglądać na miejskich nośnikach reklamowych. Inspiracją do ich opracowania było bogactwo artystycznego oblicza miasta. „Kraków powszechnie uznawany jest za miasto wybitnych twórców kultury, kolebkę nurtów artystycznych i miejsce spektakularnych wydarzeń. Idea „wehikułu kultury” stała się kanwą do opracowania kreacji wykorzystującej motywy artystyczne. Połączenie różnych form sztuki i tematyki handlowej tworzy oryginalną i wyróżnialną formę reklamy. Otwiera ponadto nowe możliwości pozycjonowania marki jako ambasadora, mecenasa i propagatora sztuki oraz szeroko rozumianych działań kreatywnych. Mieszkańcy Krakowa będą mogli się o tym przekonać” – tłumaczy Iwo Knopik, Marketing Manager w TriGranit Corporation, firmy zarządzającej Bonarką.

Wiosenna kampania jest początkiem serii kilkunastu kreacji, które ukażą się do stycznia 2017 r. Inauguruje ją ogólna kreacja z motywem dorożki symbolizującej właśnie „wehikuł kultury” – podróż po świecie krakowskiej sztuki. Jednocześnie nawiązuje do wiersza K. I. Gałczyńskiego „Zaczarowana dorożka”. Inny z aktualnie prezentowanych fragmentów kampanii, reklamujący pokazy mody i nowe kolekcje, inspirowany jest malarstwem Zofii Stryjeńskiej. Wykorzystuje intensywność i grę kolorów, parafrazuje motywy folkowe i ornamenty ludowe. Manifestuje nowoczesne podejście do tradycji. W kolejnych miesiącach pojawią się odwołania do dzieł innych znanych krakowskich twórców, a przekaz reklamowy Bonarki meandrować będzie pomiędzy klasyką a awangardą, minimalizmem i symbolizmem.

Połączenie sztuki z handlowo-rozrywkową tożsamością miejsca ma wywołać niespodziewany efekt i przykuć uwagę odbiorcy. Głównym akcjom handlowym towarzyszyć będą inne formy ekspozycji, inspirowane konkretnym zjawiskiem lub twórcą. Dobór uwzględniał charakter wzorców artystycznych i ich dopasowanie do tematyki handlowej.

Artystyczny kontekst kreacji stanowi również pretekst do wytyczenia działań PR-owych i z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Otwiera także perspektywę pozycjonowania Bonarka City Center jako mecenasa sztuki i propagatora działań kreatywnych w różnych dziedzinach życia.

Za koncepcję kampanii i produkcję sesji zdjęciowej do niej odpowiadała krakowska Firma Reklamowa Kuc. Autorką zdjęć sesyjnych jest fotograficzka Marlena Bielińska. Stylizację do sesji opracowała Agnieszka Ścibior, a wizażem i fryzurami zajmowali się Julita Jaskółka i Adam Szaro.

Komentarze

Powiązane

22.04.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Lotna przygotowała projekt opakowań produktów SEKO
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna przygotowała nowe projekty opakowań dla jednej z linii produktowych marki SEKO należacej do firmy zajmującej się przetwórstwem i produkcją dań rybnych.
22.04.24, 15:10
| reklama & PR » informacje
Thirsty for more. Nowy design marki Pepsi duża kampania promocyjna
Marka Pepsi ruszyła z kampanią marketingową pod hasłem „Thirsty for more”. W ramach działań zaplanowano szereg aktywności mających na celu zachęcenie konsumentów do odkrycia nowej ery ikonicznego świata Pepsi. Aktywacja jest efektem globalnej transformacji marki, która przeszła największy rebranding od ponad 14 lat.
22.04.24, 13:34
| reklama & PR » informacje
Dziedzictwo Beko. Urządzenia na pokolenia w kampanii Beko
Firma Beko, producent artykułów gospodarstwa domowego na świecie, rozpoczęła kampanię „Dziedzictwo Beko”, której głównym celem jest ponowne zdefiniowanie standardów trwałości sprzętów AGD. W kreacji powaga miesza się z humorem, tworząc niekonwencjonalną narrację z ważnym przesłaniem.
22.04.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tysiąc drapaków i tysiąc zestawów produktów Felix do zdobycia w Loterii Felix 2024
Marka PURINA Felix (Nestle Polska) powierzyła agencji UNIQUE ONE przygotowanie kolejnej loterii promocyjnej pod hasłem „Loteria Felix 2024”.
22.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
PayPo z szerszą współpracą z PR Calling
Firma PayPo działająca w sektorze usług BNPL (z ang. buy now, pay later) w Polsce adresowanych do sklepów internetowych, rozszerza współpracę z PR Calling.
22.04.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Bierz, co chcesz. Reto w najnowszej kampanii marki Desperados
Marka Desperados w swojej komunikacji zachęca do życia na własnych zasadach i wychodzenia poza utarte schematy. Bohaterem tegorocznej kampanii marki jest Reto. Działania wizerunkowe wspiera loteria „Bierz, co chcesz i wygrywaj, co chcesz”.
21.04.24, 18:50
| reklama & PR » informacje
Loteria Sephora Polska dla członków Klubu Sephora UNLIMITED. Do wygrania 2500 nagród natychmiastowych
Agencja UNIQUE ONE organizuje loterię promocyjną na 25. urodziny sieci sklepów Sephora Polska, która potrwa do 28 kwietnia br. 
21.04.24, 13:26
| reklama & PR » informacje
Kerris z obsługą mediową dla Andermatt Polska
Do grona klientów KERRIS dołączył Andermatt Polska, firma działająca w obszarze rozwoju, produkcji i dystrybucji biologicznych rozwiązań dla rolnictwa. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę działań w obszarze performance marketingu i social ads.
20.04.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Przyjaźń od kuchni. Kampania McDonald’s
Marka McDonald’s ruszyła z kampanią „McDonald’s. Przyjaźń od kuchni”. Projekt ma pokazać, że w pracy również jest miejsce na budowanie trwałych relacji. 
20.04.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Magda Mołek ambasadorką gamy Neovadiol od Vichy
Magda Mołek, znana jako ceniona dziennikarka i osobowość medialna, niedawno podjęła nową rolę jako ambasadorka linii kosmetyków NEOVADIOL od VICHY. Marka ta, poprzez kampanię „Ja się dopiero rozkręcam!” wspiera dojrzałe kobiety, pokazując, że na każdym etapie życia można odkrywać nowe możliwości. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy