27.10.15, 09:00

2 mln użytkowników obejrzało wieczór i poranek wyborczy Grupy Onet-RASP

Wygląd serwisu Onet.pl podczas wieczoru wyborczego
Fot.: materiały prasowe

Czytelnicy serwisów Grupy Onet-RASP mogli śledzić relację na żywo z przebiegu wyborów przez cały czas trwania głosowania, w trakcie wspólnego wieczoru wyborczego Onet.pl, Newsweeka i Forbesa oraz w powyborczy poniedziałek. Wieczór i poranek wyborczy transmitowany na Onet.pl i Newsweek.pl obejrzało w sumie ponad dwa mln użytkowników.

Wieczór wyborczy Grupy Onet-RASP rozpoczął się o godzinie 20:40 na portalu Onet.pl. Prowadzącym był Łukasz Grass, który łączył się ze sztabami wyborczymi PiS, PO, ZL i Kukiz’15 oraz komentatorami z BBC i CNN. W trakcie wieczoru wyborczego z publicystami ekonomicznymi rozmawiał Michał Broniatowski – redaktor naczelny Forbesa. Newsweek z kolei był gospodarzem programu “Komentarze wyborcze Newsweeka”, który na żywo prowadził Tomasz Lis – redaktor naczelny Newsweeka. Jego goścmi byli publicyści oraz dziennikarze Newsweeka. Studio wyborcze zakończyło się o godzinie 23:30.

W trakcie wieczoru wyborczego Onet.pl po raz pierwszy nadawał transmisję na Periscope. Użytkownicy Onetu mogli zobaczyć oczami reporterów przemówienia z 3 sztabów: PO, PiS i Zjednoczonej Lewicy oraz konferencję PKW dotyczącą frekwencji.   Relację ze sztabów można było również oglądać na Snapchacie. W kulminacyjnym momencie wyborów, informacje udostępniane przez redakcje Grupy Onet-RASP w social media docierały do 3 mln użytkowników.

Poranek powyborczy Onetu rozpoczął się o godzinie 9:00. Ze studia video na Hożej i Domaniewskiej prowadzili go Marzena Suchan i Bartłomiej Paturej. Ich gośćmi byli politycy, publicyści, dziennikarze i politolodzy, a komentarze na żywo dostarczyli korespondenci z Die Welt i CNN. Gościem studia był również Jan Cieński z POLITICO.

Wieczór i poranek wyborczy były kulminacją działań całej Grupy Onet-RASP związanych z tematem wyborów. Dwa tygodnie temu w Polskę wyruszył Onetobus – mobilne studio przedwyborcze Onet.pl. Dziennik Fakt i portal Fakt24.pl wspólnie z Onet.pl zorganizowały trzy debaty przedwyborcze, a 22 października odbyła się debata Newsweeka. Oprócz tego Grupa Onet-RASP dostarczała swoim czytelnikom sondaże przedwyborcze przygotowane przez Ibris (dla Onet.pl) oraz TNS (dla Fakt24.pl). 

Komentarze

Powiązane

16.07.24, 08:30
| internet » informacje
Będą ostrzegać przed burzami. Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz przygotują specjalne alerty pogodowe
Gazeta.pl rozpoczyna w trakcie wakacji współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi.
13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.