22.07.15, 10:00

Extreme Weather: The Survivors. Pierwsza produkcja własna BBC Earth

Logo BBC Earth
fot. materiały prasowe

BBC Worldwide ogłosiło powstanie pierwszej własnej produkcji BBC Earth. 6-odcinkowa seria „Extreme Weather: The Survivors” jeszcze w tym roku zostanie wyemitowana na kanale BBC Earth w Polsce, Skandynawii, Turcji, Rumunii, Słowenii i na Węgrzech.

Podczas ostatniej dekady naszą Ziemię dotknęło wiele naturalnych katastrof: najpotężniejszy tajfun, największy huragan na Atlantyku, najgorsza zamieć śnieżna w Himalajach. Te ekstremalne warunki pogodowe zostały uchwycone przez kamery podróżników, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń. Połączenie unikalnych zdjęć z naukową analizą pokaże, jak mimo ogromnego zagrożenia udało im się wyjść cało z opresji.

"Ta seria jest doskonałym przykładem na to, jakich pomysłów na produkcje będziemy poszukiwać dla BBC Earth – takich, od których nie można oderwać wzroku, energetycznych, poruszających, z wyjątkowymi bohaterami, ale przede wszystkim ważnych dla globalnej widowni" – mówi Julie Swanston, Vice President Commissioning w BBC Worldwide odpowiedzialna za produkcje własne BBC Earth powiedziała.

Każdego roku ponad 38 milionów Brytyjczyków wyjeżdża za granicę, aby uciec od kapryśnej pogody. Niestety, są wśród nich nieszczęśnicy, którzy trafiają na warunki daleko odbiegające od tych wymarzonych. Zamiast raju na Ziemi przyjdzie im zmierzyć się z ekstremalnymi i zagrażającymi życiu anomaliami pogodowymi. W programie widzowie zobaczą, jak dwóch Brytyjczyków staje twarzą w twarz ze śmiercią podczas tajfunu na Filipinach i mimo ogromnego zagrożenia decydują się pomóc w ewakuacji mieszkańców domu spokojnej starości. Poznją też historię rodziny, której campingowa przygoda na południu Francji zamieniła się w śmiertelnie niebezpieczny survival spowodowany ogromną powodzią.

Program został wyprodukowany przez DSP, spółkę należącą do grupy Endemol, dzięki współfinansowaniu BBC Worldwide i Channel 5. BBC Worldwide, jako jedyna firma ma prawa do globalnej dystrybucji tej propozycji poza Wielką Brytanią i Irlandią.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 23:20
| telewizja / VOD » informacje
TV Republika wPolsce24 pojawią się na MUX-8. KRRiT: będą gwarantem pluralistycznej oferty na rynku mediów
Na MUX-8 pojawią się zgodnie z oczekiwaniami - aż dwie stacje informacyjne – TV Republika i WPOLSCE24. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ekspresowym tempie rozstrzygnęła konkurs koncesyjny.
20.06.24, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Koncert Kolektywów w Telewizji Polskiej . Polscy artyści w duetach z zagranicznymi piosenkarzami
W piątek, 21 czerwca br. o godz. 21:00 TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia przeprowadzą transmisję „Koncertu Kolektywów”, podczas którego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami. Na scenie pojawią się m.in.: Paweł Domagała, Kasia Lins, Tomek Makowiecki, Gizmo Varillas z Hiszpanii czy Lubomyr Melnyk z Ukrainy. 
20.06.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje
Wakacyjne zmiany w informacyjnych kanałach Polsatu
Polsat wprowadza wakacyjne zmiany w ramówkach kanałów informacyjnych. „Gość Wydarzeń” będzie emitowany od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, wydłużona zostanie „Debata dnia” oraz „Debata powyborcza”.
19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.