11.03.16, 17:00

Małgorzata Kożuchowska kolejny rok ambasadorem krakowskiej Bonarki

Małgorzata Kożuchowska podczas sesji dla Bonarki
Fot.: materiały prasowe

Aktorka Małgorzata Kożuchowska przez kolejny rok występować będzie w kampaniach reklamowych krakowskiej Bonarki. Nową kampanią „Wehikuł kultury” Bonarka chce kreować się na ambasadora sztuki i działań kreatywnych.

To ewolucja, a nie rewolucja naszego przekazu marketingowego. Dwa lata temu wykorzystywaliśmy kapitał lokalny i różnorodność dzielnic. W ubiegłym roku kapitał historii. Teraz przyszedł czas na wątek kultury” – tłumaczą w Bonarce.

Małgorzata Kożuchowska od lat pełni rolę ambasadorki Bonarka City Center. Aktorka wzięła udział w sesji zdjęciowej do nowej kampanii. Jej pierwsze zwiastuny mieszkańcy Krakowa i okolic mogą już oglądać na miejskich nośnikach reklamowych. Inspiracją do ich opracowania było bogactwo artystycznego oblicza miasta. „Kraków powszechnie uznawany jest za miasto wybitnych twórców kultury, kolebkę nurtów artystycznych i miejsce spektakularnych wydarzeń. Idea „wehikułu kultury” stała się kanwą do opracowania kreacji wykorzystującej motywy artystyczne. Połączenie różnych form sztuki i tematyki handlowej tworzy oryginalną i wyróżnialną formę reklamy. Otwiera ponadto nowe możliwości pozycjonowania marki jako ambasadora, mecenasa i propagatora sztuki oraz szeroko rozumianych działań kreatywnych. Mieszkańcy Krakowa będą mogli się o tym przekonać” – tłumaczy Iwo Knopik, Marketing Manager w TriGranit Corporation, firmy zarządzającej Bonarką.

Wiosenna kampania jest początkiem serii kilkunastu kreacji, które ukażą się do stycznia 2017 r. Inauguruje ją ogólna kreacja z motywem dorożki symbolizującej właśnie „wehikuł kultury” – podróż po świecie krakowskiej sztuki. Jednocześnie nawiązuje do wiersza K. I. Gałczyńskiego „Zaczarowana dorożka”. Inny z aktualnie prezentowanych fragmentów kampanii, reklamujący pokazy mody i nowe kolekcje, inspirowany jest malarstwem Zofii Stryjeńskiej. Wykorzystuje intensywność i grę kolorów, parafrazuje motywy folkowe i ornamenty ludowe. Manifestuje nowoczesne podejście do tradycji. W kolejnych miesiącach pojawią się odwołania do dzieł innych znanych krakowskich twórców, a przekaz reklamowy Bonarki meandrować będzie pomiędzy klasyką a awangardą, minimalizmem i symbolizmem.

Połączenie sztuki z handlowo-rozrywkową tożsamością miejsca ma wywołać niespodziewany efekt i przykuć uwagę odbiorcy. Głównym akcjom handlowym towarzyszyć będą inne formy ekspozycji, inspirowane konkretnym zjawiskiem lub twórcą. Dobór uwzględniał charakter wzorców artystycznych i ich dopasowanie do tematyki handlowej.

Artystyczny kontekst kreacji stanowi również pretekst do wytyczenia działań PR-owych i z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Otwiera także perspektywę pozycjonowania Bonarka City Center jako mecenasa sztuki i propagatora działań kreatywnych w różnych dziedzinach życia.

Za koncepcję kampanii i produkcję sesji zdjęciowej do niej odpowiadała krakowska Firma Reklamowa Kuc. Autorką zdjęć sesyjnych jest fotograficzka Marlena Bielińska. Stylizację do sesji opracowała Agnieszka Ścibior, a wizażem i fryzurami zajmowali się Julita Jaskółka i Adam Szaro.

Komentarze

Powiązane

27.03.23, 20:31
| reklama & PR » informacje
Avon wraca z nowym pozycjonowaniem marki i kampanią reklamową
1 marca br., marka Avon ruszyła z kampanią 360° najnowszej szminki Hydramatic.  Ambasadorką kampanii jest brytyjska beatboxerka Hamzaa, która ma ucieleśniać nowe pozycjonowanie i hasło marki - "Masz w sobie siłę! ".
27.03.23, 17:41
| reklama & PR » informacje
Euvic Performance opracowała nowy serwis dla GRUPY CSV
Euvic Digtal (Grupa Euvic Performance) została wybrana przez Grupę CSV, działającą na rynku lakierniczym w zakresie dostarczania produktów, usług i szkoleń. Agencja odpowiedzialna była za kompleksowe opracowanie i wdrożenie nowego serwisu csv.pl.
27.03.23, 16:15
| reklama & PR » informacje
Better. gaming agency pracuje dla Samsung Memory
Better. gaming agency poprowadzi kampanie dla Samsung Memory w Europie Środkowo-Wschodniej. Agencja zajmie się komunikacją i marketingiem dysków, kart pamięci i pendrive’ów w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii i Słowenii.
27.03.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Serviceplan Health/Change Serviceplan ponownie pracuje dla Polpharmy
Agencja Serviceplan Health/Change Serviceplan po raz kolejny wygrała przetarg Polpharmy na nową kampanię reklamową.
27.03.23, 13:59
| reklama & PR » informacje
W bieganiu liczysz się Ty. Rysunki Adeli Madej w kampanii wspierającej biegową motywację
W kampanii adidas "W bieganiu liczysz się Ty", realizowanej przez VMLY&R, adidas chce uwolnić początkujących i bardziej zaawansowanych biegaczy od presji dystansu, czasu i tempa.
27.03.23, 12:41
| reklama & PR » ludzie
Alicja Miklaszewska-Kowalczuk dyrektorką zarządzającą połączonych struktur OMD
Agencja mediowa OMD kontynuuje swoją transformację, co przekłada się na zmiany strukturalne w firmie. Zarządzanie agencją OMD przejęła dotychczasowa dyrektor zarządzająca OMD Annalect, Alicja Miklaszewska-Kowalczuk. Z firmą rozstają się Anna Podskarbi i Robert Plesko.
27.03.23, 11:24
| reklama & PR » informacje
Mindshare wygrywa przetarg marki Perla PEŁNA DOBRA
Agencja mediowa Mindshare (GroupM), powiększyła portfolio swoich klientów o markę Perla Pełna Dobra –producenta hummusu i śródziemnomorskich przekąsek antipasti.
26.03.23, 19:50
| reklama & PR » informacje
KERRIS dla tołpy
Agencja KERRIS realizuje kampanię promującą kosmetyki z linii tołpa. dermo face sebio.
26.03.23, 13:19
| reklama & PR » informacje
Piotr Adamczyk i Magdalena Boczarska w kampanii reklamowej 1,5 proc. Fundacji Happy Kids
W związku z okresem rozliczeń podatkowych, Fundacja Happy Kids rozpoczęła kampanię na YouTube i Facebooku, zachęcającą do wsparcia Rodzinnych Domów Dziecka, które mają pod swoją opieką. W materiałach promocyjnych można usłyszeć głos aktorów – Magdaleny Boczarskiej i Piotra Adamczyka.
25.03.23, 21:00
| reklama & PR » informacje
Škoda z pierwszym w Polsce spotem reklamowym w technologii Dolby Atmos
Škoda, jako pierwsza marka w Polsce, zaprezentowała spot wykonany w nowoczesnej technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Spot powstał, aby uświetnić 20-lecie współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.