01.09.15, 15:00

Nowe produkcje BBC EARTH

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

BBC Worldwide poinformowało o nowych produkcjach, jakie zostały zamówione specjalnie dla BBC Earth. Najnowsze programy "Fishing Impossible" i "What Planet Are You On" (roboczy tytuł) dołączą do wcześniej zapowiadanej serii "Extreme Weather: The Survivors", wspólnie tworząc pasmo Earth Unplugged.

"Pierwsza partia nowych produkcji pokazuje bogactwo treści, jakie chcemy pozyskać dla Earth Unplugged. Proponujemy widzom dynamiczną, autentyczną przygodę, wyjątkowe postaci i nowe spojrzenie na tematykę przyrodniczą. To będzie ciekawa, wciągająca telewizja, atrakcyjna dla widzów na całym świecie" - powiedziała Julie Swanston, wiceprezes BBC Worldwide odpowiedzialna za pozyskiwanie programów dla BBC Earth.

Nowości na liście programów pojawiły się przy okazji wprowadzania kanału BBC Earth w Ameryce Łacińskiej, Azji i RPA, które nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Kanał ma zawitać do Ameryki Łacińskiej i RPA we wrześniu, a w październiku pojawić się w Azji. Będzie to kolejny etap ekspansji BBC Earth, który w pierwszych miesiącach 2015 roku pojawił się w telewizji linearnej krajów skandynawskich, a także w Polsce, Turcji, Rumunii, na Węgrzech i w Słowenii.

Dwa z zamówionych programów to koprodukcje z brytyjskimi partnerami: "Fishing Impossible" powstaje we współpracy z ITV i ITV4, a "Extreme Weather: The Survivors" – z Channel 5. Właścicielem praw do międzynarodowej dystrybucji tych programów poza obszarem Zjednoczonego Królestwa i Irlandii jest BBC Worldwide, które posiada również prawa rozpowszechniania "What Planet Are You On?" na całym świecie.

"Fishing Impossible" to seria programów o grupie niezależny ekspertów wędkarstwa, którzy podróżują po całym świecie z misją wyłowienia wyjątkowych, przedziwnych, wspaniałych zdobyczy, których nie da się złapać przy użyciu zwykłej wędki i żyłki. Niektóre z nich są na to za przebiegłe, inne żyją w ekstremalnych warunkach i morzach, które okażą się zbyt niebezpieczne dla wędkarzy. Aby wykonać poszczególne zadania, bohaterowie programu muszą opanować lokalne techniki połowów, uruchomić wyobraźnię, zapomnieć o konwencjonalnej wiedzy wędkarskiej i poddać próbie swoje umiejętności pracy w zespole.

Głównym producentem tego dziesięcioodcinkowego programu, realizowanego we współpracy z ITV jest Chris Fouracre z firmy Alaska. Producentem wykonawczym ze strony BBC Earth jest Hannah Demidowicz.

"What Planet Are You On?" (roboczy tytuł) to najwspanialsze historie o naszej planecie, opowiedziane na nowo, w dowcipny, odważny i godny epoki cyfrowej sposób. Producentami wykonawczymi tej liczącej dziesięć 25-minutowych odcinków serii będą Kirsty Hanson (BBC Worldwide) oraz Katie Brosnan (Earth Productions).

"Extreme Weather: The Survivors" to sześcioodcinkowa seria, która jeszcze w tym roku zostanie wyemitowana na kanale BBC Earth w Polsce, Skandynawii, Turcji, Rumunii, Słowenii i na Węgrzech. Podczas ostatniej dekady naszą Ziemię dotknęło wiele naturalnych katastrof: najpotężniejszy tajfun, największy huragan na Atlantyku, najgorsza zamieć śnieżna w Himalajach. Te ekstremalne warunki pogodowe zostały uchwycone przez kamery podróżników, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń. Połączenie unikalnych zdjęć z naukową analizą pokaże, jak mimo ogromnego zagrożenia udało im się wyjść cało z opresji.

Program "Extreme Weather: The Survivors" został wyprodukowany przez DSP, spółkę należącą do grupy Endemol, dzięki współfinansowaniu BBC Worldwide i Channel 5. Producentem wykonawczym serii jest Kirsty Hanson, której towarzyszą Erika Dodd, Emily Dalton oraz Darlow Smithson. BBC Worldwide, jako jedyna firma ma prawa do globalnej dystrybucji tej propozycji poza Wielką Brytanią i Irlandią. 

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.